500-600 TL palm için fare önerisi

Makaleler
33
Yer
Osmaniye, Türkiye
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
PC: Intel Core 12400F | ASUS Dual RX 6600 | ASUS Prime H610M-K D4 | XPG Gammix D30 2x8 RAM | WD SN570 500GB | FSP Hydro K Pro 500W 80+ | Vento VG10F

GIGABYTE G24F-2 | Logitech G213 | SteelSeries Prime | QP Honeycomb Mousepad | Windows 11 23H2.
Meslek
Öğrenci
500-600 TL gerçekten palm için fare.

Uygun mu palm için? Alacağım birazdan.

G102 ile palm ile serçe parmak dışta kalıyor, aynı şey olur mu? G102 ile büyüklük bakımından ne kadar fark var?

@ikseroo, @GalaxySal450, @CEO of SM Technology.

Son düzenleme:
G102 zaten olmaz. Palm tutmak için 8-12 yaş arasında olman gerekir. SteelSeries Prime'ın bir sorunu var. Switch'lerinden kaynaklanan bir sorun. Prime, Prime Wireless, Prime Mini Wireless, Prime Plus gibi tüm modellerde var aynı sorun.

Sorun şu, Switch'e tıklıyorsun, sorun yok. Normal bir şekilde algılıyor. Fakat tıklamayı bıraktığında biraz geç algılıyor. Örneğin CS, Valorant gibi FPS oyunlarında silah ile sprey atarken tıklamayı bırakıp elini kaldırdığında fazladan 1 mermi gidebiliyor. Veya çok hızlı ateş eden bir silah ile 1 mermi atmak için bas çek yaptığında 2-3 mermi atabiliyor. Onun haricinde Windows üzerinde de sıkıntı yaşadım ben. Bilgisayarı hızlı kullanan birsiyim. En basit örnek olarak şunu vereyim; tarayıcıda sağ üstteki çarpıya tıklayıp fareni başka yere çektiğinde pencere kapanmıyor. Çünkü tıklamayı bıraktığını geç algıladığı için çarpıya basılı tutarak sürüklediğini görüyor.

Sorun etmem dersen 600 TL'ye daha iyisini bulamazsın.

G102 zaten olmaz. Palm tutmak için 8-12 yaş arasında olman gerekir. SteelSeries Prime'ın bir sorunu var. Switch'lerinden kaynaklanan bir sorun. Prime, Prime Wireless, Prime mini Wireless, Prime Plus gibi tüm modellerde var aynı sorun.

Sorun şu, Switch'e tıklıyorsun, sorun yok. Normal bir şekilde algılıyor. Fakat tıklamayı bıraktığında biraz geç algılıyor. Örneğin CS, Valorant gibi FPS oyunlarında silah ile sprey atarken tıklamayı bırakıp elini kaldırdığında fazladan 1 mermi gidebiliyor. Veya çok hızlı ateş eden bir silah ile 1 mermi atmak için bas çek yaptığında 2-3 mermi atabiliyor. Onun haricinde Windows üzerinde de sıkıntı yaşadım ben. Bilgisayarı hızlı kullanan birsiyim. En basit örnek olarak şunu vereyim; tarayıcıda sağ üstteki çarpıya tıklayıp fareni başka yere çektiğinde pencere kapanmıyor. Çünkü tıklamayı bıraktığını geç algıladığı için çarpıya basılı tutarak sürüklediğini görüyor.

Sorun etmem dersen 600 TL'ye daha iyisini bulamazsın.

SteelSeries Prime harici başka önerin yoksa yapacak bir şey yok o zaman.

Bu G102 fareyi alırken 13 yaşında falandım, o zaman tutuşumda problem yoktu, demek ki ondanmış.

Bir de başka yerden bunu attılar, bu nasıl? Bende de şu an Delux M800 var ama palm uygun olmadığından kullanamıyorum, bunda da aynı şey olur mu?

500-600 TL gerçekten palm için fare.

Uygun mu palm için? Alacağım birazdan.

G102 ile palm ile serçe parmak dışta kalıyor, aynı şey olur mu? G102 ile büyüklük bakımından ne kadar fark var?

@ikseroo, @GalaxySal450, @CEO of SM Technology.
G102'nin shape palm odaklı bir şey olmadığı için zor tabii. El ölçüleriniz kaça kaç?

SteelSeries Prime harici başka önerin yoksa yapacak bir şey yok o zaman.

Bu G102 fareyi alırken 13 yaşında falandım, o zaman tutuşumda problem yoktu, demek ki ondanmış.

Bir de başka yerden bunu attılar, bu nasıl? Bende de şu an Delux M800 var ama palm uygun olmadığından kullanamıyorum, bunda da aynı şey olur mu?

Delux aslında fena sayılmaz. Kötü olmayan ürünleri var. Bu ürününü denemedim. Kablosuz bağlantıda sıkıntı çıkacağını sanmıyorum. Fakat şarjlı, teknik açıdan orta seviye olan bir fare için çok ucuz. Ayrıca boyutu çok çok ufak. Belki G102'den bile küçük.

G102'nin shape palm odaklı bir şey olmadığı için zor tabii. El ölçüleriniz kaça kaç?

Ölçmedim, maalesef.

G102'den büyükse benim için muhtemelen olur zaten, önemli olan SS Prime palm için uygun mu? Yoksa el ölçüsüne göre palm için uygunluğu mu değişiyor?

Değişir. Prime uygun bir mouse her ölçüye ama yine de gözden geçirmek gerekli.

Ben alıyorum o zaman, tam o bütçeye pek bir şey yok gibi.
Sitesinde bu arada böyle yazıyor;

1702385633017.png

Ben alıyorum o zaman, tam o bütçeye pek bir şey yok gibi.
Sitesinde bu arada böyle yazıyor;

Eki Görüntüle 2050140

Sitede yazar zaten öyle. El boyuna ve kişinin ergonomisine göre her fare her tutuşa gidebilir. Markalar şu tutuşa uygun değildir, almayınız demez.

Ama palm tutuşa uygun fare. Hayırlı olsun.

Geri
Yukarı