500 GB SSD vs 2 TB HDD

claretredblack

Decapat
Daha fazla  
Anakart
B450M S2H
İyi sosyaller. Şu anda bilgisayarımda halihazırda 250 GB SSD bulunuyor ve buna ilave olarak yedek disk için 500 GB SSD mi almalıyım 2 TB SSD mi almalıyım.
Daha çok oyun için kullanacağım ( GTA 5, BF1-5, RDR2 ) gibi oyunlar indireceğim. Eğer HDD alırsam oyunlarda stutter, FPS düşmesi gibi sorunlar yaşar mıyım? Oyunların açılma yüklenme süresi benim için çok mühim değil, sadece ( stutter, FPS düşmesi ) gibi şeyler yaşamasam yeter.

Merhaba, alacak bütçeniz varsa 2TB SSD tercih etmek daha iyi olacaktır. Eski HDD veya yetersiz HDD alırsanız FPS düşmesi yaşacaksınızdır.

HDD daha mantıklı gibi duruyor ve bu söylediğin oyunlarda bu tarz sorunlar yaşamazsın.
Selam dostum, başıma geldiği için sana söyleyeyim dedim HDD kullanırken Gta 5 forza gibi oyunlarda çok fazla donma fps kaybı ile karşılaştım .

Oyun için SSD gayet iyi ve okuma-yazma hızlarına da dikkat etmenizi öneririm HDD devri kapandı gibi fiyatlardan belli oluyordur.

Bende 512 GB m.2 SSD mevcut ve gayet yeterli geliyor sadece oynadığım oyunları siliyorum ve sistemimi temiz tutuyorum ve zamanında HDD ve SSD kullanan biri olarak okuma-yazma hızlarının aşırı farkını görüyorsunuz GTA V 4 dakikada açılması var 10 dakikada

Yeni konular

Geri
Yukarı