Çözüldü 500 GB SSD'nin değerleri nasıl düzeltilir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Takumi Fujivara

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İntel Core 2 DUO T7500
ATI Mobility Radeon HD 2600
2X2 4 GB 400 MHZ Ram
Crucial BX500 SSD
Windows 10
Linux Mint
Meslek
Öğrenci
Bildiğim kadarıyla bu değerler berbat. 1 yıl oldu alalı emin değilim babamla beraber iki tane aldık bilgisayarlar hızlanacak heyecanıyla. Ben pişman oldum gibi, kronik sorunlar yüzünden. Ayrıca son açtığım konulara bakarsanız anlarsanız ne gibi problemler yaşadığımı.

Ekran Alıntısı.PNG

Çözüm
Crucial BX500 mü SSD?

Evet.

Arkadaşlar farkında olmadan çözdüm, normalde garantiye gönderecektim gerek kalmadı. Sürücüleri kurduktan sonra çözüldü şu an %1 de dolanıyor. Yaptığım tüm şeyler bunlar:
Windows Search'i kapattım.
SysMain'i kapatttım.
Normalde servicec.msc'den kapattım ama kapanmamış sonraki adıma anlarsınız.
RAM sıkıştırmayı açtım performans artar diye.
PowerShell'e "get-mmagent" komutunu girince(RAM sıkıştırmayı açmak için) orada prefetch enabled yazıyordu tekrar services.msc'den kapattım.
Sonra aklıma sürücüleri kurmak geldi tüm sürücüleri kurdum.
Depolama yani SSD ile ilgili kurduğum tek sürücü: Intel Rapid Storage Technology.
Ha bir de alakası var mı bilmem Windows 10 Pro'dan Home SL'e düşürdüm.
Ben bu adımları uyguladım.

Tekrar yazıyorum artık garanti olarak nasıl düzeldiğini anladım. RAM sıkıştırmayı açınca düzeliyor.
Crucial BX500 mü SSD?

Evet.

Arkadaşlar farkında olmadan çözdüm, normalde garantiye gönderecektim gerek kalmadı. Sürücüleri kurduktan sonra çözüldü şu an %1 de dolanıyor. Yaptığım tüm şeyler bunlar:
Windows Search'i kapattım.
SysMain'i kapatttım.
Normalde servicec.msc'den kapattım ama kapanmamış sonraki adıma anlarsınız.
RAM sıkıştırmayı açtım performans artar diye.
PowerShell'e "get-mmagent" komutunu girince(RAM sıkıştırmayı açmak için) orada prefetch enabled yazıyordu tekrar services.msc'den kapattım.
Sonra aklıma sürücüleri kurmak geldi tüm sürücüleri kurdum.
Depolama yani SSD ile ilgili kurduğum tek sürücü: Intel Rapid Storage Technology.
Ha bir de alakası var mı bilmem Windows 10 Pro'dan Home SL'e düşürdüm.
Ben bu adımları uyguladım.

Tekrar yazıyorum artık garanti olarak nasıl düzeldiğini anladım. RAM sıkıştırmayı açınca düzeliyor.

Son düzenleme:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı