50 Mbps internet 30 Mbps veriyor

ahmT2456

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar geçen gün yeni modem alacaktım aldım bayağı eskimişti çünkü ve yanında bir de paketi yükseltiyim dedim. 16 Mbps falandı 50 geçtim ve iki gündür hep Speedtest yapıyorum 33'ün yukarısını görmedim. Arıyoruz altyapıda mı sıkıntı var neden olmuyor diyoruz yok altyapıda sıkıntı diyorlar. Yok biz bakıyoruz şu an 45 gösteriyor falan hani tam 50 olmayacağını zaten biliyorum fakat 30 nedir? Boşa mı para verdim yani acaba PC de bir kısıtlama falan mı var bilen varsa yardımcı olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer fiber altıyapınız yoksa hiçbir zaman o 50yi vermez. ADSL ise yarısını zor verir. VDSL biraz daha iyi ancak tam olarak vermez. Fiber ise üstünü verir. Muhtemelen VDSL altyapı kullanıyorsunuz bu yüzden fibere geçene kadar o 50 tam anlamıyla alamıyacaksınız.

bende daha 2 gün önce superonline bağlattım 50 mbps olarak, ilk gün 43-48 arası alıyordum ama bugün speed test denediğimde (2 farklı siteden) ikisinde de 33 olarak aldım. Umarım satış hilesine denk gelmemişizdir öğrenen varsa benide yanıtlasın lütfen.

Kendim yaklaşık 1 senedir SuperOnline Fiber kullanıyorum. 100lük internet hep 90 veriyor yani evdeki cihazları düşününce normal. Eğer aynı anda 2-3 cihaz bağlanıyorsa normal bir durum.

Yeni konular

Geri
Yukarı