500 GB SSD yetersiz geliyor

Onur Haha Atan

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. 2 hafta önce aldığım RTX 3060 i5 12. nesil bir sistemim var sistemi 500 GB M.2 SSD ile sıfır almıştım fakat depolama yetersiz gelmeye başladı ve anakartımda başka M.2 yuvası da yok sizce 1 TB hard disk almalı mıyım? Oyunlarımın yarısını ve programları yüklemek için.

Merhaba. 2 hafta önce aldığım RTX 3060 i5 12. nesil bir sistemim var sistemi 500 GB M.2 SSD ile sıfır almıştım fakat depolama yetersiz gelmeye başladı ve anakartımda başka M.2 yuvası da yok sizce 1 TB hard disk almalı mıyım? Oyunlarımın yarısını ve programları yüklemek için.
Sata girişi var mı?

Bugün elle tutulur bir 1TB HDD neredeyse 700TL bandında, 950-1100TL aralığında ise ek depolama için kullanılacak 1TB SATA SSD'ler mevcut. Fiyatlar öyle bir noktaya geldi ki 1TB HDD'ler ek depolama için fiyat avantajını kaybetmiş durumdalar, illa HDD alacağım diyorsanız ön belleği ve okuma yazma hızları daha yüksek olan 2TB'lık modeller 1TB'lıklara görece görece daha fiyat performanslar.

Benim sistemimde de 500 GB M2 SSD mevcut.

Ayrıca özel dosyalarımı yedeklemek için 240 GB SATA SSD kullanıyorum. Bu diski yedekleme haricinde kullanmıyorum. Sadece kendi arşivim var.

500 GB M2 SSD yetersiz gelince 1300 liraya 2 TB Toshiba 7200 RPM HDD aldım. Rdr2, Ets2 gibi oyunları oraya yükledim.

Valorant gibi online FPS oyunları ve Adobe Premier vs gibi uygulamarı hala M2 SSD’den çalıştırıyorum. Böyle ortaya karışık bir çözüm buldum. Tavsiye ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı