500-2000 TL kablolu ve kablosuz uzun vadeli oyuncu kulaklığı önerisi

Bütçe
500 - 2000

c4n.16

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar herkese selam, radarımda 3-4 adet kulaklık var. 1 tanesi kablosuz, lakin onu da araştırdım 3-5 aya kullanımda kablosuz sorunu yaşıyorsun yok vasat ürün tarzında bir sürü yorum gördüm. Ben linklerini bırakacağım, bilenler yorum yaparsa sevinirim. Kullandığınız, kullananan birisini tanıdığınız şu ürün çok iyi uzun zamandır kullanılıyor tarzı yorumlarınıza da açığım. Şimdiden sağ olun var olun.

- Dip not: 200 TL'ye aldığım bir kulaklık var (2 yıldır kullanıyorum) baş kısmı destekli saatlerce oynamama rağmen hiç ağrı yapmıyor. En sevdiğim özellik bu. Mikrofonu kısa ama yeterli, ses kalitesi de gayet güzel ve yeterli. Şu an kablosu arada oynayınca hışırtı yapıyor o yüzden değiştirmek istiyorum çok sinir bozucu oluyor. Kafamı sallayınca düzeliyor ama kendimi kedi gibi hissediyorum ve bir zaman sonra başım ağrıyor :D. Tamir edebileceğim bir yer bulursam çöpe atmak yerinde kenara da koymayı planlıyorum. İçini açabilirsem tamir etmeye çalışacağım içinde ki kablolarda sorun var sanırım. Tigoes TH 911 200₺

1. Razer Blackshark V2 X Kablolu Mikrofonlu Kulak Üstü Oyuncu Kulaklığı 1900 ₺
  2. SteelSeries Arctis Nova 1 Kablolu Mikrofonlu Kulak Üstü Oyuncu Kulaklığı 1900₺
  3. Rampage FURY X 7.1 Wireless Mikrofonlu Kulak Üstü Oyuncu Kulaklığı 1900₺ bunun kablosuzu sorun çıkarıyormuş vasat diyorlar.
  4. Gamepower Kai Titanium 7.1 RGB Kablolu Mikrofonlu Kulak Üstü Oyuncu Kulaklığı 1300₺
  5. Rampage SN-RW66 Alpha-X 7.1 Kablolu Mikrofonlu Kulak Üstü Oyuncu Kulaklığı 700₺ bu tarz kulaklıkları daha çok seviyorum çünkü kullandığım kulaklıktan biliyorum, baş ağırtmıyorlar kulaklık desteği mevcut gördüğünüz gibi şu an kullandığım kulaklığı bulsam 0, alacağım direkt :d

Attıklarınız arasında en iyi seçenek BlackShark v2X Gamepower ve Rampage ürünleri seçenek olarak görmüyorum zaten. Arctis Nova 1 içinde o paraya değmez diyebilirim. BlackShark v2X iyidir güzel bir modeldir kendisi.

Gamepower ve Rampage gibi markalardan uzak durun sonra siz üzülürüsünüz hocam.

Bende Rampage Drop Plus var. 3 sene oldu alalı. Ses tekerleği ve tip C kablosunda temassızlık hariç bir sorunu yok. Mikrofonu ve ses kalitesi bence muhteşem. Lakin yerinde olsam kablosuz kulaklık alırım. Tek pişmanlığım kablosuz almamış olmam. Kabloyla uğraşılmıyor hem de bağlantı kısımları bozuluyor.

Bende Rampage Drop Plus var. 3 sene oldu alalı. Ses tekerleği ve tip C kablosunda temassızlık hariç bir sorunu yok. Mikrofonu ve ses kalitesi bence muhteşem. Lakin yerinde olsam kablosuz kulaklık alırım. Tek pişmanlığım kablosuz almamış olmam. Kabloyla uğraşılmıyor hem de bağlantı kısımları bozuluyor.

Teknoloji şans işi. Uzun vade de Rampage Gamepower gibi markalar alınmaz. Kısa vade de alınmaz hocam çok kalitesiz ürünler. Size göre kaliteli ya da güzel gelebilir onu bilemem.

Blackshark almanızı öneririm. Tüm donanımım Razer ve inanın bana kulaklık hariç tüm donanımlarda en çok sevdiğim markadır. Kulaklığım şu anda Logitech G Pro. Razer bir atılım yaparak Blackshark ile kulaklık konusunda da kendini düzeltme çabasına girdi ve gayet de başarılı oldu bana soracak olursanız. İçindeki sürücüler kalibre edildiğinde muazzam ses kalitesi ile sizi memnun edecektir. Kalibrasyon, ekolayzır ayarı yapılmasıdır. Ses kalitesinin maksimuma ulaşması için iyi bir ses kartına sahip olmanız gerekir fakat elinizdeki yerleşik ses kartı da yeterli olacak.

Attıklarınız arasında en iyi seçenek BlackShark v2X Gamepower ve Rampage ürünleri seçenek olarak görmüyorum zaten. Arctis Nova 1 içinde o paraya değmez diyebilirim. BlackShark v2X iyidir güzel bir modeldir kendisi.

Gamepower ve Rampage gibi markalardan uzak durun sonra siz üzülürüsünüz hocam.
Selamlar, bu altta yazanlar, kullanıcı deneyimleridir. ;

"sürekli zam geliyor diye hızlıca razer ürününe güvenerek 1 ay önce satın aldım. Öncelikle jaklı kulaklık oldugu için asla önermiyorum 1. olarak burda sorun yaşadım 2. olarak driver çok fazla darlıyor 3. olarak mikrafon youtube videolarınki gibi değil çok fazla dip ses veriyor discord da vs. takılırken çok fazla ses çıkarıyor mik kapatmak zorunda kalıyorum. Muhtemelen satacağım başka markalara yönelin diyorum."

"siz siz olun bu kulaklığı almayın.Jac girişli olduğunu biliyordum ama hiç jac girişli kullanmamıştım.Aldım pişman oldum. Ses kartı olmadan geldiği için bir sürü sorunla karşılaştım neyse tecrübe oldu diyelim.Oyun için kulaklık almak isteyenler almasın bence 6 yıllık oyuncu tecrübem dahilinde söylüyorum iyi günler."

"Mikrofonu rezalet"

"1 aya kalmadan mikrofonu kendi kendine bozuldu."

"Sadece bana değil satın alanlara mikrofonu bozuk ürün gönderiliyor. Kuponlarımı kullanıp uygun fiyata aldığım ürünün mikrofonu bozuk geldi ve değişim istedim ancak ürünü iade aldılar (fiyatı yükselmişti). Uzak durun"

"Bozuk ürün gönderdiniz kulaklıkta 2 kablo var biri hiç çalışmıyo birindedr temazsızlık var 4 bilgisayarda denedim ayrıca telefondada çalışmıyor iade gönderip birde reddediyolar yazıklar olsun"

"Kulaklığı çözene kadar aklım çıktı mikrofon olarak güzel ama ses kalitesi çok azdı belki bana yolladıkları bir üründe sorun olabilir bilmiyorum bu fiyata daha güzelini bulabilirsiniz ben şahsen hiç memnun kalmadım."

"Verdiğiniz paraya değmez bu fiyata daha ucuz kalan rakiplerinden bile daha geride mikrofon kalitesi aşırı kötü oyun içinde ses aniden yükselip aniden azalıyor temazsızlık varmış gibi arada ses kesiliyor ve geri geliyor bi buçuk haftalık kullanımdan sonra dünde mikrofonu bozuldu sürekli yüksek sesli bi cızırtı geliyor mikrofondan"

"mikrofonunu oynattığımda gacırtı sesi geliyor padi sürekli oynuyor rahatsız ediyor sürekli kulaklığın bağlantısı kesiliyor mikrofonu güzel değil"

"Ses asla beklediğim gibi değil bası cok yüksek ses boğuk geliyor iade etmek zorunda kalacağım çok hevesle almıştım"

"ÜRÜNÜ İADE ETTİM NEDENI ISE KULAKLIGIN DRIVERI SIKINTILI VERILEN AKTIVE KODU GECERSIZ GOZUKUYORDU VE RAZER GIBI BIR MARKADAN BEKLEMEDIGIM BIR PERFORMANS ALDIM BU KULAKLIK HAKKINDA SES PERFORMANSI VE URUN KALITESI BENI TATMIN ETMEDIGI ICIN IADE VERDIM."

"Ürün çok güzel ama , 7.1 aktiv etmek için aktivasyon kodu vermiyor . Normalda 19.99$ ve sadeve 9.99$ indirimli fiyata satış yapıyor yani eskiden di 7.1sürümü hediyye etmeleri…"

Blackshark almanızı öneririm. Tüm donanımım Razer ve inanın bana kulaklık hariç tüm donanımlarda en çok sevdiğim markadır. Kulaklığım şu anda Logitech G Pro. Razer bir atılım yaparak Blackshark ile kulaklık konusunda da kendini düzeltme çabasına girdi ve gayet de başarılı oldu bana soracak olursanız. İçindeki sürücüler kalibre edildiğinde muazzam ses kalitesi ile sizi memnun edecektir. Kalibrasyon, ekolayzır ayarı yapılmasıdır. Ses kalitesinin maksimuma ulaşması için iyi bir ses kartına sahip olmanız gerekir fakat elinizdeki yerleşik ses kartı da yeterli olacak.

Ses kartı olayı da; B450M PRO-M2 MAX ana kart kullanıyorum. ses kartı ana kartın içinde diye biliyorum. Adını sanını falan bilmiyorum. ama jack için zamanında dönüştürücü almıştım usbli jack dönüştürücüm mevcut

Son düzenleme:
Selam, bu altta yazanlar, kullanıcı deneyimleridir.

"Sürekli zam geliyor diye hızlıca Razer ürününe güvenerek 1 ay önce satın aldım. Öncelikle jaklı kulaklık oldugu için asla önermiyorum 1. olarak burada sorun yaşadım 2. olarak driver çok fazla darlıyor 3. olarak mikrofon YouTube videolarınki gibi değil çok fazla dip ses veriyor Discord da vs. takılırken çok fazla ses çıkarıyor mik kapatmak zorunda kalıyorum. Muhtemelen satacağım başka markalara yönelin diyorum."

"Siz siz olun bu kulaklığı almayın. Jac girişli olduğunu biliyordum ama hiç jac girişli kullanmamıştım. Aldım pişman oldum. Ses kartı olmadan geldiği için bir sürü sorunla karşılaştım neyse tecrübe oldu diyelim. Oyun için kulaklık almak isteyenler almasın bence 6 yıllık oyuncu tecrübem dahilinde söylüyorum iyi günler."

"Mikrofonu rezalet"

"Sadece bana değil satın alanlara mikrofonu bozuk ürün gönderiliyor. Kuponlarımı kullanıp uygun fiyata aldığım ürünün mikrofonu bozuk geldi ve değişim istedim ancak ürünü iade aldılar (fiyatı yükselmişti). Uzak durun"

"Bozuk ürün gönderdiniz kulaklıkta 2 kablo var biri hiç çalışmıyor birindedr temazsızlık var 4 bilgisayarda denedim ayrıca telefondada çalışmıyor iade gönderip bir de reddediyorlar yazıklar olsun"

"Kulaklığı çözene kadar aklım çıktı mikrofon olarak güzel ama ses kalitesi çok azdı belki bana yolladıkları bir üründe sorun olabilir bilmiyorum bu fiyata daha güzelini bulabilirsiniz ben şahsen hiç memnun kalmadım."

"Verdiğiniz paraya değmez bu fiyata daha ucuz kalan rakiplerinden bile daha geride mikrofon kalitesi aşırı kötü oyun içinde ses aniden yükselip aniden azalıyor temazsızlık varmış gibi arada ses kesiliyor ve geri geliyor bir buçuk haftalık kullanımdan sonra dün de mikrofonu bozuldu sürekli yüksek sesli bir cızırtı geliyor mikrofondan"

"Mikrofonunu oynattığımda gacırtı sesi geliyor padi sürekli oynuyor rahatsız ediyor sürekli kulaklığın bağlantısı kesiliyor mikrofonu güzel değil"

"Ses asla beklediğim gibi değil bası cok yüksek ses boğuk geliyor iade etmek zorunda kalacağım çok hevesle almıştım"

"Ürünü iade ettim nedenı ıse kulaklıgın drıverı sıkıntılı verılen aktıve kodu gecersız gozukuyordu ve Razer gıbı bır markadan beklemedıgım bır performans aldım bu kulaklık hakkında ses performansı ve ürün kalıtesı benı tatmın etmedıgı ıcın ıade verdım."

"Ürün çok güzel ama, 7.1 aktiv etmek için aktivasyon kodu vermiyor. Normalda 19.99$ ve sadeve 9.99$ indirimli fiyata satış yapıyor yani eskiden di 7.1sürümü hediyye etmeleri…"

Ses kartı olayı da; B450M Pro- M.2 Max anakart kullanıyorum. Ses kartı anakartın içinde diye biliyorum. Adını sanını falan bilmiyorum. Ama jack için zamanında dönüştürücü almıştım USB'li jack dönüştürücüm mevcut.

Hocam BlackShark v2X 2K TL bütçede olan en iyi kulaklık o halde HS50 Pro alın ben kullanıyorum memnunum ama Razer daha iyidir haberiniz olsun.

"sürekli zam geliyor diye hızlıca razer ürününe güvenerek 1 ay önce satın aldım. Öncelikle jaklı kulaklık oldugu için asla önermiyorum 1. olarak burda sorun yaşadım 2. olarak driver çok fazla darlıyor 3. olarak mikrafon youtube videolarınki gibi değil çok fazla dip ses veriyor discord da vs. takılırken çok fazla ses çıkarıyor mik kapatmak zorunda kalıyorum. Muhtemelen satacağım başka markalara yönelin diyorum."

"siz siz olun bu kulaklığı almayın.Jac girişli olduğunu biliyordum ama hiç jac girişli kullanmamıştım.Aldım pişman oldum. Ses kartı olmadan geldiği için bir sürü sorunla karşılaştım neyse tecrübe oldu diyelim.Oyun için kulaklık almak isteyenler almasın bence 6 yıllık oyuncu tecrübem dahilinde söylüyorum iyi günler."

"Mikrofonu rezalet"

"Bozuk ürün gönderdiniz kulaklıkta 2 kablo var biri hiç çalışmıyo birindedr temazsızlık var 4 bilgisayarda denedim ayrıca telefondada çalışmıyor iade gönderip birde reddediyolar yazıklar olsun"

"Verdiğiniz paraya değmez bu fiyata daha ucuz kalan rakiplerinden bile daha geride mikrofon kalitesi aşırı kötü oyun içinde ses aniden yükselip aniden azalıyor temazsızlık varmış gibi arada ses kesiliyor ve geri geliyor bi buçuk haftalık kullanımdan sonra dünde mikrofonu bozuldu sürekli yüksek sesli bi cızırtı geliyor mikrofondan"

"mikrofonunu oynattığımda gacırtı sesi geliyor padi sürekli oynuyor rahatsız ediyor sürekli kulaklığın bağlantısı kesiliyor mikrofonu güzel değil"

"ÜRÜNÜ İADE ETTİM NEDENI ISE KULAKLIGIN DRIVERI SIKINTILI VERILEN AKTIVE KODU GECERSIZ GOZUKUYORDU VE RAZER GIBI BIR MARKADAN BEKLEMEDIGIM BIR PERFORMANS ALDIM BU KULAKLIK HAKKINDA SES PERFORMANSI VE URUN KALITESI BENI TATMIN ETMEDIGI ICIN IADE VERDIM."

"Ürün çok güzel ama , 7.1 aktiv etmek için aktivasyon kodu vermiyor . Normalda 19.99$ ve sadeve 9.99$ indirimli fiyata satış yapıyor yani eskiden di 7.1sürümü hediyye etmeleri…"

Ses kartı olayı da; B450M PRO-M2 MAX ana kart kullanıyorum. ses kartı ana kartın içinde diye biliyorum. Adını sanını falan bilmiyorum. ama jack için zamanında dönüştürücü almıştım usbli jack dönüştürücüm mevcut
Merhaba tekrardan. 3 arkadaşıma da bu modeli aldırdım. Kendileri oldukça memnun. Evet, 3.5mm jak girişi var ve ses kartı dahil değil fakat mikrofon dediğim gibi ana karta bağlı eğer ayrıca usb ses kartı almazsanız... Kötü değil ancak dediğim gibi iyi hale getirmek isterseniz usb ses kartı ile potansiyeli bulunuyor. Arkadaşlar herhangi bir arıza yaşamadı. 6 ay, 8 ay ve 1.5 yıl önce aldılar kendileri. Ses kartları ise laptop ses kartı: Monster Abra, Monster Tulpar ve 1 Asus ROG Strix laptop kullanıyorlar. Yazılım konusunda ise satıcının önemi var, bilinen satıcılardan alacak olursanız ya içerisinde ayrıca yazılım kağıdındaki kod ile ya da gelmediyse de Razer'ın kendi sitesine, kulak padinin altında bulunan seri numarası girişi ile e-postaya yollanan kod ile 7.1 yazılımını elde edebiliyorsunuz.

Fakat arkadaşlarım FPS oyunu oynuyorlar. Ben deneme fırsatı bulamadım ama oldukça fazla araştırarak aldırdım ve kendileri ayak seslerini rahatça duyduklarını söylüyorlar. EQ ayarı ile istediğiniz şekilde ses ayarını yapabilirsiniz. Hala güvenmiyorsanız, denemek istiyorsanız: iTopya gibi oyun ekipman mağazalarına gidip deneyip karar vermenizi önereceğim. Umarım istediğiniz gibi kulaklığı bulup alırsınız.

"Mikrofonu rezalet"

Dostum bende de aynı kulaklık var bahsettiğin problemlerdem hiç birini yaşamadım. Sadece ses tekerleğiyle çok oynamayın sol taraf temassızlık yapabiliyor tam ortadayken. Anakartım Asus Prime B450M-K II dahili ses kartını kullanıyorum. Alacaklara öneririm V2x güzel kulaklık.

Herkese selam, aktivasyon kodunu aktifleştirdim 7.1 aktif şu anda. Lakin 200 ₺ ye aldığım kulaklıktan daha fazla ses çıkıyordu. V2X takılı şu an da ve ses seviyelerini kontrol ettim herhangi bir anormallik söz konusu değil her şey olduğu gibi. Ama 200₺'lik kulaklığım varken, oyun içi ses seviyesi kısıkta oynamama rağmen çok ses alıyordum. Bu aldığım kulaklığın her şeyini maksimum yaptım ama bir anormallik var. Parmaklarım klavyeye yetişmediği yaştan beri FPS oyunları (özellikle CS 1.5 ile başladığımı belirtmek isterim) oynuyorum. Ses kasmada profesyonel olmasam da ona yakın bir şey olduğumu düşünüyorum. Evet 7.1 özelliğini deneyimledim hatta ilk kez deneyimledim, gayet başarılı olduğunu düşünüyorum. Ama sesler çok derinden geliyor sesin yakınlığı uzaklığı fark etmeksizin. Dandik kulaklıkta bile nerede olduğunu sesinden anlayabiliyordum, buna da alışacağız artık yapacak bir şey yok.

Sevgili Razer kullanıcısı ya da almayı düşünenler. 7.1 özelliğini aktif ediyor doğrudur. Lakin ses az geliyor vs. Dedim ya, bu Razer'in "THX spatial Audio" adlı programı var, onu da almanız gerekiyor. 20$cık fiyatı var, 7.1'i aktifleştirip kayıt vs yaptıktan sonra o programı da indirdim, %50 indirimli satın alma esnasında kod verdi bana. 10$a falan tekabül ediyor sanırım daha kontrol etmedim. 15günlük deneme sürümü veriyor size, deneme sürümünden bazı ayarlarla oynayınca sesi güzelleşti. Bunu da araştırdım, bu programı kullanacağına Razer USB Sound Card al diyenleri gördüm. ortalama programın fiyatı 350₺ (indirimle) iken, sound cardın fiyatı 1.2k falan civarlarında (günümüz şartlarında). Yani arkadaşlar, bu bahsi geçen forumda, pek bilgi sahibi olmayanlar yorumlar varmış onu gördük, ben iyisiyle kötüsüyle ürünü size tanıttım. Bilgilerinize sunuyorum.

-7.1 özelliği aktif (tam işlevinde değil) idare eder.
-Ses seviyesinin daha iyi olmasını isteyen (ki bu kulaklıkta; "Ben fps oyunları oynuyorum ses kasmam lazım" derseniz) programı satın almak zorundasınız, benim bütçem iyi diyenler de bahsi geçen usb sound cardı da alabilir (onu deneyimlemedim yorum yapamam)

Bana kalırsa, bu ürünün Mikrofonu çıkan, usb girişli olanını alın derim. onda ses kartı da var diye biliyorum. 5-10 gün kullanacağım baktım oyunlarda zorluk çekiyorum, ses algılayamıyorum ya da rahatsız oluyorum vb. geri iade ederim. Mani çıkışırsa bahsettiğim usblisini almaya çalışırım ki o da biraz zor şu aralar kendim için

Dosya Ekleri

• afsasfd.png
    afsasfd.png
    216,1 KB · Görüntüleme: 4
Son düzenleme:

Geri
Yukarı