Çözüldü 50 Mbps internet 22 veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Phonix31

Decapat
Daha fazla  
Arakdaslar internetimi yükselttim 35'di gene 22 veriyordu 50 yaptım gene aynısı altyapım 65 Mbps destekliyor. Oyunlarda cok can sıkıcı bir durum yardımcı olursanız sevinirim (modemimde yeni)

Çözüm
Türk Telekom'a bildir söyle ben de şu an onlarla cebelleşiyorum.

Hocam benim sorun çözüldü. Adamlar geldi baktı baska odaya taktılar. Ben kendi odama taktım. Hız paketimin hızına ulastı. 33 dowload 9.5 upload alıyorum şu an. Çözüldü olarak isaretlenebilir.
Şu an hatta alabileceğin Max değerler zaten 24 download 2 de upload. İnternet paketini yükseltmen bir şeyi değiştirmeyecek, dB değerlerin de düşük denilebilir. İç tesisatını yenilemeyi dene, belki kablolar zamanla oksitlenip zarar görmüştür.

Kablo olarak da iç tesisatını yenileyeceksen eğer reçber CAT6 23AWG öneririm.

Hocam bu ic tesisat tam olarak ne DSL kablosumu yoksa DSL kablosunu taktıgımız yerin ic kısmındaki kablolar mı?

Hocam bu ic tesisat tam olarak ne DSL kablosumu yoksa DSL kablosunu taktıgımız yerin ic kısmındaki kablolar mı?

Saha dolabından evine kadar gelen kablolardan sonrası. Apartman girişinde ankastre kutusundan evin içine giden modeme bağlanan kablolar iç tesisat kabloları oluyor. Onlardan sen sorumlusun, internet servis sağlayıcın ona bakmıyor. Onlardan sen sorumlusun, bir elektrikçi çağırıp sorabilirsin ister kabloyu kendin al ister elektrikçiye taktır, dikkat et ama düzgün kablolar olsun.

Saha dolabından evine kadar gelen kablolardan sonrası. Apartman girişinde ankastre kutusundan evin içine giden modeme bağlanan kablolar iç tesisat kabloları oluyor. Onlardan sen sorumlusun, internet servis sağlayıcın ona bakmıyor. Onlardan sen sorumlusun, bir elektrikçi çağırıp sorabilirsin ister kabloyu kendin al ister elektrikçiye taktır, dikkat et ama düzgün kablolar olsun.

Nasıl yenileyebilirim kolay bir iş mi?

anladım hocam tesekkur ederim

Anladım hocam teşekkür ederim

Rica ederim, kablolar değiştikten sonra hat değerlerine tekrar bak sorun daire içi tesisatta değilse altyapında bulunuyor. Onu da ISS ile iletişime geçip ya da Türk Telekom müdürlüğüne gidip dilekçe verebilirsin iyileştirme yapılması ya da fiber başvurusu için.

Ayrıca herhangi bir ekip gelip ankastre kutundan değerlerini ölçtü mü? Saha dolabından apartmana gelen internetin değerlerini biliyor musun?

Rica ederim, kablolar değiştikten sonra hat değerlerine tekrar bak sorun daire içi tesisatta değilse altyapında bulunuyor. Onu da ISS ile iletişime geçip ya da Türk Telekom müdürlüğüne gidip dilekçe verebilirsin iyileştirme yapılması ya da fiber başvurusu için.

Ayrıca herhangi bir ekip gelip ankastre kutundan değerlerini ölçtü mü? Saha dolabından apartmana gelen internetin değerlerini biliyor musun?

Bilmiyorum hocam 7 aydır boyle bu durum.

Hocam eğer sorun düzelmezse port değişimi talep et port değişimi sonrası yine düzelmezse ankastreye kısa kablo bağlayıp tekrar dene.

35'ten 30 alıyordum hocam.

Bir arayıp arıza kaydı bıraktır gelip baksınlar ankastrede sıkıntı yoksa zaten illa sana iç tesisatta sıkıntı var diye söylerler.

35'ten 30 alıyordum hocam.

Bunların masrafı ne kadar.
Port değiştirtmenin herhangi bir masrafı yok, zaten internetini düzeltmekle mükellefler. Ara sorunu bildir ekip gelsin.

Bir arayıp arıza kaydı bıraktır gelip baksınlar ankastrede sıkıntı yoksa zaten illa sana iç tesisatta sıkıntı var diye söylerler.

Port değiştirtmenin herhangi bir masrafı yok, zaten internetini düzeltmekle mükellefler. Ara sorunu bildir ekip gelsin.

Ailem bunlarla ugrasmak istemiyor o sinir bozuyor:)

Ailem bunlarla ugrasmak istemiyor o sinir bozuyor:)
hocam arayıp kayıt olusturıyım yarın ozaman

Geri
Yukarı