500-1000 TL SSD tavsiyesi

Bütçe
500-1000

dyspaire

Hectopat
SSD seçerken nelere dikkat etmeliyim?
Sistemimi güncelledim fakat hala eski hard diskimi kullanıyorum. SSD alsam bilgisayar biraz daha rahatlar mı?
Herhangi bir SSD aldığımda takabilir miyim? Çalışır mı?
500GB'lik bir SSD arıyorum, okuma hızı ve yazma hızı hakkında bir bilgim yok fakat disk kullanımı %100 sürekli HDD eskidiğini anlayabiliyorum. Neye göre okuma hızı yazma hızı seçmem gerekiyor? Önerilerinize açığım.

Anakart.

İşlemci.

Ekran kartı.
RX 570.

Son düzenleyen: Moderatör:
SSD seçerken nelere dikkat etmeliyim?
Sistemimi güncelledim fakat hala eski hard diskimi kullanıyorum. SSD alsam bilgisayar biraz daha rahatlar mı?
Herhangi bir SSD aldığımda takabilir miyim? Çalışır mı?
500GB'lik bir SSD arıyorum, okuma hızı ve yazma hızı hakkında bir bilgim yok fakat disk kullanımı %100 sürekli HDD eskidiğini anlayabiliyorum. Neye göre okuma hızı yazma hızı seçmem gerekiyor? Önerilerinize açığım.

Anakart.

İşlemci.

Ekran kartı.
RX 570.

Hocam bütçeyi 100TL aşıp attığım linkteki M.2 SSD'yi almanızı tavsiye ederim hem ileriye dönük olur depolama bakımından.

Not: Anakartınızda M.2 SSD desteği var.

Öneriniz için teşekkür ederim bir sorum olucak
Kingston 500 GB A2000 SA2000M8/500G M.2 PCI-Express 3.0 SSD Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
bu 1100 tl 1tb aralarında neredeyse hiç fiyat farkı yok öbürüde 500 gb aynı fiyat farkları neler ?
Hocam bütçeyi 100TL aşıp attığım linkteki M.2 SSD'yi almanızı tavsiye ederim hem ileriye dönük olur depolama bakımından.

Not: Anakartınızda M.2 SSD desteği var.
Teşekkür ederim öneriniz için benim 1tb hdd de var onunla beraber ssd kullansam ne olur yani kullanabiliyormuyum ?

Öneriniz için teşekkür ederim bir sorum olucak
Kingston 500 GB A2000 SA2000M8/500G M.2 PCI-Express 3.0 SSD Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
bu 1100 tl 1tb aralarında neredeyse hiç fiyat farkı yok öbürüde 500 gb aynı fiyat farkları neler ?

Teşekkür ederim öneriniz için benim 1tb hdd de var onunla beraber ssd kullansam ne olur yani kullanabiliyormuyum ?
Okuma yazma hızları daha yüksek, daha iyi kontrolcüler falan hocam. Samsung SSD' ler genelde en sorunsuz ve en kaliteli SSD' ler oluyor.

Anladım peki ben bu Kingston'u alsam 500 GB olanı 500 TL'ye 1TB de hard disk var ikisini aynı anda kullanabilir miyim? Ve yeterli olur mu Kingston yani okuma ve yazma hızı kötü mü?

İkisini aynı anda kullanabilirsin fakat HDD'lerin modası geçiyor yavaşlamaya başlıyor 1TB almanız daha iyi olacaktır.

Ytd.

İkisini aynı anda kullanabilirsin fakat HDD'lerin modası geçiyor yavaşlamaya başlıyor 1TB almanız daha iyi olacaktır.

Ytd.
Hmm peki kingston ve samsung arasındaki okuma yazma hızı farkları çok mu uçurum ? çünkü birisi 500gb birisi 1tb ve neredeyse aynı fiyat yani kingston işimi görür mü ? yeterli olur mu

Geri
Yukarı