500-1200 TL'ye Mekanik Klavye Önerisi

Commanjettere

Decapat
Merhaba arkadaşlar. Laptop kullanıcısıyım ama mekanik klavye satın almayı düşünüyorum. Birkaç gündür araştırma yaptım ama işin içinden çıkamadım. Pek çok markanın ürünlerine baktım. Memnun kalanlar olanlar kadar ürünlerde sorun yaşayan arkadaşlarında olması aklımı çok karıştırdı sizlerin yardımına ihtiyaç duydum.

500-1200 lira arası mekanik klavye önerileriniz neler olurdu. Sanırım mavi Switch'ler çok ses çıkarıyormuş. Çok gürültü çıkarması istediğim bir özellik değil. Ben sizlere araştırmış olduğum ürünleri yazayım ekstradan fikri ve kullanım tecrübesi olan arkadaşlar bilgilendirebilirler.

Razer Black Widow V3 tenkeyless: Laptop kullanıcısı olduğum için boyutunun ufak olması cazip geldi.
Razer Ornata Chroma v2: Membrane klavye önceliğim değil ama memnun olan arkadaşlar varsa dinlemek isterim.

HyperX alloy Origins Core: Türkçe tuş takımı olmasaydı bunu tercih edebilirdim. Sanırım Ğ, Ş ve Ü harflerini atayamıyoruz diye biliyorum.
Logitech G513 Carbon: Ergonomi olarak en beğendiğim bu oldu. 3 çeşit Switch seçeneği varmış ama Romer G Switch kullanıcıları bir süre sonra tırnakların kırıldığından çok bahsetmişler.

ASUS TUF Gaming k7: Son olarak da radarıma bu ürünü almıştım.

Bu ve bunların haricinde önerilerinize açığım. Mekanik klavye işlerinden hiç anlamıyorum sizlerin görüşlerinizi seve seve dinlemek isterim :)

Son düzenleyen: Moderatör:

Msi Gk50 low profil aldım aşırı iyi klavye. Low profil olduğu için laptop klavyesine benziyor. Malzeme kalitesi çok iyi. Fiyatı da piyasaya göre gayet iyi. Ben indirimde 500 liraya aldım şimdi İncehesap'ta 700 lira civarında. Tek kötü yanı diyebileceğim şey yay sesi. Birden fazla tuşta yay sesi var. Zamanla geçer diyenler de var azalır diyenler de var bir şey diyemem bu konuda ama bir tık rahatsız ediyor ortam sessizken. Bu arada switchleri rede göre sesli blueya göre bir tık daha sessiz.

Geri
Yukarı