50 Mbps fiber Superonline ile kullanmak için modem tavsiyesi

Size verecekleri cihazda kullanıcı adı, şifreler ve Mac numaralarını kullanmak istediğiniz cihaza manuel girmeniz gerekecek.

ZyXEL vmg 3625 modeminde WAN girişi var aynı bunun gibi. Aynı zamanda modemin arkasında Mac numaraları yazıyor kurulumda da giriliyor diye biliyorum. Cihazın kullanıcı adı ve şifresi dediğiniz neyin tam olarak kullanıcı ve şifresi ki?

Hayır. Cihazların bağlandığı cihaz Router. İnternete açılmanıza yarayan modem ise ayrı modül olarak modemin yanında duruyor. xDSL modemler gibi ikisi bir arada olmuyor fiber modemlerde.

Hocam Turkcell artık Huawei HG8245x6 modeminde GPON cihazı olmadan direk modeme fiberoptik kabloyu bağlıyor.Onun gibi durumlarda nsaıl değiştiririz modemi.

ZyXEL vmg 3625 modeminde WAN girişi var aynı bunun gibi. Aynı zamanda modemin arkasında Mac numaraları yazıyor kurulumda da giriliyor diye biliyorum. Cihazın kullanıcı adı ve şifresi dediğiniz neyin tam olarak kullanıcı ve şifresi ki?
Süperonline kendi verdikleri modem haricindeki bir modemi kullanmanıza izin vermiyor bu sebepten dolayı sizin internete erişmeniz için gerekli olan kullanıcı adı ve şifreyi size söylemiyorlar.
Sizin bunu öğrenmeniz içinse biraz sancılı bir yol izlemeniz gerekiyor. Biraz araştırarak sosyalden de nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz.
Ama bana soracak olursan port açma vs gibi isteklerin yoksa onların verdiği modemin wifi'ını kapatırsın kendi modemini router olarak kullanırsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı