500-800 TL'ye 500 GB SSD önerisi

Roliv

Hectopat
Daha fazla  
500-800₺ aralığında 500GB SSD arıyorum. Vatan'da gördüğüm Crucial 500GB P3 vardı ancak nasıl olduğunu bilmiyorum. Önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
1200-1300 TL'ye çıkabilirsen Samsung Evo, çıkamıyorsan WD veya Kioxia. Ben bu markaların dışına çıkmamaya çalışıyorum.

500-800₺ aralığında 500GB SSD arıyorum. Vatan'da gördüğüm Crucial 500GB P3 vardı ancak nasıl olduğunu bilmiyorum. Önerilerinizi bekliyorum.

Beğendiğiniz cihazın veri yazma garanti kapasitesi 120TBW, 300TBW aşağısını almanızı tavsiye etmem, şu M.2 SSD 300TBW, önerimdir... Link

Hocam Samsung 870 EVO düşünüyorum fiyatına değer mi?

Samsung, Crucial, Micron sırasıyla piyasanın en iyi depolama birimi üreticileridir, en stabil ve uzun ömür için bu 3 markadan şaşmamak gerekir, tabii bütçe var ise... Fakat Samsung'un QVO gibi serilerinden uzak durun, veri yazma garantileri bayağı düşük EVO'lara kıyasla...

Yaklaşık 5 ay önce filan eski bilgisayarıma sandisk ultra 3d takmıştım. Her şeyde kasan pc artık donmuyor yük altında olmadığı sürece

Beğendiğiniz cihazın veri yazma garanti kapasitesi 120TBW, 300TBW aşağısını almanızı tavsiye etmem, şu M.2 SSD 300TBW, önerimdir... Link

TBW pek umursanacak bir şey değil. Diskin ömrü hakkında bir şey ifade etmiyor. Bitse de çalışmaya devam edebilir ve 120 TB kolay kolay bitecek değil. Ben 1 yılda 13 TB civarı veri yazmışım.

Kioxia Exceria Windows kurulacaksa SN570'den daha mantıklı. P3 QLC NAND kullandığından işletim sistemi kurulduğunda çabuk yıpranabilecek bir disk.

Yeni konular

Geri
Yukarı