50-60 bin TL hazir sistem secimi

4080'li sisteme hangi kasa uygun fiyatli en iyi olur o kasa disinda?

Ekran karti uzunluk destegine baktim ama sivi sogutmaya bakmadim ama o da destekliyordur 240mm.

@Jesus Wicked.

Ekran karti uzunluk destegine baktim ama sivi sogutmaya bakmadim ama o da destekliyordur 240mm.

@Jesus Wicked.

Bunda Power yok sanirim Power da arti olarak alinca butceyi biraz asiyorum :D

60k degil miydi? Attigim PSU 3K.

60k biraz zorluyor ama deneyecegim :D gerci ilk 4080 sistemi tek tek toplayinca oradaki kasayla beraber 59k civari oluyordu kasayi cikarinca da 56 civarina dusuyor 60'i zorlayabilirsem direkt dedigin gibi kasa arti PSU ile cekecegim fakat biraz daha uyguna yine ayni sisteme kasa olarak PSU'lu onerin var midir?

60k biraz zorluyor ama deneyecegim :D gerci ilk 4080 sistemi tek tek toplayinca oradaki kasayla beraber 59k civari oluyordu kasayi cikarinca da 56 civarina dusuyor 60'i zorlayabilirsem direkt dedigin gibi kasa arti PSU ile cekecegim fakat biraz daha uyguna yine ayni sisteme kasa olarak PSU'lu onerin var midir?

Elimi Yuzu'me bulastirmaktansa onermemeyi tercih ederim. Baska model bilmiyorum. Ama Corsair attigim kasa fena degil ama PSU gercekten guzel.

Arkadaşın sistemdeki psulu vento kasa iyi. Kombin istersen

Bu fiyata bu sistem çok saçma 4080 sistem toplanıyor o fiyata.
Saçma diye bir şey yok. Her parçası üst düzey, 4080'lik sistemlerin içindeki anakarttan dolayı ileride upgrade şansı yok, AM5 ya da gen5 desteklemiyor, ayrıca o fiyata 4080'lik sistem al demekle olmuyor. 4080'e bir de 4k 144HZ monitör lazım. 2K oynayacak olduktan sonra ne anlamı var. 4080'lik sistemlere ya da hazır diğer 4070'lik sistemlere bir bakın giriş seviyesi anakartı dayayıp içine MLD bilmem ne gibi garip garip SSD çakıp 16 GB ile çakıyorlar. PSU'larını hiç saymıyorum o sistemlerin.

Saçma diye bir şey yok. Her parçası üst düzey, 4080'lik sistemlerin içindeki anakarttan dolayı ileride upgrade şansı yok, AM5 ya da gen5 desteklemiyor, ayrıca o fiyata 4080'lik sistem al demekle olmuyor. 4080'e bir de 4k 144HZ monitör lazım. 2K oynayacak olduktan sonra ne anlamı var. 4080'lik sistemlere ya da hazır diğer 4070'lik sistemlere bir bakın giriş seviyesi anakartı dayayıp içine MLD bilmem ne gibi garip garip SSD çakıp 16 GB ile çakıyorlar. PSU'larını hiç saymıyorum o sistemlerin.
4080'e 4k şartı yok. Hatta 2k daha uzun ömürlü olur. Upgrade şansı yok derken? 2 m2 slotu var 4 ram slotu var daha ne olsun?

4080'e 4k şartı yok. Hatta 2k daha uzun ömürlü olur. Upgrade şansı yok derken? 2 m2 slotu var 4 ram slotu var daha ne olsun?
4080 4K'da kas gücünün hakkını veriyor, o açıdan dedim, 4K monitörde oynamayacaksa gerek yok. Kart 4080 olsun diye anakarttan kısmaya gerek yok. O dediğiniz 4080'li sistemlerde Pcie5.0 slotu yok, dört yıl sonra diyelim ki M2 SSD slotlarının sayısından ziyade şu anda gen4 SSD'ler yaygın ama artık gen5 SSD'ler çıktı, o yüzden o anakartı önerdim. Fiyatı da 60K civarında tutmak için 4070Ti koydum. Hazır sistemlerin çakallığı bu herkes oyuna dönük olduğu için GPU'yu koyup diğer bütün parçalardan kısıyorlar. Yoksa 4080 değil 4090 olsun iyinin de iyisi hep var, optimize bir kasa toplamak daha mantıklı o da ileride upgrade etme şansı doğurmalı onun yolu da iyi bir anakartla başlıyor, sonra diğer parçalar. Böylece ileride az masraflı upgrade yapılabilir. Sadece GPU'ya odaklanıp saçma demeyin demek istedim aslında.

Bunda Power yok sanirim Power da arti olarak alinca butceyi biraz asiyorum :D
Bunu mutlaka dikkate alın. Çünkü 4000 serisi kartlar ATX 3.0 destekliyor. Piyasada bu PSU'lar 5000 ve üstü satılıyor. Bunun içindeki de yeni nesil güç standardını destekleyen bir PSU.

6400 lira o açıdan iyi.

Son düzenleme:
4080 4K'da kas gücünün hakkını veriyor, o açıdan dedim, 4K monitörde oynamayacaksa gerek yok. Kart 4080 olsun diye anakarttan kısmaya gerek yok. O dediğiniz 4080'li sistemlerde PCI-e5.0 slotu yok, dört yıl sonra diyelim ki M.2 SSD slotlarının sayısından ziyade şu anda gen4 SSD'ler yaygın ama artık gen5 SSD'ler çıktı, o yüzden o anakartı önerdim. Fiyatı da 60k civarında tutmak için 4070 Ti koydum. Hazır sistemlerin çakallığı bu herkes oyuna dönük olduğu için GPU'yu koyup diğer bütün parçalardan kısıyorlar. Yoksa 4080 değil 4090 olsun iyinin de iyisi hep var, optimize bir kasa toplamak daha mantıklı o da ileride upgrade etme şansı doğurmalı onun yolu da iyi bir anakartla başlıyor, sonra diğer parçalar. Böylece ileride az masraflı upgrade yapılabilir. Sadece GPU'ya odaklanıp saçma demeyin demek istedim aslında.

Bunu mutlaka dikkate alın. Çünkü 4000 serisi kartlar ATX 3.0 destekliyor. Piyasada bu PSU'lar 5000 ve üstü satılıyor. Bunun içindeki de yeni nesil güç standardını destekleyen bir PSU.

6400 lira o açıdan iyi.

Hocam zahmet olmazsa tekrardan sen de hepsini yazabilir misin sistemin rica etsem?

Geri
Yukarı