50 bin TL Mining için sistem önerisi

galontasrun

Decapat
Daha fazla  
50 bin bütçe ile bir rig kurmayı planlamaktayım. Bütçe kurulacak sisteme göre artırılabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Son olarak ben minerstat.com daki veriler doğru mudur? Yani doğru ise güzel kazançlar elde edilebilir gibi görünmekte. Tavsiye edebileceğiniz bir kart modeli var mıdır peki?
https://www.hepsiburada.com/gigabyt...tent=c&utm_term=k&wt_pc=akakce.c.k.pc&v=1.5.5
Mining ekipmanları konusunda bilgim pek yokta ondan soruyorum.
Nvidia RTX 3060Ti Madencilik hesaplayıcısı ⛏️ | minerstat
Sizin attığınız LHR olmayan modelin verileri.

Ortalama kazanç bu şekilde olur. İleride ne olacağına göre değişir elbette. Ayda 30-35 dolar ile hiç düşmediğini varsaysak güncel kurlarla amorti süresi 30-31 ay. Arıza ihtimali, gelecek olan kripto yasası, şu an %127 zamlı elektriğin her yıl yine artması vs. birçok ihtimal var.

Kartı daha ucuz almadıktan sonra bu amorti süreleriyle en azından şu piyasada bu işe sıfırdan girmek mantıklı değil.

Tabii ki bunlar kişisel fikirlerim ve yatırım tavsiyesi değildir.

Sizin attığınız LHR olmayan modelin verileri.

Ortalama kazanç bu şekilde olur. İleride ne olacağına göre değişir elbette. Ayda 30-35 dolar ile hiç düşmediğini varsaysak güncel kurlarla amorti süresi 30-31 ay. Arıza ihtimali, gelecek olan kripto yasası, şu an %127 zamlı elektriğin her yıl yine artması vs. birçok ihtimal var.

Kartı daha ucuz almadıktan sonra bu amorti süreleriyle en azından şu piyasada bu işe sıfırdan girmek mantıklı değil.

Tabii ki bunlar kişisel fikirlerim ve yatırım tavsiyesi değildir.

Yani attığım kartın kazım gücü kilitli mi demek istediniz? Bende yanında lhr yazılı olanların işlem gücü daha mı iyi oluyor?

Yani attığım kartın kazım gücü kilitli mi demek istediniz? Bende yanında lhr yazılı olanların işlem gücü daha mı iyi oluyor?
Attığınız model ETH için %70-75 arası peformans sunuyor. Diğerleri için bir kısıtlama yok. LHR olanlar ETH için limitli evet.

Maksimum 6.000 TL fiyata bulursanız GTX 1660S veya Ti en mantıklı seçim.

Kart arayan için şu an sıfır kilometre en F/P kart RTX 2060 12 GB mining için. 9.500₺ bandına bulunabiliyor.

Kart arayan için şu an sıfır kilometre en F/P kart RTX 2060 12 GB mining için. 9.500₺ bandına bulunabiliyor.

Whatomine sitesine göre kazancı daha düşük kalıyor.

Attığınız model ETH için %70-75 arası peformans sunuyor. Diğerleri için bir kısıtlama yok. LHR olanlar ETH için limitli evet.

Peki tam performans alabileceğim bir model atabilir misin rica etsem? İnceliyorum çoğunda LHR yazmıyor veya herhangi başka bir kart modeli de olabilir.

Whatomine sitesine göre kazancı daha düşük kalıyor.

Peki tam performans alabileceğim bir model atabilir misin rica etsem? İnceliyorum çoğunda LHR yazmıyor veya herhangi başka bir kart modeli de olabilir.
LHR kart da alınır. Fiyatı önemli.

Yeni konular

Geri
Yukarı