500-600 TL işlemci soğutucu önerisi

Yer
Trabzon
Daha fazla  
RAM
Xpg Gammix D30
Anakart
B450M-A Pro Max
Kasa modeli Thermaltake Versa T25. Kasa 150mm CPU soğutucu destekliyor. O yüzden düzgün bir hava soğutma pek yok gibi. Soğutucuyu arkadaş alacak. Şuan ki işlemci R5 3500 ve 88 dereceye çıkıyor. Ama R5 5600/5600X e geçme planı var. Yani öneriyi 5600/5600X e göre yaparsanız daha iyi olur.
Bütçe 500-600 civarında dedi ama biraz daha artabilir duruma göre. Benim aklımda iki seçenek var.

Frostflow X 120 çok ucuz muş aslında. En mantıklısı o gibi geldi. SE-214 XT yeni çıktı sanırım. Onun incelemesini vs bulamadım. O yüzden pek emin değilim ondan.

Siz ne önerirsiniz?

Bu arada anakart B450M-A Pro Max, RAM XPG Gammix D30.

Son düzenleyen: Moderatör:
O kadar uçup kaçmaya gerek yok, Wraith Prism yeter de artar.

Pek mantıklı gelmiyor. 105W tdp değeri var. Ayrıca yükte vs çok sesli çalışması da mantıklı gelmeyen bir neden. Onun yerine 100 TL ekleyip SE-214 XT almak daha mantıklı geliyor.

ID-Cooling fanlarını kullanıyorum fazlasıyla memnunun aşırı güçlü ve sessiz sıvı soğutma konusunda geçmeyi düşündüğü işlemciyi kullanıyorum CoolerMaster M240L kullanıyorum boşta 50 derece yük altında 70 derece alıyorum bence ID-Cooling de fena değildir ama bütçeyi biraz arttırmayı bekleyip idare edip 240 alırsa daha iyi olur kasanın üstünde 240 desteği var diye biliyorum

Pek mantıklı gelmiyor. 105W tdp değeri var. Ayrıca yükte vs çok sesli çalışması da mantıklı gelmeyen bir neden. Onun yerine 100 TL ekleyip SE-214 XT almak daha mantıklı geliyor.
Wraith Prism'de günlük kullanımda işini yapıyor ama bütçe sorununuz yoksa SE-214-XT kasanız için makul tercihtir tabii. Zaten bu işlemciler için bir 240 AIO gerekli değil.

ID-Cooling fanlarını kullanıyorum fazlasıyla memnunun aşırı güçlü ve sessiz sıvı soğutma konusunda geçmeyi düşündüğü işlemciyi kullanıyorum CoolerMaster M240L kullanıyorum boşta 50 derece yük altında 70 derece alıyorum bence ID-Cooling de fena değildir ama bütçeyi biraz arttırmayı bekleyip idare edip 240 alırsa daha iyi olur kasanın üstünde 240 desteği var diye biliyorum
Eğer alabiliyorsa zafen aklımda başta Raijintek EOS 240 RBW olmak üzere birkaç seçenek var. Ama işlemci ekipman vs de değişeceği için bütçe 500-600 civarında diyor. O yüzden SE-214 XT VE Frostflow X 120 arasında gidip geliyorum.
Wraith Prism'de günlük kullanımda işini yapıyor ama bütçe sorununuz yoksa SE-214-XT kasanız için makul tercihtir tabii. Zaten bu işlemciler için bir 240 AIO gerekli değil.
Peki 100 TL daha çıkıp Frostflow X 120 almaya gerek var mı.

Ayrıca SE-214 XT de ikinci fanı takmak için aparat yok onu belirtmek isterim.

Eğer alabiliyorsa zafen aklımda başta Raijintek EOS 240 RBW olmak üzere birkaç seçenek var. Ama işlemci ekipman vs de değişeceği için bütçe 500-600 civarında diyor. O yüzden SE-214 XT VE Frostflow X 120 arasında gidip geliyorum.
Ben de 360 lığını araştırdım o sıvı soğutmanın ancak gürültülü deniyor o sebeple uzaklaştım

Peki 100 TL daha çıkıp Frostflow X 120 almaya gerek var mı.

Ayrıca SE-214 XT de ikinci fanı takmak için aparat yok onu belirtmek isterim.
Evet. ID-Cooling genelde kutu içeriğini boş geçmezdi ama bu sefer acayip oranda maliyeti düşürmek istemişler.

Ben performans açısından 120 AIO ürünler içerisinde Arctic LF II dışında bir şey önermiyorum. Ama o da saçma sapan bir fiyattan satılıyor. 120 mm fana sahip temiz bir kule tipi soğutucu size yetecektir zaten.

O.C yapılmayacaksa daha fazlasına gerek yok, SE-214XT düşünülebilir tabii ki fakat Wraith Prism sık sık 200-250 TL bandına düşen bir ürün. Acelesi yoksa indirimde Wraith Prism alınıp geçilebilir. 65W TDP'si olan bir işlemciden bahsediyoruz zaten, Turbo frekanslara çıktığı zaman bile oyun içinde 80W TDP'yi geçmiyor. Kalan bütçe ile Mesh bir kasaya geçilebilir.

Geri
Yukarı