50 FPS 144 Hz'de kasar mı?

Makaleler
5
Merhabalar, FarCry Primal oynarken Ultra ayarlarda ya da Nvidia'nın kendi optimizasyonunda da ortalama 55 FPS alıyorum. YouTube'da videolar izledim ve kartımın performansı normal, ama onlarda kasma olmuyor. Bende sürekli kasma ve drop sorunu var (neredeyse bütün oyunlarda), monitörüm 60 Hz olduğu içindir dedim, 144 Hz olsaydı yine de kasma olur muydu?

Son düzenleyen: Moderatör:
60 Hz'deki 55 FPS ne ise 144 Hz'deki 55 FPS odur. Video şeklinde 55 FPS ile oyun şeklindeki 55 FPS size farklı gelir. Videodaki daha akıcı gelir.

Sisteminiz nedir? MSI Afterburner ile değerleri paylaşın. Kasması normal değil.

60 Hz'deki 55 FPS ne ise 144 Hz'deki 55 FPS odur. Video şeklinde 55 FPS ile oyun şeklindeki 55 FPS size farklı gelir. Videodaki daha akıcı gelir.

Sisteminiz nedir? MSI Afterburner ile değerleri paylaşın. Kasması normal değil.
@Jira V-SYNC her zaman açık oluyor, hatta açık olduğu için kasıyordur dedim. Sistemim;

Ekran kartı: MSI GeForce 1080 Ti Gaming X
İşlemci: Intel i7 7700
Anakart: Asus Rog Strix Z270H Gaming
SSD: Samsung 850 EVO 250 GB sata 3.0
Harddisk: Toshiba 3.5'' 2TB Sata 3.0
RAM: Kingston 16 GB HyperX Predator
Güç Kaynağı: Corsaır TXM750 80Plus Gold
Kasa: Everest Rampage Majesty Gaming
S. Soğutma: COOLER MASTER SEIDON 120V V3 SIVI SOĞUTMA SİSTEMİ
Monitör: Asus PB287Q
Windows 10 Home

MSI Afterburner kullanıyorum ama ekran görüntüsü almadım. Onu da yüklerim. Bilgisayarın tozunu da birkaç gün önce temizledim, ortalama 1-2 haftada bir temizliyorum.

Tozla ilgili bir durum değil. V-SYNC kapatarak deneyin o zaman. 60 FPS akıcılığını almanız lazım bu sistemle. MSI Afterburner değerlerini bekliyorum, önemli.
Bu ayarlar Nvidia'nın optimizasyonudur. Sürekli düşüş yaşayınca ayarları düşürdüm.
20180403213155_1.jpg
57.jpg
88.jpg

Şimdide ultra ayarlara alıp tekrardan ekran görüntüsü alacağım. V-SYNC açıkmış.

Değerler gayet normal, bir anormallik yok. Kullandığınız çözünürlük neydi? Büyük ihtimal kasma hissi ya monitörden, ya da V-SYNC ile ilgili bir durum.
Bana da normal geliyor. 4K kullanıyorum, arada Steam Link ile TV'de oynuyorum orada daha az oluyor ama yinede küçük kasmalar var.

Bu seferde ultraya alarak oynadım.

8.jpg
21.jpg
44.jpg

FPS daha düşük olsada nedense genel olarak daha rahat oynadım. Ayarları özele aldığım zaman kasma hissiyatı dahada artıyor. Örnek olarak, SMAA yerine FXAA yapınca. Ne önerirsiniz, şu bilgisayarı aldım alalı geçmedi bu sorun.
Mesaj otomatik birleştirildi:

@Jira
Mesaj otomatik birleştirildi:

@NookumPie @claus

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı