50 Mbps İnternet Steam'de 5.8 MB/s İndirme Yapıyor

Steam indirme ayarlarında resimde gözüken ayarı açarsan bit cinsinden gözükecektir.

Screenshot_7.png

Ayrıca Steam indirme yaparken İnternet kullanırsanız. Ona göre steam indirme hızında ayarlama yapacaktır.

Mesela IDM gibi yazılımlar kullanıldığında İnternet hızını sadece kendisine ayırdığından diğer internet kullanımında yavaşlama hatta hiç açılmama gibi şeyler yaşanabilir. Bu yüzden Steam vb. platformlar ve tarayıcılar indirme yaparken ağ kullanımına göre hız sınırında oynamalar yapabilir.

Ben bu tarz indirme hızını sömüren IDM tarzı uygulamaları ise kullanıcılara önermiyorum. Tarayıcılar artık indirme konusunda pürüzsüz değerler veriyor.

Görev yöneticisinden yüksek öncelik verme saçmalığını lütfen yapmayın. Bu olay bir işe yaramadığı gibi sistem istikrarını da bozar.

@Oktayanil Yukarıda belirttim. İndirme esnasında bilgisayar, mobil, TV üzerinde internet kullanıyorsa, Steam vb. uygulamalar ya da tarayıcılar indirme hızlarında oynama yapabilir. Yani diğer ağ kullanımına göre indirme hızını kısarlar.

Ayrıca 6 yakın kullanıyor. Kayıp olarak 0.25 gibi bir şey var. Steam bazı platformlar gibi tüm İnterneti kullanmaya yönelirse tarayıcı arama sayfasını bile açamaz. Bu yüzden indirme oranını uygulamalar ve windows eşitliyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı