50 Mbps internette indirme hızı düşük

Beni bosver

Centipat
Daha fazla  
Steam üzerinden indirirken 3.5 filan alıyorum Speed testimde 45-50 Mbps arasında değişiyor. Geçen günlerde bilgisayarımın açılınca direkt reklam sekmesi açıldığından virüs olduğunu düşündüm. McAfee'den tarama yaptım virüs çıkmadı ben de Windows 11'i en baştan kurdum reklam açılması bitti ama bu sefer indirmem düştü. Opera Chrome üzerinde Max 1.2 alıyorum bazen de 0.98 MB alıyorum. Sorunu nasıl çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Steam üzerinden indirirken 3.5 filan alıyorum Speed testimde 45-50 Mbps arasında değişiyor. Geçen günlerde bilgisayarımın açılınca direkt reklam sekmesi açıldığından virüs olduğunu düşündüm. McAfee'den tarama yaptım virüs çıkmadı ben de Windows 11'i en baştan kurdum reklam açılması bitti ama bu sefer indirmem düştü. Opera Chrome üzerinde Max 1.2 alıyorum bazen de 0.98 MB alıyorum. Sorunu nasıl çözebilirim?
Steam sizin internetinizin yüzde %10 kısmını kullanır yani bu da 3.5-4 arası olacaktır doğal olarak çünkü steam de indirme bile yapsanız internet başka birşey için de kullanıyor olduğundan dolayı normal.

Steam ayarlarından indirme sunucunuzu değiştirmeyi deneyin, bazen sunucu kaynaklı sorun olabiliyor. Ayrıca Steam'den indirme yaparken arka planda interneti fazla harcayan bir işlem yapmamaya çalışın.

Steam sizin internetinizin yüzde %10 kısmını kullanır yani bu da 3.5-4 arası olacaktır doğal olarak çünkü steam de indirme bile yapsanız internet başka birşey için de kullanıyor olduğundan dolayı normal.
50 Mbps internet ile Steam'den indirme yaparken 5-6MB/s civarı hız alıyorum hocam.

Web tarayıcıları ile yapılan indirmelerde indirme hızının verimli kullanılamaması gibi şeyler olabiliyor. 8 Mbps'lik bir internet hızı, 1 MB/s indirme hızına denk geliyor. 50 Mbps'niz varsa Steam, Epic Games gibi uygulamalarda 5-6 MB/s civarı bir indirme hızı görmelisiniz.

Steam'de indirme hızınızın 3,5 MB/s'de kalmasının sebebi arka planda çalışan ve interneti kullanan bazı uygulamalar olabilir. İnternet kullanımını oldukça azaltıp öyle deneyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı