50-60.000 TL arası oyun ve iş için laptop önerisi

Bütçe
60000 TL
Yani garanti durumunda yurt dışına markaya gönderiyorsun ama öyle bir sorun çıkacağını sanmıyorum çıkarsa zaten 30 günde iade ediyorsun. Ben TR'deki satıcılardan çok onlara daha çok güveniyorum. Sana verecekleri garanti uluslararası garanti. İstersen sorabilirsin Türkiyede'ki geçerlikleri ne durumda diye. Hepsiburada'dan da alsan zaten garanti durumunda ya satıcıyla muhattap oluyorsun o da seni MSI'a yönlendiriyor.
Geçen sene ben Monitör almıştım Türkiye'den. Bi arızası oldu satıcıyla alakası olmadan ben şahsen götürüp markanın kendisine verdim. Yani eninde sonunda ürünü kim üretiyorsa ona gönderiyorsun.

Benim fikrimi sorarsan direk al bak o kadar out of stock laptoplar neden out of stock acaba?
Amerika'dan alınan MSI laptopların Türkiye'de garantisi yok. Burdan Amerika'ya bir sayfa dosya bile göndermenin ne kadar pahalı olduğundan haberin var mı? Neler olabileceğini arkadaşa adam akıllı anlatmadan onu böyle bir alışverişe yönlendiriyorsun. Yaptığın hiç doğru değil.

Geçen sene mayıs ayında gümrük sınırı €150'a düşürüldü. Sen hemen çıktıktan sonra aldıysan mart nisan ayında almışsındır. Bu ürünler şu an ekstra gümrük müşaviri tutmadan ve tse testlerinden geçmeden gümrükten geçmesi imkansıza yakın.

@samkrm asla buradan alışveriş yapmanı önermem. Aldığın ürünün kendi fiyatı kadar gümrük vergisi + ÖTV'si + KDV'si kadar para ödeyebilirsin. Burnundan gelir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sanırım ben kendimi ifade edemedim.

Newegg sitesinde bölgeyi Türkiye yapınca canım kardeşim senin alacağın ürüne Turkiye Cumhuriyeti'nin belirlediği vergiyi ürüne dahil edip seni gümrük işleriyle uğraştırmadan kapına gönderiyorlar.

Amazon, Newegg, eBay gibi büyük şirketler ülkelerle anlaşmalıdır ve seni gümrük işleriyle uğraştırmamak için aldığın ürünün vergisini senin adına Turkiye Cumhuriyeti devletine veriyorlar zaten. O yüzden vergilik veya gümrüklük bir durumun kalmıyor.

Umarım anlatabilmişimdir.

Amerika'dan alınan MSI laptopların Türkiye'de garantisi yok. Burdan Amerika'ya bir sayfa dosya bile göndermenin ne kadar pahalı olduğundan haberin var mı? Neler olabileceğini arkadaşa adam akıllı anlatmadan onu böyle bir alışverişe yönlendiriyorsun. Yaptığın hiç doğru değil.
Kardeşim sen bugün yurt dışına gidip bir elektronik cihaz alıp geldiğinde Türkiye'ye garantisinin olacağını mı sanıyorsun? Bu da öyle bir şey. Sen yurt dışından 10-15 bin lira daha ucuza ve daha kaliteli ürün alıyorsun. Seçim senin. Ben benim fikrimi söyledim. Ben laptop alacak olsam gider oradan alırdım. Ama benim zaten 2 tane bilgisayarım var ve çok şükür hiç bir sorun yaşamadım.

@mrBang Sepetteki son fiyatta sadece KDV ekleniyor. Bu ürün Türkiye'ye girişi sırasında gümrük vergisine + gümrük müşaviri işlerine + antrepo işleri eklenecek. Adamı neye sürüklediğinden haberin yok. Eski kanuna göre alışveriş yapmışsın. Eski kanuna göre bile olsa zaten €1620 ediyor bu ürün. Her türlü gümrüğe takılacak. Bilmediğin konularda keşke böyle yorumlar yapmasan. Allah bilir daha kaç kişiyi böyle yönlendirdin. Amazon bile kendi sitesinde "Satın aldığınız ürünün fiyatı ve vergiler toplamı 150 EUR üstündeyse gümrüğe takılabilir." diyor. Sen gelmişsin burda adama 61 bin liralık cihaz al diyorsun. :D Pes. :D

Ben laptop alacak olsam gider oradan alırdım.
Git al bakalım bu bilgisayarı şimdi. Neler olacağını görürsün. :D

@samkrm

Kardeşim bu ürünü kredi kartıyla vergisi dahil ödemeni yaptıktan sonra kargolanıp İstanbul'a gümrüğe geliyor. Devlet gerek görürse senden bu ürünü ticari bir amaçla alıp almadığını belirtmen için bir yazı isteyebilir veya istemeyebilir. İsterse ki istemez noterden yazı gönderiyorsun 300-500 lira maksimum. Ben 2 tane ekran aldığım için yazı göndermiştim ticari değil evimde 2 bilgisayar var diye. Sen 1 tane ürün alıyorsun ona da gerek kalmayacak. Gümrükte ekstra bir vergi çıkarsa o vergiyi Newegg direkt ödüyor. Zaten bu prosedürlerden geçmek zorunda. Ürün Türkiye'ye gelecek kayda geçecek vergiler ve izinler vesaire kayıtlar yapılacak sonra Türkiye'deki kargo şirketine öyle teslim ediliyor.

MSI laptoplarda uluslararası 1 yıl garantiyi Türkiye'de kullanabiliyorsun. Garantisi olacak yani.

Son düzenleyen: Moderatör:
@mrBang Sepetteki son fiyatta sadece KDV ekleniyor. Bu ürün Türkiye'ye girişi sırasında gümrük vergisine + gümrük müşaviri işlerine + antrepo işleri eklenecek. Adamı neye sürüklediğinden haberin yok. Eski kanuna göre alışveriş yapmışsın. Eski kanuna göre bile olsa zaten €1620 ediyor bu ürün. Her türlü gümrüğe takılacak. Bilmediğin konularda keşke böyle yorumlar yapmasan. Allah bilir daha kaç kişiyi böyle yönlendirdin. Amazon bile kendi sitesinde "Satın aldığınız ürünün fiyatı ve vergiler toplamı 150 EUR üstündeyse gümrüğe takılabilir." diyor. Sen gelmişsin burada adama 61 bin liralık cihaz al diyorsun. :D Pes. :D

@mrBang Sepetteki son fiyatta sadece KDV ekleniyor. Bu ürün Türkiye'ye girişi sırasında gümrük vergisine + gümrük müşaviri işlerine + antrepo işleri eklenecek. Adamı neye sürüklediğinden haberin yok. Eski kanuna göre alışveriş yapmışsın. Eski kanuna göre bile olsa zaten €1620 ediyor bu ürün. Her türlü gümrüğe takılacak. Bilmediğin konularda keşke böyle yorumlar yapmasan. Allah bilir daha kaç kişiyi böyle yönlendirdin. Amazon bile kendi sitesinde "Satın aldığınız ürünün fiyatı ve vergiler toplamı 150 EUR üstündeyse gümrüğe takılabilir." diyor. Sen gelmişsin burada adama 61 bin liralık cihaz al diyorsun. :D Pes. :D

Yurt dışında Satın alıp kendi kullanımım için valizimde getireceğim ürünlerde bu tarz bir problem yaşar mıyım? Konudan saptık ama her halükarda laptop harici 150 euro üzerinde bazı ürünleri getirmem lazım, konunun açıldığı isabet oldu.

Yurt dışında satın alıp kendi kullanımım için valizimde getireceğim ürünlerde bu tarz bir problem yaşar mıyım? Konudan saptık ama her halükarda laptop harici 150 euro üzerinde bazı ürünleri getirmem lazım, konunun açıldığı isabet oldu.

1.si laptopu kutusuyla jelatiniyle beraber valizinde getirirsen durdurup ürünün vergisini alırlar.

Onu şu şekilde yaparsan ellemezler: Kutusundan çıkarırsın laptop çantasına koyarsın laptopu elinle getirirsin. O zaman senin şahsi eşyan olduğu için bir şey diyemezler. Benim bildiğim kadarıyla durum bu. Şunu da diyenler var. Laptop çantasının içinde (kutusunda değil yani yeni ürün olarak görünmemeli) valizine de koyabilirsin ama laptop zarar görebilir. Ben yurt dışından gelirken masaüstü bilgisayarımı getirmiştim valizin içinde seneler seneler önce :)

Yurt dışında Satın alıp kendi kullanımım için valizimde getireceğim ürünlerde bu tarz bir problem yaşar mıyım? Konudan saptık ama her halükarda laptop harici 150 euro üzerinde bazı ürünleri getirmem lazım, konunun açıldığı isabet oldu.
Yolcu yanında getirilen gümrüğe tabi cihazlarda üç şansın var. Birincisi hiçbir şey yokmuş gibi çıkıp şansını deneyip gümrük polislerini şans eseri geçip ülkeye girmek. İkincisi bunu yaparken yakalanıp ürünün elinden alınması ve vergisini ödemeyi bile talep etsen ödeyemeyip, ürünün çöp olması ve gümrükte kalması. Üçüncüsü doğrudan elindeki ürünü beyan edip vergisini ödeyip yasal bir şekilde ülkeye sokman. Tabi bu her gümrükteki polisin keyfine bağlı. Yasayı orda keyiflerine göre belirleyebiliyorlar. : ))

1.si laptopu kutusuyla jelatiniyle beraber valizinde getirirsen durdurup ürünün vergisini alırlar.

Onu şu şekilde yaparsan ellemezler: Kutusundan çıkarırsın laptop çantasına koyarsın laptopu elinle getirirsin. O zaman senin şahsi eşyan olduğu için bir şey diyemezler. Benim bildiğim kadarıyla durum bu. Şunu da diyenler var. Laptop çantasının içinde (kutusunda değil yani yeni ürün olarak görünmemeli) valizine de koyabilirsin ama laptop zarar görebilir. Ben yurt dışından gelirken masaüstü bilgisayarımı getirmiştim valizin içinde seneler seneler önce :)
Bu gelmiş yine buraya yıllar önceki hikayesiyle. 😂 2013'te yaşıyoruz herhalde. 😂

Yolcu yanında getirilen gümrüğe tabii cihazlarda üç şansın var. Birincisi hiçbir şey yokmuş gibi çıkıp şansını deneyip gümrük polislerini şans eseri geçip ülkeye girmek. İkincisi bunu yaparken yakalanıp ürünün elinden alınması ve vergisini ödemeyi bile talep etsen ödeyemeyip, ürünün çöp olması ve gümrükte kalması. Üçüncüsü doğrudan elindeki ürünü beyan edip vergisini ödeyip yasal bir şekilde ülkeye sokman. Tabii bu her gümrük memurunun keyfine bağlı.

Bu gelmiş yine buraya yıllar önceki hikayesiyle. 😂 2013'te yaşıyoruz herhalde. 😂

Ya cahil kardeşim. Şahsi eşyalarına karışamazlar ama şahsi eşya olarak görünmesi gerekir. Valizinin içinde kapalı kutu telefon bile olsa 1 tane onun vergisini alırlar kapalı diye yeni cihaz diye. Ama açıp cebine koyarsan bir şey demezler 2. el ürün gibi görünür. Cahilliğin beni çok güldürüyor fazla yorum yapma sen.

Not: Bir de adama fantezi bilgiler veriyorsun 3 şansın var falan sen şaka olmalısın.

Linkini paylaştığın her laptopun çözünürlüğü 1920x1080 ve 60000TL'ye yakın para vereceksin. Biraz düşün. Bir laptopta ekran çözünürlüğü ve tazeleme hızı çok önemlidir. Alacağın laptopta en az 2K çözünürlük olmalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı