500-700k araç önerisi

PSA grubunun 3 silindirli benzin Turbo beslemeli, direk enjeksiyonlu motorudur 1.2 Puretech. Genellikle yatak sarmasıyla ünlü 😢 ustaların çok sevdiği, araç sahiplerinin pişman olduğu motordur. İlla Clio olacaksa 1.5 dCi mantıklı olmaz mı sizce?

Güncellenmiş 1.2 PureTechler bir nebze daha iyi ama halen narinler. Servisin aksatılmaması ve Yetkili serviste yapılması tercih edilmeli. Garantisi devam ettiği sürece endişesiz binilebilecek bir otomobil. Dediğim gibi Fransız Mühendisliğine pek sıcak bakmıyorum ve pek güvenmiyorum. Ayrıca Clio'yu pek beğenmiyorum. Parçası bol ve piyasası hareketli olabilir ama Clio yerine Güncellenmiş 1.2Puretech motorlu 208-Corsa veya muhtemelen 1.0-1.2 TSI Polo-ibiza-Fabia seçerdim.

Güncellenmiş 1.2 puretechler bir nebze daha iyi ama halen narinler. Servisin aksatılmaması ve yetkili serviste yapılması tercih edilmeli. Garantisi devam ettiği sürece endişesiz binilebilecek bir otomobil. Dediğim gibi fransız mühendisliğine pek sıcak bakmıyorum ve pek güvenmiyorum. Ayrıca Clio'yu pek beğenmiyorum. Parçası bol ve piyasası hareketli olabilir ama Clio yerine güncellenmiş 1.2puretech motorlu 208-Corsa veya muhtemelen 1.0-1.2 TSI polo-ibiza-fabia seçerdim.

Şimdi tüm modellere baktım 1.2TSI polo aklıma yattı ve hoş arabalar, Corsa ve 208 de dediğiniz motorlar alınabilir ama o da 700k üstüne çıkıyor bende çıkabilirim bir süre daha bekleyip ve tasarım olarak da güncel duruyorlar.

Güncellenmiş 1.2 puretechler bir nebze daha iyi ama halen narinler. Servisin aksatılmaması ve yetkili serviste yapılması tercih edilmeli. Garantisi devam ettiği sürece endişesiz binilebilecek bir otomobil. Dediğim gibi fransız mühendisliğine pek sıcak bakmıyorum ve pek güvenmiyorum. Ayrıca Clio'yu pek beğenmiyorum. Parçası bol ve piyasası hareketli olabilir ama Clio yerine güncellenmiş 1.2puretech motorlu 208-Corsa veya muhtemelen 1.0-1.2 TSI polo-ibiza-fabia seçerdim.

Hocam bir de I20 için ne düşünüyorsunuz.

Şimdi tüm modellere baktım 1.2TSI polo aklıma yattı ve hoş arabalar, Corsa ve 208 de dediğiniz motorlar alınabilir ama o da 700k üstüne çıkıyor bende çıkabilirim bir süre daha bekleyip ve tasarım olarak da güncel duruyorlar.

i20

Son düzenleme:

2017 ile birlikte Polonun 1.2 TSI motorlu 5. jenerasyonun üretimi sona erdi ve yeni modeli 1.2 TSI yerine 1.0TSI (Turbo 3 Silindir) kullanmaya başladı. İki motorda Polo gibi bir araç için gayet yeterli. 5. jenerasyon 1.2TSI DSG modelini uzun süre bindim ve kullandım. Şahsen tam bir öğrenci arabası. Donanımı iyi, çok yakmıyor ve yeterince atik. Bakımlarını aksatmadığınız sürece kesinlikle üzmeyecek bir araba. Güncel olsun derseniz yeni kasasına yönelebilirsiniz.

İ20

Eski kasa I20'nin dizel motorlu manuel vitesli modelini sürmüştüm. Çoğu sürücü kurslarının vazgeçilmez aracıdır. Sürüşü kolay ve hızlıydı ama Polo, Fabia ve ibiza kadar kaliteli hissettirmiyor. Donanım bakımından da rakiplerine kıyasla zayıf bir otomobil (yeni kasasını bilmiyorum).

2017 ile birlikte Polonun 1.2 TSI motorlu 5. jenerasyonun üretimi sona erdi ve yeni modeli 1.2 TSI yerine 1.0TSI (Turbo 3 Silindir) kullanmaya başladı. İki motorda Polo gibi bir araç için gayet yeterli. 5. jenerasyon 1.2TSI DSG modelini uzun süre bindim ve kullandım. Şahsen tam bir öğrenci arabası. Donanımı iyi, çok yakmıyor ve yeterince atik. Bakımlarını aksatmadığınız sürece kesinlikle üzmeyecek bir araba. Güncel olsun derseniz yeni kasasına yönelebilirsiniz.

Eski kasa I20'nin dizel motorlu manuel vitesli modelini sürmüştüm. Çoğu sürücü kurslarının vazgeçilmez aracıdır. Sürüşü kolay ve hızlıydı ama Polo, Fabia ve ibiza kadar kaliteli hissettirmiyor. Donanım bakımından da rakiplerine kıyasla zayıf bir otomobil (yeni kasasını bilmiyorum).
i20’nin 2018 ve üstü kasalarıda hoş duruyor polo 1.2tdi ile aynı fiyatlar tercih meselesine geliyor galiba, vw seçmek daha mantıklı olacaktır gibi

Hocam bir de I20 için ne düşünüyorsunuz

@UtkuRS hocamın yerine konuşmuş gibi olmayayım ama, ben bir dönem 1.4 dizel-manuel Elite paketini kullandım. Seri bir araç fakat donanım olarak @UtkuRS hocamın da dediği gibi alman grubuna kıyasla fark var. Ayrıca araç 160'tan sonra kağıt gibi oluyor direksiyona azıcık dokunsan 3 şerit değiştirirsin.

Clio 4' da hangi motor sorunsuz arkadaşlar, dizel istemiyorum ama çoğu kişide 1.5 dci önermiş. Bende yeni sürüş öğrenmeye başlayacağım ilk aracımı arıyorum.

2017 ile birlikte polonun 1.2 TSI motorlu 5. jenerasyonun üretimi sona erdi ve yeni modeli 1.2 TSI yerine 1.0TSI (Turbo 3 silindir) kullanmaya başladı. İki motorda polo gibi bir araç için gayet yeterli. 5. jenerasyon 1.2TSI DSG modelini uzun süre bindim ve kullandım. Şahsen tam bir öğrenci arabası. Donanımı iyi, çok yakmıyor ve yeterince atik. Bakımlarını aksatmadığınız sürece kesinlikle üzmeyecek bir araba. Güncel olsun derseniz yeni kasasına yönelebilirsiniz.

Eski kasa I20'nin dizel motorlu manuel vitesli modelini sürmüştüm. Çoğu sürücü kurslarının vazgeçilmez aracıdır. Sürüşü kolay ve hızlıydı ama polo, fabia ve ibiza kadar kaliteli hissettirmiyor. Donanım bakımından da rakiplerine kıyasla zayıf bir otomobil (yeni kasasını bilmiyorum).

Hocam Polo'nun benim için en uygunu hangi yılı olur?

Hocam bizde 2016 1.4 Dizel İ20 var. Araç güzel araç az yakıyor bayağı sorunda çıkarmıyor fakat yukardaki arkadaşında dediği gibi yüksek hızlarda bir Hyundai klasiği olarak araba sanki kağıda dönüşmüş gibi oluyor. Güvenlik olarakta pek güvenmediğim bir araçtır İ20.

Hocam bizde 2016 1.4 Dizel İ20 var. Araç güzel araç az yakıyor bayağı sorunda çıkarmıyor fakat yukardaki arkadaşında dediği gibi yüksek hızlarda bir Hyundai klasiği olarak araba sanki kağıda dönüşmüş gibi oluyor. Güvenlik olarakta pek güvenmediğim bir araçtır İ20.
Çok fazla i20 görüyorum dışarda. Cliodan sonra belkide en çok gördüğüm araç. Tip olarak güzel ama çok yakıyor deniyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı