500 GB SSD önerisi

Bütçe
500 +-30

lKhanl

Kilopat
Daha fazla  
SSD'ler hakkında pek bilgi sahibi değilim. İlk önce bakmam gereken değerler okuma ve yazma hızı mıdır? Bilmiyorum açıkcası. Yılbaşında indirime giren SSD modelleri olur mu sizce? Başlıktaki konudan biraz uzaklaştım ama kusura bakmayın. 500'lük SSD önerilerinizi bekliyorum iyi forumlar :)

SSD'ler hakkında pek bilgi sahibi değilim. İlk önce bakmam gereken değerler okuma ve yazma hızı mıdır? Bilmiyorum açıkcası. Yılbaşında indirime giren SSD modelleri olur mu sizce? Başlıktaki konudan biraz uzaklaştım ama kusura bakmayın. 500'lük SSD önerilerinizi bekliyorum iyi forumlar :)
20 TL daha koymanıza değecektir:
Koyamıyorsanız:

SSD alırken ilk önce tabii hızına sonrasında "SATA" kısmına bakmak.

Bu arkadaşımızın atmış olduğu SSD'ye bakın derim. Benim SSD bu. Laptopa ve masaüstüne uyuyor. Hızları da güzel. (ideal okuma yazma hızı 500-550 olmalı)

Günlük bir kullanıcı iseniz SSD'nin hız değerlerine bakmanıza gerek yok. Çünkü zaten fark edilecek bir ayrım yok.

Bakmanız gereken şey SSD'nin yongaları ve kontrolcüsü. Ömrü açısından bunlar önemli. Samsung ve WD benim gözümde lider iki firma. Öneri olarak Samsung 860 EVO'yu verebilirim. İndirimle bütçeniz civarına düşüyor. Çok uzun ömürlü olacaktır.

Geri
Yukarı