50 bin TL'ye kadar laptop önerisi

Lhaid

Femtopat
Daha fazla  
Selam, ben lise öğrencisiyim ve kendime hem oyun hem de render ve üç boyutlu tasarım için bir laptop almayı düşünüyorum. Bütçem yaklaşık 50.000 TL fakat birazcık üstüne çıkabilir. Düşününce 50.000 TL çok ama beni uzun zaman götürecek ve bana yetecek “taşınabilirliği” iyi bir laptop almak istiyorum. Çok ağır olmasın, kalınlığı çok olmasın istiyorum. Monster, Excalibur ve Dell almayı düşünmüyorum çünkü çok güvendiğim markalar değil. Daha çok tanınmış ve kaliteli bir marka tercih ediyorum (örneğin ASUS). Bunun dışında bazı kriterlerim var. Ekran kartı RTX serisi olmalı çünkü RTX serilerinde render almada çok işe yarayan çekirdekler var. RTX 4000 serisi bir ekran kartı olsun istiyorum çünkü 1-2 seneye RTX 3000 serisi de geçerliliğini yitirecek. Ayrıca iki seri arasında performans ve teknoloji farkı var. RAM zaten en az 16 GB olmalı, arttırılabilir olursa güzel olur çünkü render alırken 16 GB bazen yetmiyormuş. Depolama olarak 1 TB olursa iyi olur fakat 512 GB'lık bir model önerirseniz de olur, sadece ikinci bir slot olmalı eğer 512 GB olursa. İşlemci güncel ve güçlü olsun. Ekran boyutları 16 inçi geçmezse güzel olur çünkü fazlasını taşımak zor oluyor. Ekran yenileme hızı en az 120 Hz veya 144 Hz olmalı. Dış görünüş olarak güzel olursa da iyi olur. Bana bunlara uygun şekilde bir laptop önerebilirseniz çok mutlu olurum, ayrıca buraya kadar okuduğun ve benim için çabalayacağın için şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Bu modeli oneririm. Normalde 13700HX'li Predator Neo modeli de alinabilir ama render tarafinda tasarim yaparken 2K ekran ve tasinabilirlik icin pili iyi giden Ryzen islemci tercih etmen daha iyi olur. Bu islemcinin de performansi iyi zaten. Icerisinde ek bir tane daha M.2 slotu var. PCIe 4.0 SSD takabilirsin oraya da. RAM ve SSD degisimi garanti disi birakmiyor zaten.

Selam, ben lise öğrencisiyim ve kendime hem oyun hem de render ve üç boyutlu tasarım için bir laptop almayı düşünüyorum. Bütçem yaklaşık 50.000 TL fakat birazcık üstüne çıkabilir. Düşününce 50.000 TL çok ama beni uzun zaman götürecek ve bana yetecek “taşınabilirliği” iyi bir laptop almak istiyorum. Çok ağır olmasın, kalınlığı çok olmasın istiyorum. Monster ve Excalibur almayı düşünmüyorum çünkü çok güvendiğim markalar değil. Daha çok tanınmış ve kaliteli bir marka tercih ediyorum (örneğin ASUS). Bunun dışında bazı kriterlerim var. Ekran kartı RTX serisi olmalı çünkü RTX serilerinde render almada çok işe yarayan çekirdekler var. RTX 4000 serisi bir ekran kartı olsun istiyorum çünkü 1-2 seneye RTX 3000 serisi de geçerliliğini yitirecek. Ayrıca iki seri arasında performans ve teknoloji farkı var. RAM zaten en az 16 GB olmalı, arttırılabilir olursa güzel olur çünkü render alırken 16 GB bazen yetmiyormuş. Depolama olarak 1 TB olursa iyi olur fakat 512 GB'lık bir model önerirseniz de olur, sadece ikinci bir slot olmalı eğer 512 GB olursa. İşlemci güncel ve güçlü olsun. Ekran boyutları 16 inçi geçmezse güzel olur çünkü fazlasını taşımak zor oluyor. Ekran yenileme hızı en az 120 Hz veya 144 Hz olmalı. Bana bunlara uygun şekilde bir laptop önerebilirseniz çok mutlu olurum, ayrıca buraya kadar okuduğun ve benim için çabalayacağın için şimdiden teşekkür ederim.
Lenovo LOQ 15APH8

Selam, ben lise öğrencisiyim ve kendime hem oyun hem de render ve üç boyutlu tasarım için bir laptop almayı düşünüyorum. Bütçem yaklaşık 50.000 TL fakat birazcık üstüne çıkabilir. Düşününce 50.000 TL çok ama beni uzun zaman götürecek ve bana yetecek “taşınabilirliği” iyi bir laptop almak istiyorum. Çok ağır olmasın, kalınlığı çok olmasın istiyorum. Monster ve Excalibur almayı düşünmüyorum çünkü çok güvendiğim markalar değil. Daha çok tanınmış ve kaliteli bir marka tercih ediyorum (örneğin ASUS). Bunun dışında bazı kriterlerim var. Ekran kartı RTX serisi olmalı çünkü RTX serilerinde render almada çok işe yarayan çekirdekler var. RTX 4000 serisi bir ekran kartı olsun istiyorum çünkü 1-2 seneye RTX 3000 serisi de geçerliliğini yitirecek. Ayrıca iki seri arasında performans ve teknoloji farkı var. RAM zaten en az 16 GB olmalı, arttırılabilir olursa güzel olur çünkü render alırken 16 GB bazen yetmiyormuş. Depolama olarak 1 TB olursa iyi olur fakat 512 GB'lık bir model önerirseniz de olur, sadece ikinci bir slot olmalı eğer 512 GB olursa. İşlemci güncel ve güçlü olsun. Ekran boyutları 16 inçi geçmezse güzel olur çünkü fazlasını taşımak zor oluyor. Ekran yenileme hızı en az 120 Hz veya 144 Hz olmalı. Bana bunlara uygun şekilde bir laptop önerebilirseniz çok mutlu olurum, ayrıca buraya kadar okuduğun ve benim için çabalayacağın için şimdiden teşekkür ederim.

Bu modeli oneririm. Normalde 13700HX'li Predator Neo modeli de alinabilir ama render tarafinda tasarim yaparken 2K ekran ve tasinabilirlik icin pili iyi giden Ryzen islemci tercih etmen daha iyi olur. Bu islemcinin de performansi iyi zaten. Icerisinde ek bir tane daha M.2 slotu var. PCIe 4.0 SSD takabilirsin oraya da. RAM ve SSD degisimi garanti disi birakmiyor zaten.

Acer iyi bir marka mı? Çok görmediğim için soruyorum. Genelde Asus önerdiler.

Acer iyi bir marka mı? Çok görmediğim için soruyorum. Genelde Asus önerdiler.

Marka bazli urun alinmaz. Her markanin hedefledigi segment farklidir dolayisiyla farkli segmentlerde farkli markalarin urunleri daha iyi olabilir. Bu seviyede Asus pek de iyi bir alternatif degil. Acer'in yeni kasalari gayet iyi.

Yeni konular

Geri
Yukarı