50 Mbps için VDSL2 modem önerisi

cabo98

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar cumartesi sabahı TurkNet 16 Mbps ADSL aboneliğimden VDSL 50 Mbps paketine geçiş yaptım. Elimde modem olarak ASUS DSL-AC750 modeli var ama modem sıkıntılı olduğu için kopma sorunu yaşıyorum veya 10 dk boyunca internet kilitleniyor. Aldığım yere gittim ve çalışan arkadaş modemin teknik servise gitmesi gerektiğini söyledi. Sanırım yazılım kaynaklı sorun var bu modellerde genellikle oluyor dedi. Elimde başka VDSL destekli modem yok ve mecbur elimdeki modemi teknik servise vermem gerek. Bir sürü yazı öneri var ama kafam çok karıştı bütçem 300-600 lira arası. İnterneti evde 4 kişi kullanıyoruz VDSL2 destekli 50 Mbps internet için bir modem arıyorum.

Merhabalar cumartesi sabahı TurkNet 16 Mbps ADSL aboneliğimden VDSL 50 Mbps paketine geçiş yaptım. Elimde modem olarak ASUS DSL-AC750 modeli var ama modem sıkıntılı olduğu için kopma sorunu yaşıyorum veya 10 dk boyunca internet kilitleniyor. Aldığım yere gittim ve çalışan arkadaş modemin teknik servise gitmesi gerektiğini söyledi. Sanırım yazılım kaynaklı sorun var bu modellerde genellikle oluyor dedi. Elimde başka VDSL destekli modem yok ve mecbur elimdeki modemi teknik servise vermem gerek. Bir sürü yazı öneri var ama kafam çok karıştı bütçem 300-600 lira arası. İnterneti evde 4 kişi kullanıyoruz VDSL2 destekli 50 Mbps internet için bir modem arıyorum.

AC 750 kullanıyorum hiçbir sıkıntı yaşamadım 50Mbps internetim var.

Servis saglayicilarin ayda 10 TL taksitle verdigi TP-Link modemler sorunsuz calisiyor. 50 Mbps'de sorunsuz calismasi disinda ozel bir ihtiyaciniz yoksa yetecektr.
Bu dediğinize katılmıyorum. Açıkçası 50 Mbps internet kullanıcısı olarak uzun bir süre Türk Telekom'un vermiş olduğu TP-Link TD W9970 v3 modemini kullandım. Isınma problemi olsun, bağlantı kopmaları olsun, bağlantıdaki ani yavaşlamalar olsun tonla sıkıntı yaşadım. Virüs yüzünden iyice eve kapandığımda da bu sorunlar artık daha bariz olmaya başladı ve yeni modem almak zorunda kaldım. Şu anda TP-Link Archer VR600 modem kullanıyorum. Çekim gücünden fazlasıyla memnunum ve eski modemimin tüm sıkıntılarına ilaç gibi gelmiş durumda.

Bu dediğinize katılmıyorum. Açıkçası 50 Mbps internet kullanıcısı olarak uzun bir süre Türk Telekom'un vermiş olduğu TP-Link TD W9970 v3 modemini kullandım. Isınma problemi olsun, bağlantı kopmaları olsun, bağlantıdaki ani yavaşlamalar olsun tonla sıkıntı yaşadım. Virüs yüzünden iyice eve kapandığımda da bu sorunlar artık daha bariz olmaya başladı ve yeni modem almak zorunda kaldım. Şu anda TP-Link Archer VR600 modem kullanıyorum. Çekim gücünden fazlasıyla memnunum ve eski modemimin tüm sıkıntılarına ilaç gibi gelmiş durumda.
Bir yildir VN-020-F3 kullaniyorum. Elektrik kesintiler disinda hic kopma, kilitlenme yasamadim. Isinma yok. Yavaslama gormedim. 50 Mbps ile 5.6 MB download yapiyorum. Evde telefonlar, tabletler, tv, bir PC ve bir notebook ayni anda bagli.

Keenetic extra dsl kullanıyorum kopma konusunda çok başarılı gibi geldi bana. Arada sırada istisnaları oluyor tabii ki.
Arkadaşın önerdiğini al geç :) Admin arayüzü olsun sunduğu seçenekler olsun harika modem ya. Bende omni dsl modeli var (daha ucuz) benimkinde bile kopma sorunu hiç olmadı aldığımdan beri.

ac750 modem olarak güzel zaten bununla bir sıkıntım yok fakat benim kullandığım modem sıkıntılı bariz belli. Zaten adsl kullanırken de aynı sorunları yaşıyordum, servise verdiğimde kaç günde gelicek 10-15 gün sürebilir mi onun yerine ne yapabilirim kardeşim her gün eba ortamında derse giriyor internet sürekli lazım tek başıma olsaydım zaten bi kaç gün idare edebilirdim.

Yeni konular

Geri
Yukarı