500 600 TL arası red Switch klavye önerisi

Bütçe
500-650
Konuda tavsiye edilen ''T60'' modelli klavyeyi kullanıyorum. Kısaca deneyimimi anlatayım, fikriniz olur.

Ben Trendyol'dan ''Sarftech'' isimli satıcıdan ₺550'ye satın aldım. Bana RGB modelini gönderdiler, markası Blic - Red Switch. Satıcıya yazılımı var mı diye sormuştum fakat ısrarla yok dedi. Belirteyim, klavyenin yazılımı var. Şurada rehber açtım, kontrol edebilirsiniz:

İlk önce ışıklandırmasına değineyim. Dediğim gibi bana RGB modeli denk geldi ve bu fiyat aralığında RGB olması gerçekten güzel. Gündüz aydınlatması pek iyi olmasa da zaten ihtiyaç yok. Gece ise gerçekten güzel aydınlatıyor. Fazlaca renk modu da var. Kesinlikle bu yönden tatmin edeceğini düşünüyorum.

İlk defa küçük klavye kullanıyorum, alışması bayağı kolay oldu benim için. Zorlanmadım bu konuda.

Klavyenin genel görüntüsü ise oldukça şık ve kompakt duruyor. Bana gelen modelde dış kısımda ufak tefek defolar mevcut ama muhtemelen bana gelen öyle sorunludur, bilemiyorum.

Tuşlara gelelim, pek beğendiğimi söylemem. Tuşlar biraz sert, yani sonuna kadar basmanız gerekebiliyor algılaması için. Standart bir klavyeden geçiş yapıyorsanız tatmin eder bu arada, beni etti ancak iyi bir swtich kullanıp daha sonra buna geçiş yaparsanız kalitesizliği hissettirebilir. Öte yandan switchleri de pek uzun ömürlü değilmiş. Benimki 2. haftadan bozulmaya başladı bile. Caps Lock tuşu arada algılıyor, arada algılamıyor. Diğer tuşlarda genel kullanımda basmama sorununa rastlamasam da oyun oynarken arada algılamama gibi sorunlar yaşadım. Klavyenin en büyük eksisi bu zaten.

Kısaca artı ve eksilerini yazayım:

+ Işık şiddeti iyi.
+ RGB olması güzel. Almadan önce satıcıya sorun, Rainbow ise almayın, stok bekleyin.
+ Genel görüntüsü şık.

- Yay sesi sorunu olabiliyor.
- Tuş basmama sorunu var.
- Uzun ömürlü değil.

Ziyoulang T60 var fakat ben klavye konusunda pek iyi degilim diger arkadaslarda bakabilir.

Sarftech satici hocam bence silabordan almali RGB modelini gonderiyor.

1700405070289.png

Satıcıymış hakikatten pardon.

Eki Görüntüle 2022262

Satıcıymış hakikatten pardon.
Ben Sarftech'ten aldım. RGB modeli geldi, üst mesajımda yazdım ama yine de satın almadan önce satıcıya sorup almak gerekiyor, ben sordum öyle aldım. RGB stoklarda olursa RGB yazıyorlar, yoksa Rainbow yazıyorlar.

Geri
Yukarı