50-60 bin TL'ye her şey dahil 2 TB RTX sistem önerisi

Bütçe
50.000 - 60.000 TL arası

Doruk Durmaz

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, 4070 veya 4080 bir PC arıyorum. 32 GB RAM olmalı çünkü gerçekten 20 sekme falan açık oluyor ve laptop kaldırmıyor. 2 terabayt depolama lazım, çok fazla dosya indiriyorum. Ayrıca çift ekran lazım, oyun oynarken Alt Tab yapmak istemiyorum. Yan ekran için nasıl bir şey önerirsiniz? Ana ekran basit zaten, ondan sormayacağım. Son sorum olarak yatabilen ve ayak uzatma yeri olan koltuklar bir arada olmuyor değil mi? Ya yatan ya da ayak uzatmalı oluyor. Ayrıca hepsini size sorma sebebim hayatımda hiç PC toplamadım, bilgi sahibi değilim. Laptopu bile ben almadım. Sorularımı cevaplarsanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, 4070 veya 4080 bir PC arıyorum. 32 GB RAM olmalı çünkü gerçekten 20 sekme falan açık oluyor ve laptop kaldırmıyor. 2 terabayt depolama lazım, çok fazla dosya indiriyorum. Ayrıca çift ekran lazım, oyun oynarken Alt Tab yapmak istemiyorum. Yan ekran için nasıl bir şey önerirsiniz? Ana ekran basit zaten, ondan sormayacağım. Son sorum olarak yatabilen ve ayak uzatma yeri olan koltuklar bir arada olmuyor değil mi? Ya yatan ya da ayak uzatmalı oluyor. Ayrıca hepsini size sorma sebebim hayatımda hiç PC toplamadım, bilgi sahibi değilim. Laptopu bile ben almadım. Sorularımı cevaplarsanız sevinirim.

Hocam tam olarak ne yapmak istediğiniz, size yardımcı olabilmek için daha kesin bir yol olur.
RTX4070 - RTX4080 ekran kartlı, 32GB RAM alanı bulunan bir cihaz almaya kalktığınız zaman bütçeniz monitör için yeterli kalmayacak zaten.
Bu sistemle tam olarak ne yapacaksınız?
İstediğiniz özellikler ortalama 60.000₺-70.000₺ tutuyor. (Monitörsüz)

Hocam tam olarak ne yapmak istediğiniz size yardımcı olabilmek için daha kesin bir yol olur.
RTX4070 - RTX4080 ekran kartlı, 32 GB RAM alanı bulunan bir cihaz almaya kalktığınız zaman bütçeniz monitör için yeterli kalmayacak zaten.
Bu sistemle tam olarak ne yapacaksınız?
İstediğiniz özellikler ortalama 60.000₺-70.000₺ tutuyor. (monitörsüz)

Yoo bulunabilir.

Sistem bu. Toplam 45k civarı tutuyor hazır sistemlerde anakartlar genelde tek slot M.2 ve yükseltmek isteyince 3K falan istediği için mantıklı olmuyor bir de 2TB SSD yükseltmesine para dökmen gerekiyor ekstradan.

Bu da monitör önerim.
Bu arada yukarıdaki sistemin işlemcisini R7 7800x3D'ye yükseltebilirsiniz ama 6.5k falan daha pahalı tutar ama bütçen yetiyor bence değer.

Yeni konular

Geri
Yukarı