50 üstü ortalamada kaç dersten kalınca sınıfta kalınıyor?

370728

Decipat
1.dönem ortalmam 84, 2.dönem çok daha düşük bekliyorum(60-65 arası). 2'sini bölünce 72 çıkıyor. Bir yerde 50 üstünde olduğu halde 3 dersten kalırsa, sınıftan kalmış sayılıyormuş. Bu doğru mu? 9.sınıfım.

6 ders ve uzerinde kalirsan gecemezsin, onceki sene kaldigin dersler ve bu sene kaldigin derslerin toplami da 6'yi gecemez.

3 ders ve uzerinde kalirsan sorumlu gecersin ve lise bitene kadar o derslerin sorumluluk sinavlarina girmen gerek, yoksa lise diplomasi alamazsin.

Yıl sonu ortalamam 50'nin uzerinde ama 1.dönem mesleki gelisim ve teknik resim dersinden kaldim ve 1. dönemi derslerimi 2. doneme dilekce ile verdim ve s1. donem sınev puanlarımı yansıttım toplam 4 dersmi eder ya da sınıfta kalır mıyım edebiyat ortalama 95.

Ortalaman 50 ve üzerindeyse, istersen 8 dersten kal sorun yok. Ben kaldım, oradan biliyorum. Edebiyat 50 üzeri olsun yeterli. Yoksa edebiyattan sorumlu geçersin sınıfı.

Şu anda öyle mi 2023 de değişti mi kurallar ortalamam 50 üstü ama 6'dan fazla dersten kaldım sınıfı geçer miyim kalır mıyım?

Yeni konular

Geri
Yukarı