500-800 TL Monitör Önerisi

1983eren1983

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Ben laptop kullanıyorum. Monitör küçük geldiği için eskiden kalma 18.6İnc monitör kullanıyorum. Değiştirme kararı aldım. Bilgisayarım çok iyi olmadığı için hiç 120-144hz bakma dediler sizin önerileriniz nedir? Marka:

ACER ASPİRE E-1 572G
EKRAN : HD 8750M 2GB
İşlemci : İ5 4200U 2.6

Bütce 500-800TL.

Not: Arkadaşlarımın dediği 144hz alsan sisteminin çok iyi olması lazım yoksa düşük fps alırsın diyolar eğer öyle bir şey çok fark etmezse 1000TL bütce ayırabilirim.

Yanılmıyorsam bahsettiğin bilgisayar bir laptop ve DVI yada Displayport yok. Bu sebepten 144Hrtz bi monitör alsan bile 60Hrtz in üzerini göremiceksin. Boşuna para vermiş olursun. Monitör önerime gelirsekte birden fazla monitör önericem.

Viewsonic VX2363smh modeline bakabilirsin 2ms ıps panel bi monitör dür fakat geri dönüşlerde çok fazla ghosting sorununun olduğu söylenilen bi monitör.

Benq - EW2440ZH veya RL2455HM modellerine bakabilirsin. 2440ZH'nin tasarımı çok hoş. Çerçeve yok denilecek kadar az 4ms tepkime süreli VA panel bi monitör dür. RL2455HM ise ona göre biraz kaba bi tasarımı vardır ama yazılım desteği ve bağlantı seçenekleri ile 800 lira bandında muhteşem bir monitördür.

Sonuç olarak önerim EW2440ZH olabilir. İnceleme fırsatın olursa vatan bilgisayardan bakabilirsin. Görünce zaten aşık olucaksın :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı