500 Mbps interneti Ethernet ile bağlayınca hız düşüyor

xAngry

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar fiber internet bağlattım ve 500/50 Mbps hız değerim var. Ama Ethernet kablosuyla bağladığım zaman bilgisayara hızım 100/50 oluyor(kablo 1Gbps destekli), telefonda Wi-Fi ile bağlanınca hızım olması gerektiği gibi. Bunun nedeni nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar fiber internet bağlattım ve 500/50 Mbps hız değerim var. Ama Ethernet kablosuyla bağladığım zaman bilgisayara hızım 100/50 oluyor(kablo 1Gbps destekli), telefonda Wi-Fi ile bağlanınca hızım olması gerektiği gibi. Bunun nedeni nedir?

Kablonuzu kontrol eder misiniz?

Son düzenleme:
Kullandığınız cihazın girişi fast ethernet olabilir. Cihazınızı belirtin lütfen.

Altyapınız destekliyor mu? Destekliyor ise hat değerlerinizi atar mısınız?
Aga fiber var diyor ne anlıyorsun ondan tabi destekler bir konuyu oku önce.

Fast ethernet aç.

Konuya güncellemeye yapayım hat değerleri yazıp durmuşum kafa başka yerde. Kabloyu kontrol edin direk siz. Hat değeri olmaz çünkü. Kablo ezilmiş ya da bükülmüş ise hafif bir indirmede bile internet 4 kat yavaşlıyor.

Ne kabloyla, ne de hat değerleriyle bir alakası var durumun, bağladığınız modemin Ethernet portu gigabit olmadığı için bu değerleri alıyorsunuz. Modeminizde gigabit portu olup olmadığını kontrol edin.

Superonline şuan fast ethernet porta sahip modem vermiyor. Modem vb. eleyin. Kullandığı cihazın adaptör ayarlarında sorun var. Diğer bir ihtimal kullandığı cihazın portu fast ethernet. Bazen kablo 1 gbit desteklese bile pc onu 100/100 olarak algılıyor. Cihaz hakkında detaylı bilgi verdiği zaman çözüme kavuşacaktır.

Superonline şuan fast ethernet porta sahip modem vermiyor. Modem vb. eleyin. Kullandığı cihazın adaptör ayarlarında sorun var. Diğer bir ihtimal kullandığı cihazın portu fast ethernet. Bazen kablo 1 gbit desteklese bile pc onu 100/100 olarak algılıyor. Cihaz hakkında detaylı bilgi verdiği zaman çözüme kavuşacaktır.
Cihaz Turkcell'in verdiği modem ve ilk başta 500 mbps hızı sağlıyordu ama 1-2 gün içinde hızı azaldı anlamadığım biçimde. Bazen 150-200 bandını görse de telefonda aldığım 500 mbps hızı pc de alamıyorum.

Geri
Yukarı