500 - 800 TL Ekran kartı önerisi

Bütçe
500-800
Hangi oyunları oynayacaksınız? O zaman GT 1030 + 4GB RAM alabilirsiniz. Bu arada sistemi aldınız mı?

Evet sistemi aldım GT 1030'uda sipariş ettim ama 4 GB RAM belki sonra alırım. Ama bence 4'te yeter çünkü hem DDR4 hem 2666mhz. Herşey kapasite olmamalı. Yani bunun 8GB DDR3 1600 mhz'den farkı ne.

Bu bilgisayarı şimdilik idareten diziyorum. Şuan ailem ile kalıyorum. İleride belki çok güzel bir tane dizerim. Yani şuan maddi açıdan bunları zor karşıladım. Yani Bu parçalar 2500-3000 falan etti böyle bir bilgisayara 1000₺ lik bir ekran kartı almak sence ne kadar mantıklı?

Bir de 4 GB RAM ile idare edemez miyim? Şimdilik

İ3 9100F 1000 TL eden kartlarda bir sıkıntı çıkartmaz. 4 GB RAM ile 8 GB RAM isteyen oyunları oynayamazsın. 5-10 FPS verir.

Hangi oyunları oynayacaksınız? O zaman GT 1030 + 4 GB RAM alabilirsiniz. Bu arada sistemi aldınız mı?

Oyun olarak: Combat Arms, CS:GO, ETS 2, Left For Dead, Mount and Blade, vb. GTA V oynamam. LOL falan oynamıyorum.
i3 9100F 1000 TL eden kartlarda bir sıkıntı çıkartmaz. 4 GB RAM ile 8 GB RAM isteyen oyunları oynayamazsın. 5-10 FPS verir.

Şimdi anladım. O zaman en kısa zamanda ek bir RAM alırım. Teşekkür ederim. :)

Sistem
Anakart:
MSI H310-A PRO Intel H310 socket 8.-9.nesil 1151 DDR4 2666MHz USB 3.1.
işemci: Intel Core i3 9100F socket 1151 - 9. nesil 3.6GHz 6MB önbellek 14nm işlemci.
RAM: kingstonhyperx Fury 4 GB 2666MHz DDR4 RAM.
kasa ve güç kaynağı: Aerocool split RGB Full acrylic 500W midi Tower siyah kasa (ae splt 500)
ekran: Philips 223V5LSB2/10 21.5" 60Hz 5ms (analog) gsync monitör.

Bunlar yeterli sanırım. Bir de NVIDIA veya AMD farkı nedir? Aralarında bayağı fiyat farkı var. Bir de üreticisi ne kadar önemli mesela ASUS'un ürettiği ekran kartı ile Quadro'nun ürettiği ekran kartı arasında fiyat açısından dağlar kadar fark var.
Ekranın DVI-D girişi mevcuttur.
Kanka 2.el tavsiye ederim rx570 580 bulabilirsin o fiyatlara

Oyun olarak: Combat Arms, CS:GO, ETS 2, Left For Dead, Mount and Blade, vb. GTA V oynamam. LOL falan oynamıyorum.

Şimdi anladım. O zaman en kısa zamanda ek bir RAM alırım. Teşekkür ederim. :)

CSGO gibi 4 GB RAM isteyen oyunlar sıkıntı çıkarmaz.(Nadiren olan droplar dışında) Ama sistem gereksinimi 8 GB RAM olan bir oyunu oynaman imkansız.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı