500 Mbps internette düşük indirme hızı

Cemsettin

Hectopat
500 megabit internetim var. Hız testlerinde falan 500 rahat alabiliyorum. Fakat battle.net üzerinden, Steam üzerinden ve Xbox üzerinden oyunlar inerken 15-20Mbps hızlarında iniyor, bunun sebebi ne olabilir sizce? Teslim iyileştirme gelişmiş ayarlarından da 999 olarak ayarladım indirme hızlarını gördüğüm max indirme 30 15-20 lerde takılıyor genelde.

Son düzenleme:
500 megabit internetim var. Hız testlerinde falan 500 rahat alabiliyorum. Fakat battle.net üzerinden, Steam üzerinden ve Xbox üzerinden oyunlar inerken 15-20Mbps hızlarında iniyor, bunun sebebi ne olabilir sizce?
İndirdiğin oyunu çektiği serverlardan kaynaklı durum. Benimde 1000 mbit bazen 10 mbit le indiriyor bazen 70mbitle.

HDD kullanıyorsanız eğer diske yazma işlemi yaptığı için hızınız artmıyordur SSD veya NVMe kullanıyorsanız internet sağlayıcınızda sorun olabilir en azından yurtdışı lokasyonlar için.

500 megabit internetim var. Hız testlerinde falan 500 rahat alabiliyorum. Fakat battle.net üzerinden, Steam üzerinden ve Xbox üzerinden oyunlar inerken 15-20Mbps hızlarında iniyor, bunun sebebi ne olabilir sizce?

Yazdığın disk: ) performansını alabilirsin ne kadar hızlı olursa olsun inen veri yazılıyor sonuçta bir yere.

Yeni konular

Geri
Yukarı