500-850 TL android telefon önerisi

Bak mesala ben 8 ay gm dsicovery kulandım telefona önem verek hiç bir çizik bile olmadı. Sonra amcama 600 tl satıp lumia 1320 aldım. Okulda arkaşım kendi gm sini tuvalte mermere düşürdü hiç birşey olmadı. Sadece köşesinde az bi iz kaldı.

Son düzenleyen: Moderatör:
GMD2 SERVİSİ OLSA ALINIR AMA SERVİSİ YOK BİLDİĞİM KADARIYLA BİŞEY OLSA NEREYE GÖTÜRCEN? O YÜZDEN BÜYÜK EKRAN SEVİYOSAN ZENFONE 6 AL SEVMİYOSAN 5 AL BENCE.

Kaç ay geçti halen aynı tartışma... Discovery alınmalı mı alınmamalı mı? Ocak 2013'te General Mobile discovery almış biri ve yaklaşık 8 ay kullanmış biri olarak almayın derim. Hele şuan ki piyasaya bakarsak kesinlikle almayın derim. Çünkü ben aldığımda o segmentte hemen hemen hiç telefon yoktu aynı özellikte ve telefon değişimine mecbur olduğum için bir hışım almış bulundum. İçim tamamen rahat değildi fakat koltuğu Galaxy Young'tan aldığı için ilk günlerde ziyadesiyle tatmin etti telefon beni. Herkesin bu telefona hücum etmesi rahatsız etti açıkçası beni. Bu durumdan ötürü ''fakir telefonu'' olarak adlandırıldı.

Henüz telefonu satın almamın 2. ayında iken şarj soketim temazsızlık yapmaya başladı. Birkaç gün idare etsemde çok zor şartlar altında şarj etmek zorunda kalıyordum. İntertten araştırdığımda herkesin başına geldiğini, kronik bir sorun olduğunu anladım. Ama bu sorunu gidermedi tabiki. Mecburen telpa gibi müthiş ilgili(!) teknik servisine istemeyerekte olsa yolladım. Markadan soğumam burda baş gösterdi. 23 iş günü içinde teslim edilmesi gereken telefonum, servise göndermemin 20. gününde sisteme girildi. imei numarasından servis durumunu her gün kontrol ettiğimden biliyorum bunu. Evet tam 20 gün. 1 ay geçti ve ister istemez şüphelenmeye başladım ve aldığım mağazaya hemen telefon açtım. Telefon gelmiş, efendiler farkedemeyip haber verememişler. Neyse dedim. Yoğunluktan olsa gerek, buna da tamam.

Gün geçtikçe performans düşüklüğü yaşadım. Üstelik ne ciddi bir uygulama kullanıyordum ne de bakmamazlık ediyordum telefona. Sabrede sabrede bir hal olmuşken, telefonumun ekranı kırıldı 8.ayında. üstelik çok yumuşak bir düşüşte. Dayanamadığım için kasko'yu kullanarak iade ettim telefonu ve şimdi asus zenfone 5'in gelmesini bekliyorum.

Özet olarak; Bundan 1 yıl önce bu markayı almanızı anlarım, bende aldım çünkü. Fakat şuan seçenekler arasında olmamalı. Çünkü bir sürü alternatif marka var ve her yönden bin kat daha iyiler General Mobile'den...

Tavsiye olarak ise Asus Zenfone 5'u önerebilirim. 1 aya kalmaz seçkin teknoloji marketleri stoklarına girer. Bende aynı telefonu alacağım.

Bu kadar emek verip yazıyoruz almayın şu markayı diye. Kafamdan uydursam neyse kullandım diyorum. Buraya tavsiye amaçlı geliyorsunuz. Ha kendi kafama eseni yaparım diyorsanız hayhay. 1 seneye hurdaya çıkar, paranızda çöpe gitmiş olur :)

oytun43 benim s4 mini 1 metreden düştü içinde gorilla glass varmıdır yokmudur pek bilemiyorum ama sadece ekranda küçük iki yada üç tane hasar var anca dokununca hissediyorsun ve bir akrabamın gmd2 si aynı yükseklikten düşünce ekranı çatladı ? GM çöptür.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı