500 GB SSD Yeterli mi?

Usta R6'ya 30GB demişsiniz ama 100GB R6. Bütçeniz varsa 480GB SSD+1TB HDD alabilirsiniz. Bütçem dar diyorsanız. 240GB SSD+500GB HDD alır. Windows ve birkaç ufak oyunu SSD'ye kurar. Gerisini HDD'ye yüklersiniz.

GTA 5 100GB.
PUBG 30GB.
Forza Horizon 4 80GB(pakete göre değişir)
Rainbow Six Siege 30GB.
ETS 2 10GB.
CS:GO 15GB.
Squad 5GB.

270GB toplamda.

Son düzenleyen: Moderatör:
HDD aırsa daha yavaş olmaz mı? Oyun için HDD akıl kârı değil.

Zaten ayrı bir laptopum var. Sadece oyunlar için yeterli mi diye soruyorum. Diğer depolama işlerini laptopta yapacağım.
Oyunlar için yeterli ama SSD'ye fazla yükleme yapmanı önermem çünkü SSD %50 kısmını boş bırakman lazım yoksa SSD yavaşlayabiliyor. Senin yerinde olsam 500 GB SSD ve 1 TB, HDD alırdım SSD'ye birkaç oyunu kurar geri kalanını HDD'ye kurardım.

Not: Bütçeniz yetiyorsa 1 TB SSD alabilirsiniz veya 500 GB daha takabilirsiniz.

Cevabınız için teşekkür ederim.
Usta R6'ya 30GB demissiniz ama 100GB r6.bütçeniz varsa 480GB SSD+1TB HDD alabilirsiniz. Bütçem dar diyorsanız. 240gbssd+500GB HDD alır. Windows ve birkaç ufak oyunu SSD'ye kurar. Gerisini HDD'ye yüklersiniz.

Usta R6'ya 30GB demissiniz ama 100GB r6.bütçeniz varsa 480GB SSD+1TB HDD alabilirsiniz. Bütçem dar diyorsanız. 240gbssd+500GB HDD alır. Windows ve birkaç ufak oyunu SSD'ye kurar. Gerisini HDD'ye yüklersiniz.

Cevabınız için teşekkür ederim.
Bir 500 daha tak bence. Film de indirisin.Depolama lazım.

Depolama için laptopumu kullanmayı düşünüyorum.
Gta 5 100GB
PUBG 30GB
Forza Horizon 4 80GB(pakete göre değişir)
Rainbow Six Siege 30GB
ETS 2 10GB
CS:GO 15GB
Squad 5GB

270GB Toplamda.

Bu arada karışıklık olmasın bahsettiğim " Squad " oyunu şu oyundur.

Son düzenleme:
Arkadaşlar merhabalar. 500 GB SSD'ye hangi oyunlar sığabilir? Oynamak istediğim oyunlar şunlardır:

• GTA V.
  • PUBG.
  • Forza Horizon 4.
  • Rainbow Six Siege.
  • ETS 2.
  • CS:GO.
  • Squad.

Bu oyunlar için 500 GB SSD yeterli midir? Yeterse kaç GB artar?

Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ediyorum.

İyi günler dilerim.

İstersen HDD al 240GB SSD + HDD gibi ama yeterli olacaktır.

240GB SSD alırsanız depolama için alana ihtiyacınız var. Bütçe ne kadar tam bilmiyorum tam bütçe belirmeniz gerekli.

Geri
Yukarı