500 GB SSD vs 2 TB HDD

French ArKaDaTa

Hectopat
ASRock > A320M-HDV öncelikli olarak HDD bu anakarta uyumlu mudur?
İkinci sorum ise bilgisayarda çok video ve resim üretiyorum. 240 GB yetmiyor ve ekleme yapmak istiyorum. Bana SSD'yi almak daha mantıklı geliyor. Sonuçta her zaman HDD'ye göre hızlı ve zaten 500 GB. Yeteceğini düşünüyorum. Ancak bir yandan uzun kullanımda onun da dolacağını ve yetmeyeceğini de düşünüyorum. Sizce kesinlikle SSD'yi mi tercih etmeliyim yoksa hız açısından çok fark olmaz ise HDD'yi mi tercih etmeliyim?

Bu HDD: Seagate ST2000DM008 Sabit Sürücü, 2 TB, Gümüş : Amazon.com.tr: Bilgisayar
Bu SSD: Sandisk SSD Plus 480GB 530MB-445MB/s Sata 3 2.5" SSD Fiyatı, Yorumları - Trendyol

Son düzenleyen: Moderatör:
Siyah yerde deneyin.

1637412363564.png

Ayarları otomatik seçtiği gibi devam ediyorum?

Disk klonlama ile M.2'ye Windows'u taşıyabilir, diğer diskinizi yedek olarak kullanabilirsiniz. Zira M.2 daha hızlı olacağı için açılma-kapanma tepkisellik vs konularında çok daha iyi sonuç verecektir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Disk klonlama ile M.2'ye Windows'u taşıyabilir, diğer diskinizi yedek olarak kullanabilirsiniz. Zira M.2 daha hızlı olacağı için açılma-kapanma tepkisellik vs konularında çok daha iyi sonuç verecektir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sadece Windows'u taşıyıp diğer veriler eski SSD'de kalabiliyor mu?

Sadece Windows'u taşıyıp diğer veriler eski SSD'de kalabiliyor mu?

Evet bunun için Yeni SSD'ye temiz kurulup yap. İşlemden sonra diğer diske format atmak yerine; içerisinde bulunan Windows adlı klasörü Windows.old olarak adlandırıp, disk temizleme ile diski temizle. Böylece eski Window's silinmiş ancak yedekleriniz aynı şekilde kalacaktır. Yine de önemli programların varsa onları C diskine taşıman bu işlemi yapmadan önce yararlı olacaktır. Kimi programlar C diskinde olmazsa Windows dosyasını göremediği için çalışmıyor.
@French ArKaDaTa Bu konu yardımcı olacaktır:

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı