İş ve oyun için 60.000 TL laptop önerisi

Bütçe
60.000
Oyun da oynayacaksanız Dell G16 7670 bakılabilir. 300+ nit parlaklik, 4ms civarı panel (1ms değerini tutturabilen çok az laptop var) ve 165hz 2K desteği var. Thunderbolt 4 de eklenmiş versiyonu. İşlemci kısmında diğer RTX 4070 laptoplar içinde fiyat segmentine göre avantajı var. Fan sesi olarak performans modunda çok sesli de çalışmıyor. Sıvı metal kullanılmış diye biliyorum. MUX Switch de var. 55.000 lira için fena değil.

Oyun oynayacaksanız ama 2K çözünürlükte 100+ FPS ile mi oynamak istiyorsunuz yoksa sizin için 1080P 60 FPS de yeterli mi? Bütçenin hepsini kullanmaya gerek olmayabilir. Detaylandırın.

Oyun da oynayacaksanız Dell G16 7670 bakılabilir. 300+ nit parlaklik, 4ms civarı panel (1ms değerini tutturabilen çok az laptop var) ve 165Hz 2K desteği var. Thunderbolt 4 de eklenmiş versiyonu. İşlemci kısmında diğer RTX 4070 laptoplar içinde fiyat segmentine göre avantajı var. Fan sesi olarak performans modunda çok sesli de çalışmıyor. Sıvı metal kullanılmış diye biliyorum. MUX Switch de var. 55.000 lira için fena değil.

Oyun oynayacaksanız ama 2K çözünürlükte 100+ FPS ile mi oynamak istiyorsunuz yoksa sizin için 1080p 60 FPS de yeterli mi? Bütçenin hepsini kullanmaya gerek olmayabilir. Detaylandırın.

Hocam grafik 1080-1440p çok önemli değil benim için FPS önemli zâten.

Düşünürüm teşekkürler :)

MacBook alabilirsiniz hocam ama biraz daha araştırın bence.

Hocam MacBook oyun için imkansız bir cihaz ki yazılımcı ya da ofis patronu değilim gereksiz bence.

İş ve sektör nedir? Detay ve parça sayısı iş yükü nedir? Kullanacağın programlar nedir? Bazı programlar için notebook almak kıvrandırır. İş yükünü bilerek alman mantıklı olur.

İş ve sektör nedir? Detay ve parça sayısı iş yükü nedir? Kullanacağın programlar nedir? Bazı programlar için notebook almak kıvrandırır. İş yükünü bilerek alman mantıklı olur.

Günlük olarak Adobe programlarının çoğu hocam.

Son attığınız 4070'li model dışı kötü soğutmalara sahip 4070'li alınabilir ama işlemcisi daha iyi olsun isterseniz.
Kesinlikle bunu tercih etemelirsiniz.
Daha kaliteli bir şey olsun isterseniz bunu tercih edebilirsiniz 7845hx 13900HX arasında pek bir fark yok ama 13900HX daha iyi benim tercihim G17 olurdu.
Ayrıca ikisi de QHD+

Yeni konular

Geri
Yukarı