50 Mbps internet yetmiyor

Mujo Corhamzic

Hectopat
Yer
Novipazar, Serbia
Daha fazla  
Herkese merhaba,

Türk Telekom'un internetini kullanıyorum. Düne kadar 35Mbps internet hızım vardı fakat ortalama 25-30 Mbps'ye ulaşabiliyordum bugün ise bundan memnun olmadığım için hızımı yükseltme kararı aldım ve 50Mbps'ye geçiş yaptım bir deneme süreci içerisindeyim. Sorunum şu ki oturduğum bölge de altyapı yok fiber vs. bağlatamıyorum çözüm olarak alabildiğim en yüksek hız bu şu anlık fakat buna rağmen hızım kişi sayısı ve kullanma yoğunluğuna bağlı olarak 40-50 Mbps arası gidip geliyor. Bunun yetebileceğini düşünmüştüm fakat 1080P video izlerken donmalar yaşıyorum ve kaliteyi düşürmediğim takdir de dolmaya devam etmiyor. Bunun site kaynaklı olduğunu düşünüp başka alternatif sitelerden aynı şekilde denemeler yaptım fakat çok sık olmasa da genel olarak donma yaşanıyor. Geçtiğimiz aylarda taahhüt yenilediğim için başka bir marka internete geçmem mümkün değil maalesef. Donmaları gidermek için yapabileceğim bir şey var mı acaba?

Herkese merhaba,

Türk Telekom'un internetini kullanıyorum. Düne kadar 35Mbps internet hızım vardı fakat ortalama 25-30 Mbps'ye ulaşabiliyordum bugün ise bundan memnun olmadığım için hızımı yükseltme kararı aldım ve 50Mbps'ye geçiş yaptım bir deneme süreci içerisindeyim. Sorunum şu ki oturduğum bölge de altyapı yok fiber vs. bağlatamıyorum çözüm olarak alabildiğim en yüksek hız bu şu anlık fakat buna rağmen hızım kişi sayısı ve kullanma yoğunluğuna bağlı olarak 40-50 Mbps arası gidip geliyor. Bunun yetebileceğini düşünmüştüm fakat 1080P video izlerken donmalar yaşıyorum ve kaliteyi düşürmediğim takdir de dolmaya devam etmiyor. Bunun site kaynaklı olduğunu düşünüp başka alternatif sitelerden aynı şekilde denemeler yaptım fakat çok sık olmasa da genel olarak donma yaşanıyor. Geçtiğimiz aylarda taahhüt yenilediğim için başka bir marka internete geçmem mümkün değil maalesef. Donmaları gidermek için yapabileceğim bir şey var mı acaba?
Hocam 16 Mbps internette bile donmaması gerek 1080P'nin.

Sistem özelliklerim :

İşlemci: AMD Ryzen™ 5 3600X 3.8GHz (Turbo 4.4GHz) 6 Core 12 Threads 35MB Cache AM4 İşlemci

Anakart: ASUS TUF GAMING B550M-PLUS (WI-FI) 4600MHz(OC) DDR4 Soket AM4 HDMI DP mATX Anakart

Ekran Kartı: Asus Phoenix PH-RX550-4G-EVO Radeon RX 550 4GB GDDR5 128Bit DX12 Gaming (Oyuncu) Ekran Kartı

Monitör: Acer 27" ED270RPBIIPX 1920x1080 5ms / 165Hz HDMI / DP FreeSync IPS Curved İnce Çerçeve Gaming Monitör

Ram: G.Skill Ripjaws V siyah 16 GB(2x8GB) 3200MHz DDR4 RAM

Herkese merhaba,

Günün farklı vakitlerinde hız testleri yapıp bunları inceleyin. 50 Mbps hız ile ben 1080P oyun stream edip aynı anda 4K üç adet video açıyorum. 50 Mbps hızda bunları yaşamamanız lazım. Altyapınızda sıkıntı olabilir. Speedtest sonuçlarını saklayın hiç olmadı teknik desteğe danışırsınız.

Geri
Yukarı