500 - 600TL Kulaklık Önerileri

Soraklı

Kilopat
Merhaba

* Başlıkta da belirttiğim gibi kulaklık arayışı içerisindeyim ve max çıkabileceğim miktar 500-600 arası.

* Müzik dinlemek için alacağım.

* Kulak içi veya Kulak üstü olabilir.

* Günde ortalama 2-3 saat arası kulaklıkla geçiyor bu süre içerisinde popüler ve bass ağırlıklı şarkılar dinliyorum.Türkçe değil yani :)

**** Bir önceki kulaklığımdaki gibi basslar çok iyiyken tizlerin ort altında kalıyordu.Yani bu özellik müzik seçimine göre dar boğaz yapmasın :) Almayı düşündüğüm kulaklıkta bu sıkıntının mümkünse olmamasını istiyorum ya da makul oranlarda olsun.

* Şuanda aklımda bir model var bu nasıldır tecrübe edeniniz var mı?
---> Marka : Sony
---> Model : MDR-XB950BT
---> Sony XB950BT | Kulak üstü/Kulağı saran bir yapıda | 550TL civarı
---> Resmi Sitesi : Sony XB950BT EXTRA BASS Bluetooth® Kulaklık
---> Ürünün Resmi : https://i.ytimg.com/vi/927pyLrHmc8/maxresdefault.jpg

... ve sizi önerileriniz neler?

Teşekkürler

MDR serisi birçok kulaklığı bizzat test ettiğim için tecrübeye dayalı bilgilerimi aktarayım sana. Okurken sıkılmayacağına inanıyorum.
Büyük şans belki ancak ben de az önce XB950BT siparişi veriyordum :D

Elde etmek istediğin şeyi çok iyi biliyorum :) Tahminen yeni nesil hiphop - Gansta müzikler de dinliyorsundur. Ön planda bir bayanın o iç gıdıklayan sesi ile birlikte arka taraftaki korkutucu ancak bir o kadar haz yaşatan alt frekans tınıltılarını duymak istiyorsun. Dibine kadar hissetmek istiyorsun sanırsam :)

XB900 gibi bir kulaklık alıyor olsan bunu yaşayamayacaktın çünkü ciddi anlamda Bass ağırlıklı bir kulaklık. Tiz frekansları falan unut o kulaklık ile, oran orantısı kaymış tamamen ve tamamen alt frekanslara odaklanmış cinsten. Onu ekolayzer ayarı falan da kurtaramaz, zannetmiyorum yani :)

Ancak 950BT öyle değil, mid ve tizleri öldürmüyor. Ve en önemlisi bunu yaparken alt frekansları bir güzel doyuruyor. Kablosuz bağlantıda alt frekans desteği var zaten, onla beraber Hiphop müziklerin keyfini çıkartabilirsin.

Sana zaten kulak içi önermiyorum. Alt frekans dediğin şey kulak üstü OverEar kulaklık ile alınır, kulağında dalgalanmayı ancak öyle alırsın adam akıllı :) Hissiyatı bir başka olur o şekilde.
Ayrıca 2-3 saat kulak içi kulaklık kullanamazsın, rahatsız etmeye başlayacaktır, kulak içindeki terleme direkt olarak kulaklıktan alacağın performansa etki eder. Kulaklık pamukları yağlı olsa doğru düzgün alt frekans alamazsın.

Mesela çoğu insan Beats işini bilmiyor, o kadar para verilmez o kulaklıklara diyor :) Evet haklılar, o parayı hak edecek bir şaheser yok karşımızda ancak adamların hedefi çok net ; Kullanıcıyı iyi hissettirmek. Doğru sesi vermekle uğraşmıyorlar, hoş gelen - hissettiren sesi vermekle uğraşıyorlar.
Beats Solo 2 mesela, hem tiz hem bass anlamında kıvamı çok iyi tutturulmuş bir kulaklık bana göre.

Yurt dışından getirtme derdi olmasa onu veya Studio 2 modelini alırdım açıkçası. Detox ve Pro modelleri zaten Mid ve Tiz frekansların dibine iniyor, her bir vurguyu yaşatıyor size, farklı bir his yaşıyorsunuz anlatılmıyor. Ama XB900'e gelindiğinde kuru gümbürtüden başka bir halt duymuyorsunuz :) Belki de hedefi farklıdır yukarıda da bahsettiğim gibi.

Bu bütçe ile hem aktif gürültü engelleme özellikli hem kablosuz NFC bağlantısı sağlayan hem tasarımı hoş hem de Sony gibi teknoloji üreten bir markanın malı olan, alt frekans desteğini mid ve tizleri öldürmeden bu fiyata sunan bir kulaklığı hiç düşünmeden al derim. 450TL para bile değil inan, Sennheiser CX300'e verdiğim paranın 3 katı sayılır ama düşük frekans konusunda bana yaşatacağı haz kaç kat fazla olur hesap edemiyorum.

Kurban bayramının sonuna kadar siparişi erteleyeceğim, belki bütçemi 1200'e çıkarır Momentum falan alıp Premium takılırım :) Ama 450TL bütçem olsa hiç düşünmez Hepsiburada'dan şuan 437TL'ye satın alırdım. Bütçe yükseldilçe MDR serisinin farklı üyeleri, Beats Studiolar - Sennheiser'ın Premium sınıfı falan devreye giriyor, devreler yanıyor. 1 aydır kulaklık alamadım inan, ben çok çektim kararsızlıktan sen hiç düşünme Sony al.

Son düzenleme:
Anladığım kadarıyla şarkı dinlemeyi seviyorsun.:) Sana tavsiyem Razer Kraken al + Razer Hammerhead alabilirsin.Razer Hammerhead'i dışarda,okulda,işte falan dinleyebilirsin :)

Anladığım kadarıyla şarkı dinlemeyi seviyorsun.:) Sana tavsiyem Razer Kraken al + Razer Hammerhead alabilirsin.Razer Hammerhead'i dışarda,okulda,işte falan dinleyebilirsin :)

Arkadaşın aradığı kulaklıkla oyuncu kulaklıkları çok ayrı segment.

Edit: Bu arada önerdiğim kulaklığı geçen sene Black Friday kapsamında 90 dolara amazondan aldım beklemek isterseniz uygun fiyata alabilirsiniz. Veya çok istediğiniz ve bütçenizi aşan kulaklık varsa Black Friday zamanında muhtemelen makul fiyatlara iner.

Son düzenleme:
Merhaba

Bir kaç gündür cevap gelmeyince bende umudumu kesmiştim ve siteye girmiyordum.Son bir kez bakiyim dedim ve 4 ayrı mesaj 3 farklı kullanıcı tarafından gelmiş çok teşekkür ediyorum arkadaşlar.

Konuyu açtığım gün Sony'nin xb950bt serisi kulaklığını almayı istiyordum.Ancak biraz araştırma yapınca fiyatı biraz daha uçurdum :) ve Sony'nin 1abt serisi kulaklığını düşünüyorum acaba onu test eden var mı yorumlarınızı bekliyorum :)

Kısaca bu kulaklıktan bahsetmek gerekirse Fiyatı 800TL civarı ve kulaküstü bir kulaklık.Rakamsal olarak hertz değeri muhteşem [4 Hz - 100.000 Hz] ve Hi-Res Audio özelliği mevcut.XB950BT kulaklığında ise rakamsal hertz değeri [3 Hz - 28.000 Hz].

İncelemek isteyenler aşağıdaki bağlantılara tıklayarak resmi sitesinden inceleyebilirler :

Sony 1ABT : Sony 1ABT Bluetooth® Kulaklık
Sony XB950BT : Sony XB950BT EXTRA BASS Bluetooth® Kulaklık

Teşekkürler.

1ABT modelini de denemiştim. Nazik bir kulaklık, 950 gibi kaba değil yastıkları.
Daha modern bir tasarım söz konusu bence.

Orta frekanslarda daha bir keskin olduğunu söyleyebilirim ancak arada 2 katı fiyat farkı varken daha iyi okdugunu söylemek içimden gelmiyor. Geçen sordum, sirkeci tarafındaki mağazada vardı 800TL'ye. Deneme fırsatı vermeden kulaklık satmaya çalışan mağazalara da selam olsun buradan :)

Akşam daha net cümleler ile yardımcı olurum. Bir karar verelim, ikimiz de aynı kulaklığı alalım :)

Aynı kulakiçi Sennheiser cx200 ve 300 arasındaki farka benzetiyorum ben. Cx300 mid - tiz frekanslar bakımından daha temiz ve derin bir deneyim sunuyor. Ama fiyat performansa gelince 200 varken pek de tercih edilesi olmuyor.

950BT'nin 450TL gibi güzel bir fiyatı var.

1ABT modelini de denemiştim. Nazik bir kulaklık, 950 gibi kaba değil yastıkları.
Daha modern bir tasarım söz konusu bence.

Orta frekanslarda daha bir keskin olduğunu söyleyebilirim ancak arada 2 katı fiyat farkı varken daha iyi okdugunu söylemek içimden gelmiyor. Geçen sordum, sirkeci tarafındaki mağazada vardı 800TL'ye. Deneme fırsatı vermeden kulaklık satmaya çalışan mağazalara da selam olsun buradan :)

Akşam daha net cümleler ile yardımcı olurum. Bir karar verelim, ikimiz de aynı kulaklığı alalım :)

Aynı kulakiçi Sennheiser cx200 ve 300 arasındaki farka benzetiyorum ben. Cx300 mid - tiz frekanslar bakımından daha temiz ve derin bir deneyim sunuyor. Ama fiyat performansa gelince 200 varken pek de tercih edilesi olmuyor.

950BT'nin 450TL gibi güzel bir fiyatı var.

Açıkçası sizin ki kadar geniş yelpazede kulaklıkları deneyimlemedim :). Para vererek alacağım 2. kulaklık olacak ve ilk kulaklığı hızlı aldım sıkıntısı vardı iyide bir fiyat vermiştim pek memnun kalmadım oyüzden bu kulaklığı alırken fiyat performansa bakacağımı söylemek benim için pekte doğru olmayabilir :).Demek istediğim geçmişten gelen sıkıntılar ve bir an önce değiştirme isteği 200lira fark vermemi sağlayabilir :).

Ayrıca :
Hepsiburada satıcısı xb modelini 437,89 TL, 1A modelini 775,89 TL ye satıyor. Aradaki fark 338TL gibi iyi bir rakam :)

Son Olarak :
XB450BT modelini alsamda 1ABT modelini alsamda mutlu olacağımı düşünüyorum.A modelini kullanırsam tiz-orta sesleri daha keskin alacağımı söylemişsiniz, bende bu şekilde düşünüyorum Hz ye bakarak.

İyi bir müzik servisi olan Spotify'ı kullanıyorum çok nadir flac dosyası indiririm çünkü uğraşması vs oluyor.Flac formatında bariz bir şekilde ses farkını hissedeceğimi ancak mp3 formatında bu iki kulaklık arasındaki tiz-midleri hissetmeyebileceğimi düşünüyorum.Bu konuda ne kadar yanıldığımı bilmiyorum belki iki türlüde hissedebilirim.Bunu ancak deneyerek ve siz tecrübelerinizle aktarabilirsiniz :)

Bence de aynı kulaklığı alalım :)

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de Spotify Premium ile dinliyorum. İndirmelerde en yüksek kalite ayarı seçili oluyor elbette.

Flac kaliteli bir format olabilit ancak güncel her müziği kayıpsız Flac formatta bulmak zor iş, uğraştırıcı iş.

Mp3 konuşacaksak bu kulaklardan bahsetmemiz bile hata zaten :)

1ABT'nin kablosuz model fiyatına akşam bir bakarım. Olmadı ben sipariş veririm bu akşam, bayram sonrası kargo gelince test eder sana al veya alma derim :)

Ben de sırf, az da olsa Premium görüntüsü yüzünden ABT almak ister gibiyim. Daha olgun tarzda bir kulaklık gibi geliyor insana :)

Dediğiniz gibi flac formatta müzik bulmak zor olabiliyor birde albüm güncelse bu iş tam bir sıkıntı.Bulsanızda telefona aktarmak gibi bence uğraşması zor bir şey hele ki sürekli yeni müzik bulan biri olarak üstesinden gelmem pek olası değil.

Tasarım kısmına baktığımda kesinlikle bana da 1ABT daha şık ve orjinal hatta premium hissiyatı veriyor.

Bu akşam ürünü alırsanız cuma kargoya verilecek cmt-pzr atlanıp pazartesi/salı günü elinize geçecek muhtemelen hunharca müzik dinleyip salı akşamı, çarşamba sabahı gibi deneyimlerinizi aktarısınız :).Çok büyük ihtimalle bana da al diyeceksiniz çünkü ürün çok kaliteli :).

Bende bu 2 hafta içinde 1ABT yi satın alırım gibime geliyor :)

Buarada renk seçimine karar verdiniz mi? :) :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı