500 GB HDD görünmüyor

İsa Mavzer

Centipat
Daha fazla  
Ara sıra yapardı hard disk kaybolurdu. BIOS ayarlarından veya kasanın içinde kurcalayarak düzeltirdim. Bu sefer 1 haftadır disk görünmüyor. İçindeki SSD ile kablo değiştirdim. Kablosunda sorun yok. Pek anlamam ama yazıcı diskinde veya okuma çubuğunda hasar olduğunu düşünüyorum-isimlerini bilmiyorum kusura bakmayın- ne olduğunu anlamamın bir yolu var mı? Tamir ettirmek istesem ne kadar bir fiyat olur? Hard diskin 500GB olduğunu hatırlıyorum sadece.

Ara sıra yapardı hard disk kaybolurdu. BIOS ayarlarından veya kasanın içinde kurcalayarak düzeltirdim. Bu sefer 1 haftadır disk görünmüyor. İçindeki SSD ile kablo değiştirdim. Kablosunda sorun yok. Pek anlamam ama yazıcı diskinde veya okuma çubuğunda hasar olduğunu düşünüyorum-isimlerini bilmiyorum kusura bakmayın- ne olduğunu anlamamın bir yolu var mı? Tamir ettirmek istesem ne kadar bir fiyat olur? Hard diskin 500GB olduğunu hatırlıyorum sadece.

İkinci el diskler temizleri 150 TL'den başlıyor hiç tamir le ugraşmayın zaten tamiri pek mümkün olmuyor bu disklerin.

İçinde aylardım uğraştığım projeler var onları kurtarmam gerek o yüzden tamir ettirmek istiyorum.

Yarı ölüyken kurtarma işlemini yapabilirdiniz diskin veya diskin arkasında bir kart bulunur bu kartı değiştirerek tekrar çalışmasını sağlayabilirsiniz tabii disk kartı sadece bozuksa bu işe yarar.

Yeni konular

Geri
Yukarı