50-60 bin TL'ye mühendislik ve oyun için laptop önerisi

Dell G serisinde yazılım gene sıkıntı olabiliyor, sırf biraz daha iyi işlemci için girilecek risk değil G serisi. Rog'da coil whine var ama 4080 modellerinde daha çok belli oluyor diğerlerine kıyasla.

ROG'daki coil whine 2023 serisinde olabilir tam hatırlamıyorum. @Artoria Pendragon hocam G16 modellerinin yazılımı ne durumdaydı? Bir de Nitro 16'dan neden çekindiğinizi anlamadım, gayet iyi cihazdır aslında.
Kasası plastikmiş, tasarımıda çok hoşuma gitmedi.

Dell G serisinde yazılım gene sıkıntı olabiliyor, sırf biraz daha iyi işlemci için girilecek risk değil G serisi. Rog'da coil whine var ama 4080 modellerinde daha çok belli oluyor diğerlerine kıyasla.
Alınır mı hocam siz ne diyorsunuz? 4080 rog.

@ArdaStrix MSI Vector istemiyorsan tek alternatif zaten, alınır.
Asus'un görüntü kalitesi daha iyi dediler, işlemciden biraz kısmak daha mantıklı geldi bana. Şu cihaz var birde hocam.

Screenshot_20240411_203923_Chrome.jpg

4070 ile 4080 arasında %60 fark var. 4080 Tercih edin.
10-12 bin lira belki çıkışmaz hocam. 4080 olanı almaya çalışacağım bende.

4070 ile 4080 arasında %60 fark var. 4080 Tercih edin.
Asus 4080'in yanına 13650hx koymuş, 4080'i besleyebilecek mi bu işlemci? Yani besleyemese koymazdı herhalde ama baktığım incelemelerde bu ekran kartının yanına i9 13900hx falan koymuşlar genelde.

ASUS 4080'in yanına 13650HX koymuş, 4080'i besleyebilecek mi bu işlemci? Yani besleyemese koymazdı herhalde ama baktığım incelemelerde bu ekran kartının yanına i9 13900HX falan koymuşlar genelde.

Çok rahat besler tabii ki, sıkıntı olmaz.

Maalesef MSI hep bir yerden kısıyor maalesef :( . Aralarında ufak işlemci farkı var diye belirtmek istedim.

Bazı arkadaşlar coil whine sorunundan bahsediyor ciddi bir durum değil Asus Rog'da. @ArdaStrix
Hocam bütçe çıkıştı Asus Rog'un siparişini şimdi verecektik ama sadece eft ile ödeme yapabiliyoruz. N11'de de o yokmuş, başınıza geldi mi daha önce ne yapabiliriz? Vay başıma gelenler vallahi ya. Sabahtan belli uğraşıyorum zaten.

Çok rahat besler tabii ki, sıkıntı olmaz.

Hocam bütçe çıkıştı Asus Rog'un siparişini şimdi verecektik ama sadece eft ile ödeme yapabiliyoruz. N11'de de o yokmuş, başınıza geldi mi daha önce ne yapabiliriz? Vay başıma gelenler vallahi ya. Sabahtan belli uğraşıyorum zaten.
Hocam maalesef hiçbir fikrim yok. Yeni konu açmanız faydalı olabilir.

Asus 4080'in yanına 13650hx koymuş, 4080'i besleyebilecek mi bu işlemci? Yani besleyemese koymazdı herhalde ama baktığım incelemelerde bu ekran kartının yanına i9 13900hx falan koymuşlar genelde.
HX oldugu icin yeterli. 13900Hk islemci ile bile tam guc alabiliyorum 4080 den. Bildigim kadariyla 13650 hx 13900hk dan daha performansli

Geri
Yukarı