50.000 TL'ye hikayeli oyunlar için sistem toplamak

Bütçe
50000
Şu anki bilgisayarım çoğu oyunu kaldırmamaya başladı, açılmıyor yani. 40-50 bin arası çoğu hikaye oyununu açacak bir bilgisayar toplayabilir misiniz? Bilgisayarlardan hiç anlamam, sadece kasayı toplayacağım. Monitör ve diğer aksesuarlar dahil değil.
Cs2,valorant gibi oyunlar oynamam diyorsan Bence ps5 al.zaten butcende var.hem yatarak oynarsin.eger ps4 gibi olursa seni 2030 a kadar götürür.parca yükseltme derdi yok.bide exculisive leri daha erken oynayacaksın spoiler yok.20k ps5 ,3k bir kol,3k kulaklık,3k exclusive(gow ragnarok, tlou2,Spiderman1,2)3k PS plus(evinde TV vardır diye düşünüyorum). Artan parayla da oyun alırsın(zamanla).

CS2, Valorant gibi oyunlar oynamam diyorsan Bence PS5 al. Zaten butcende var. Hem yatarak oynarsin. Eger PS4 gibi olursa seni 2030'a kadar götürür. Parca yükseltme derdi yok. Bir de exculisiveleri daha erken oynayacaksın spoiler yok. 20k PS5, 3K bir kol, 3K kulaklık, 3K exclusive(GoW ragnarok, TLOU2, Spider-Man1, 2)3K PS Plus(evinde TV vardır diye düşünüyorum). Artan parayla da oyun alırsın(zamanla).

Pek mantıklı gelmedi bana şu an PS4 özel oyunu olan her bir oyun artık değil. PS5 özel oyunlarında yakında PC'ye gelecek. Bu durumda PC daha mantıklı. En fazla bir tane ps kolu alır onunlada oynar.

Pek mantıklı gelmedi bana şu an PS4 özel oyunu olan her bir oyun artık değil. PS5 özel oyunlarında yakında PC'ye gelecek. Bu durumda PC daha mantıklı.
PC ye geliyor da parça yukseltmeyle falan uğraşacak.bide ps5 şu anda daha ucuza geliyor.bilgisiyara o kadar para ben vermezdim.herkesin kendi tercihi.ben konsolcuyum.iste çalışır gibi iki büklüm oyun oynamayı sevmiyorum

PC'ye geliyor da parça yukseltmeyle falan uğraşacak. Bir de PS5 şu anda daha ucuza geliyor. Bilgisayara o kadar para ben vermezdim. Herkesin kendi tercihi. Ben konsolcuyum. İste çalışır gibi iki büklüm oyun oynamayı sevmiyorum

Hocam birinci olarak lütfen düzgün yazın çünkü uyarı alacaksınız. İkinci olarak noktadan sonra boşluk bırakın uyarı alırsınız ve son olarak büyük harflere çok dikkat edin. Belli ki forumda yenisiniz bu forumda bu kurallara çok dikkat edilir. Yanlış anlamayın uyarı almayın diye uğraşıyorum.

Her neyse herkesin zevki kendine ben daha çok PC seviyorum çünkü daha özgür oluyorsun konsollarda sadece oyun oynayıp biraz da internette dolanabiliyorsun ama PC öyle değil bence PC kesinlikle daha iyi.

Şu anki bilgisayarım çoğu oyunu kaldırmamaya başladı, açılmıyor yani. 40-50 bin arası çoğu hikaye oyununu açacak bir bilgisayar toplayabilir misiniz? Bilgisayarlardan hiç anlamam, sadece kasayı toplayacağım. Monitör ve diğer aksesuarlar dahil değil.

Hocam eger hikayeli oyunlar oynayacaksaniz sadece konsol daha rahat olabilir kaldirmama derdi olmadigi icin söylüyorum.

Hocam 18'e 4060 Ti sistem nerede var?
Hocam bu forum sitesinde ben hergun karşılaşıyorum okuyorum belki düz 4060dır ama 18e de 4060 sistem var yani .

Ryzen 7 7800x3D | XFX QICK 7800XT | B650 Gaming Plus Wi-Fi | Kingston Fury Beast RGB 32 GB (2x16) DDR5 6000MHz CL36 | Gigabyte GP-UD750GM 750W 80+ Gold | DeepCool AK620 CPU Cooler | Samsung 980 500GB M.2 |Performax Gaming Warmech Case| ASUS VG248QE 144Hz 1ms IHyperx Cloud II Headset I Logitech Hyperion Fury G402 | Gamepower Warlock Keyboard |

Sistemi 47, 500'e topladım çok memnunum. Her oyunu Full HD de +100 FPS de oynuyorum istersen depolamayi 2TB'a çıkarırsın 50K'ya denk gelir.
Mükemmel sistem. İlla Nvidia olmasına gerek yok . Düzgün kullandığında AMD Radeon da sorun çıkarmıyor .

Son düzenleme:
İ5 13600fk 4060ti 3 fanlı. 1 tb m2ssd 32 gb ram. Coolermaster cpu soğutucu 39 bin tl ye topladım vatandan. 1 ay önce şuan aldığım fiyattan da pahalı. Anakarrt msi pro 760 wifi
Hocam 37K ya 4070 R5 7600X 32GB ram aldım. Cok pahalıya almışsınız. Disslike atanlar tamamen haklı.

Eğer özellikle yüksek bir bütçe ayırmak istemiyorsanız ve/veya çok yüksek performans istemiyorsanız 45-50k civarına çıkmanıza gerek yok.

20k civarına güzel 4060 sistemler var piyasada, ki 4060, piyasadaki (deneysel projeler vesaire dışında) istisnasız bütün oyunları orta/yüksek ayarlarda 1080p 70-80 FPS için yeterli olacaktır.

Ve örneğin RDR2' de 90 FPS civarı alan sistem ağır olmayan rekabetçi oyunlarda çoğunlukla Max grafiklerde muhtemelen monitörünüzün desteklediği max FPS' ten fazla alacak, tabi bu alacağınız monitöre göre değişir, kast ettiğimi anladınız.

RTX 4060

Ryzen 7. Nesil işlemci (Ryzen 5 veya Ryzen 7 uygun olacaktır, yerinizde olsam ileriye dönük Ryzen 7 alırdım muhtemelen.)

16 GB DDR5 RAM, bütçeyi biraz artırırsanız 32 GB ileriye dönük daha iyi olacaktır ama şu an özellikle DDR5' te 32 GB büyük fark oluşturmaz.

HDD, yeni nesil ortalama bir SSD' den yüzlerce kat daha yavaş (extreme istisnalar hariç), bu yükleme sürelerine devasa etki eder ve oyun performansınızı da oyundan oyuna değişecek şekilde zayıflatır.

Ana sistemi kesinlikle SSD üzerine kurun, sık oynadığınız oyunlar için de en azından fazladan 500gb SSD depolama alanınızın olması işinize yarayacaktır. Geri kalanı için 2/3/4 TB HDD kabul edilebilir.

Ki bunların totalinde sistem (sadece kasa), size 22-26k' ya mal olacaktır.

Bilgisayara hakim sayılırım ancak yakın zamanda aktif piyasa hakkında araştırma yapmadığım için model öneremeyeceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı