500 GB HDD + Mouse vs. 240 GB SSD

Foşix Mergen

Hectopat
Öncelikle merhabalar. Benim sorunum şu şekilde, elimde tam 320 TL para var kartımda yani. İşim acil o yüzden bugün ya da yarın almalıyım. Benim hem fareye hem de depolamaya ihtiyacım var ama depolama acil mouse biraz bekleyebilir ve dahili donanıma daha önem verdiğim için 1. sıraya atıyorum. Halihazırda 240GB Kingston HyperX Fury RGB SSD'sini kullanıyorum ve memnunum tabii ki LED'leri en son kademeye getirince ve sürekli yakınca boşta 58 dereceye çıkıyor. O yüzden ben de şarkı modunu açıp 35-40 derecede bırakıyorum neyse konumuz bu değil. Konumuz depolama yetmiyor alacağım diske Kali Linux ve bazı oyunları kuracağım. Yani diskin 20-30 GB Linux'a bırakıp kalanı başka disk yapıp Windows da kullanacağım. Aklımda birkaç seçenek var ya 500GB bir HDD alacağım WD Blue modeli ve artı olarak Cooler Master CM110 RGB Optik Gaming Mouse | ITOPYA bu mouse alacağım ya da sadece 240GB fiyatı en fazla 320 olan NVMe ya da SATA SSD alacağım.
Linkler:

Bunlar NVMe linkleri SATA almak pek istemiyorum NVMe varken çünkü daha hızlılar, anakartımda NVMe girişi var.

Attiginiz SSD cok kaliteli degil. Ilk basta SSD alin. Sonrasinda mouse alirsiniz.

Hocam geç oldu moderatör ufacık bir hataya takıldı saçma sapan neyse mouse şu an almayacağım zaten indirim bitti Patriot Burst ile apacer arasında kalmıştım burst daha ucuz ama hangi siteden alacağıma karar veremedim Amazon'da eski serinin resmi var ve çok satılmış ve fiyatı çok ucuz attığınız yere güvenemedim bir sorun çıkmaz ama garanti oynamak istiyorum sizce hangi site.

Hocam geç oldu moderatör ufacık bir hataya takıldı saçma sapan neyse mouse şu an almayacağım zaten indirim bitti Patriot Burst ile apacer arasında kalmıştım burst daha ucuz ama hangi siteden alacağıma karar veremedim Amazon'da eski serinin resmi var ve çok satılmış ve fiyatı çok ucuz attığınız yere güvenemedim bir sorun çıkmaz ama garanti oynamak istiyorum sizce hangi site.

N11 satis yaptigi magazalar pek guvenli degil.

Buradan alin o zaman:
Patriot Burst 2.5" 240GB SATA III 555/500 SSD pBU240GS25ssdr.
https://www.hepsiburada.com/patriot...40gs25ssdr-p-HBV00000J8N54?magaza=Hepsiburada
270TL.

Hocam buradan alıyorum kargo iyi demişler.Yeni seri tenknik bilgileri ile aynı teşekkürler iyi akşamlar dilerim.
Buradan alin o zaman:
Patriot Burst 2.5" 240GB SATA III 555/500 SSD pBU240GS25ssdr.
https://www.hepsiburada.com/patriot...40gs25ssdr-p-HBV00000J8N54?magaza=Hepsiburada
270TL.

Elimde termal macunda kalmadı
Bunu alıp geçiyorum var mı tavsiyeniz?

Geri
Yukarı