50 Mbps internette 15 Mbps hız almak

themeister10

Decapat
Daha fazla  
İnternet hızım 50 Mbps olmasına rağmen aldığım hız 15 Mbps'i geçmiyor. Çoğu zaman 3-4 şeklinde alıyorum. Herhangi bir ayarla daha yüksek (normal) hız almam mümkün mü?

Modeme uzak değilim.

İnternet hızım 50 Mbps olmasına rağmen aldığım hız 15 Mbps'i geçmiyor. Çoğu zaman 3-4 şeklinde alıyorum. Herhangi bir ayarla daha yüksek (normal) hız almam mümkün mü?

Modeme uzak değilim.

Tam anlayamadım.
Paketin 50Mbps fakat Speedtest yapınca 15 Mbps mi çıkıyor?
Yoksa Speedtest'te 50 Mbps çıkıyor ama sen tamamını mı kullanamıyorsun?

İnternet sağlayıcın?
Türksat Kablonet
Tam anlayamadım.
Paketin 50Mbps fakat Speedtest yapınca 15 Mbps mi çıkıyor?
Yoksa Speedtest'te 50 Mbps çıkıyor ama sen tamamını mı kullanamıyorsun?
Paket 50 ama ben speedtest yapınca max 15 çıkıyor.
Ethernet ile test eder misiniz?
Kablolu bağlanınca 35-40 alıyorum ama kablolu bağlanma şansım yok

Türksat Kablonet

Paket 50 ama ben Speedtest yapınca Max 15 çıkıyor.

Kablolu bağlanınca 35-40 alıyorum ama kablolu bağlanma şansım yok

Fibernet kullanıyorsan 5.0 GHz olan ağa bağlanmalısın. Ama benim tavsiyem Ethernet kablosuyla bağlanman. Fiber kullanmıyorsan kablolu bağlanarak denemelisin. Eğer halen düzelmiyorsa altyapın desteklemiyor olabilir. İnternet sağlayıcınla görüşmen gerek.

Fibernet kullanıyorsan 5.0 GHz olan ağa bağlanmalısın. Ama benim tavsiyem Ethernet kablosuyla bağlanman. Fiber kullanmıyorsan kablolu bağlanarak denemelisin. Eğer halen düzelmiyorsa altyapın desteklemiyor olabilir. İnternet sağlayıcınla görüşmen gerek.
Modemim 5GHz destekliyor ancak bilgisayarım desteklemiyor. Ethernet ile bağlanmam zaten mümkün değil

Hocam zaten kablolu 35-40 alıyormuş.

Modemim 5GHz destekliyor ancak bilgisayarım desteklemiyor. Ethernet ile bağlanmam zaten mümkün değil
Neden mümkün değil?
Pardon okumamışım. Bilgisayarınız desteklemiyorsa maalesef tek çare destekleyen bir Wi-Fi adaptörü bulup almak. Onun dışında kablosuz bağlantıda istediğiniz hızlara çıkamazsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı