500-600 lira bandında 4/4 ölçek klasik gitar önerisi

dermeister

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Eskişehir
Selamlar.

Müziğe olan hevesimden ve çekiciliğinden dolayı elektro gitara aşırı heves etmiştim ancak gerek ulaşılabilirliğinin zorluğu, gerek kalitesiz ürünlere vergi/kur gibi etkenlerden çekilen uçuk fiyatlardan dolayı geri adım atmak zorunda kaldım. Ayrıca belki anlık bir heves olduğu düşüncesiyle belki 1-2 ay uğraşıp köşeye atma ihtimalim olan bir enstrümana bu kadar para vermek böyle bir dönemde pek akıl karı gelmedi.

Bu yüzden hem heves atmak, hem enstrüman çalmanın tadını almak için klasik veya akustik gitarla işe başlamak istiyorum. Bu sebeple bu alanda tecrübeli üyelerden 500, maksimum 600 lira bandında 4/4 ölçek fiyat/performans ürünü klasik gitar önerilerini bekliyorum.

Standart renk ve sunburst gitarlar gözüme çok klişe geldiği için ve çalacağım bir seyirci topluluğu olmadığı için kulağıma hitap edeceği kadar gözüme de hitap edecek türde tercihen siyah renkte klasik/akustik gitar tavsiyelerinizi bekliyorum.

Lütfen yanlış anlamayın ancak zaten karışık olan kafamın iyice karışmaması adına lütfen kısa süreler gitar çalmış, bu alanda tecrübe sahibi olmayan arkadaşlar tavsiyelerde bulunmasın.

Ayrıca şunu da not düşmek istiyorum eğer gitar çalmaktan zevk alır ve bu hobi de ustalaşmak istersem kesinlikle elektro gitara dönmeyi düşünüyorum. Dinlediğim ve çalmak istediğim türler genel olarak blues, rock ve metal. Araştırdığıma göre bu tür de bir yelpazeye gidecek ve sonradan elektro gitara dönmeyi planlayanlar için akustik gitarla başlamak en doğru seçimmiş.

Şimdiden teşekkür ediyorum.

Son düzenleme:
Ben de aynı sizin gibi amaçlarla gitara başladım. Daha geçen gün aldığım gitarım valencia VC204 Valencia VC204 Tüm Renkler4/4 Klasik Gitar(Kılıf+Pena+Yedek Tel) Fiyatları ve Özellikleri bu linkte kırmızı ve mavi renkleri var. En başta valencia VC404HSB Valencia Vc404Hsb Klasik Gitar - Kılıf ve Pena HEDİYELİ almayı düşünüyordum fakat VC204 hem daha ekonomik hem de çok hafif olduğu için 204'ü tercih ettim. 404'ün HSB rengi çok güzel görünüyor ama bütçemizi aşıyor. VC204'ün kırmızı ve mavi renklerini gerçek hayatta gördüm, ikisi de ayrı ayrı güzel. Bence bir mağazaya gidin bir bakın. Dediğiniz farklı renkteki gitarlar ya çok pahalı oluyor ya da kontruplak oluyor. (Yanlış yazmış olabilirim kusuruma bakmayın) akustik gitarla başlamamamın sebebi bazı telleri metal olduğu için alışmakta zorlanacağımı düşündüm. Ayrıca gitarımı derslere giderken sırtımda taşıdığım için ağırlığı da benim için önemliydi. Valencia dışında Miguel Angela MA2-N Natural Klasik Gitar (Kılıf ve Pena Hediyeli) bunun farklı rengini de tercih edebilirsiniz. Ama şöyle söyleyeyim bu renk konusu size problem olabilir çünkü bu bütçede pek renkli kaliteli gitar bulunamıyor.

Ben de aynı sizin gibi amaçlarla gitara başladım. Daha geçen gün aldığım gitarım valencia VC204 Valencia VC204 Tüm Renkler4/4 Klasik Gitar(Kılıf+Pena+Yedek Tel) Fiyatları ve Özellikleri bu linkte kırmızı ve mavi renkleri var. En başta valencia VC404HSB Valencia Vc404Hsb Klasik Gitar - Kılıf ve Pena HEDİYELİ almayı düşünüyordum fakat VC204 hem daha ekonomik hem de çok hafif olduğu için 204'ü tercih ettim. 404'ün HSB rengi çok güzel görünüyor ama bütçemizi aşıyor. VC204'ün kırmızı ve mavi renklerini gerçek hayatta gördüm, ikisi de ayrı ayrı güzel. Bence bir mağazaya gidin bir bakın. Dediğiniz farklı renkteki gitarlar ya çok pahalı oluyor ya da kontruplak oluyor. (Yanlış yazmış olabilirim kusuruma bakmayın) akustik gitarla başlamamamın sebebi bazı telleri metal olduğu için alışmakta zorlanacağımı düşündüm. Ayrıca gitarımı derslere giderken sırtımda taşıdığım için ağırlığı da benim için önemliydi. Valencia dışında Miguel Angela MA2-N Natural Klasik Gitar (Kılıf ve Pena Hediyeli) bunun farklı rengini de tercih edebilirsiniz. Ama şöyle söyleyeyim bu renk konusu size problem olabilir çünkü bu bütçede pek renkli kaliteli gitar bulunamıyor.

Öncelikle yorumunuz için teşekkürler. VC204'ten memnun musunuz? Malzeme kalitesi ve tını açısından ?

İkinci el alma imkanınız var mı? Bütçenizde güzel bir Yamaha C40 bulunabilir, bu fiyata sıfır alacağınız gitardan da daha kaliteli olur.

İkinci el alma imkanınız var mı? Bütçenizde güzel bir Yamaha C40 bulunabilir, bu fiyata sıfır alacağınız gitardan da daha kaliteli olur.

Sorunsuz bir gitar bulabilirsem neden olmasın. Ancak gitardan anlamadığım için sorunu var mı yok mu test edebilir miyim o da meçhul...

İkinci el akustik için bir model öneriniz var mı hocam?

Akustik olarak şu modellerden birisi alınabilir:
Aynı modellerden birden fazla attım, hangisi size yakınsa ona bakarsınız.

Geri
Yukarı