500 GB SSD sıkıştırılmış olarak 100 GB görünüyor

thEddie

Hectopat
SSD veya HDD modeli
wdc wds480g2g0c-00ajm0
Laptopta SSD değiştirdim. Sanırsam sıkıştırılmış ve ayrı bir disk şeklinde göstermiyor. Sadece ":C" diski var ve 100GB alanı var ancak ayarlarda depolamaya girdiğimde Total'de 500GB alanı olması gerekiyor. Tamamı sistem dosyaları tarafından kullanılmamıştır diye tahmin ediyorum, diski ayırmanın bir yolu var mı?

resim_2024-03-23_115844335.png
resim_2024-03-23_115854574.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Format ekranında kaç gb gösteriyordu?
Format ekranında kurulumu ben yapmadım ama SSDyi zaten 500GB aldık ve depolama ayarlarında da o şekilde gösteriyor. Tek sorun 366GB sistem dosyalarına ayrılmış gösteriyor ve o kısmı kullanamıyorum. 366GB sistem dosyalarına ayrılması mümkün değil bence.

Format ekranında kaç gb gösteriyordu?
1711194649288.png

Birim tek parça ama ayırırken sorun olmuş sanırsam D: yazanda kullanılabilir değil şuan ve dosya yöneticisinde yok.

Son düzenleme:
Format ekranında kurulumu ben yapmadım ama SSD'yi zaten 500GB aldık ve depolama ayarlarında da o şekilde gösteriyor. Tek sorun 366 GB sistem dosyalarına ayrılmış gösteriyor ve o kısmı kullanamıyorum. 366 GB sistem dosyalarına ayrılması mümkün değil bence.

Eki Görüntüle 2148265
Birim tek parça ama ayırırken sorun olmuş sanırsam D: Yazanda kullanılabilir değil şu an ve dosya yöneticisinde yok.

Format atan kişi diski klonlamışsa ondan kaynaklanabilir, format atmak sorunu çözer ama D diskini silip yeni bölüm oluşturmayı deneyebilirsin ya da sildikten sonra C'yi genişletip tek parça diskin olur. Windows'un çökebilir o yüzden format USB'ni hazırla.

Format atan kişi diski klonlamışsa ondan kaynaklanabilir, format atmak sorunu çözer ama D diskini silip yeni bölüm oluşturmayı deneyebilirsin ya da sildikten sonra C'yi genişletip tek parça diskin olur. Windows'un çökebilir o yüzden format USB'ni hazırla.
Sürücü yolu atamayı unutmuşlar, D: ye atadım sorun çözüldü. Teşekkürler.

Geri
Yukarı