500 TL 120mm sıvı soğutma tavsiyesi

Kasa: SilverStone SG13 anakart: MSI B450'ı Gaming AC Plus işlemci: Ryzen 5 3600 soğutucu: Be Quiet Shadow rock LP ve 2X Akasa Viper r RAM: Corsair Vengeance LPX 2x8 3200MHz PSU: Be Quiet SFX l Power 600W 80+Gold ekran kartı: MSI GTX 1050 Ti Gaming X klavye: Trust 890 cada mouse: Gigabyte Aorus M4 kulaklık: Rampage Drop Plus.

Son düzenleyen: Moderatör:
Masterliquid benim bildiğim çok sesli çalışıyor.
Ben ikisi arasında Hydro öneririm ama bence 120mm bir sıvı soğutma mantıksız.
Onun yerine iyi bir hava soğutma alınabilir.

Sesli derken fan sesi mi? 120mm ne için mantıksız? Ağır bir overclock yapmayacağım.
Bu fiyata bende bunu tercih ederim. Teşekkürler.

@Muyittin
Ben senin ITX bir sistem kullandığını bilmiyorum.
Benim bildiğim Masterliquid sıvı soğutucu da ses sorunu var.

Attığım PF120 modeli kasanıza sığar ayrıca bu bütçeye alacağınız en iyi model. Özellikleri de gayet iyi. Ufak O.C için gayet yeterlidir.

Ryzen 3600 işlemci 4.2GHz 1.115 v ile imzadaki soğutucular ile 65 derecede kullanıyorum. Oyunlarda işlemci kullanımım %15-25 arasında iken. Ancak %50 60 olduğunda ısım artacaktır mutlaka o yüzden sıvı soğutmaya geçmek istedim.

Zaten küçük bir sistem bulunuyor o kasaya zaten kule tipi takamazsanınız.

Soğutma olarak önerim Arctic Liquid Freezer II 120 veya Silverstone PF120 olur.

Ryzen 3600 işlemci 4.2GHz 1.115 v ile imzadaki soğutucular ile 65 derecede kullanıyorum. Oyunlarda işlemci kullanımım %15-25 arasında iken. Ancak %50 60 olduğunda ısım artacaktır mutlaka o yüzden sıvı soğutmaya geçmek istedim.
PF120 ile 50 dereceyi aşacağını düşünmüyorum. Oyundan oyuna da değişebilir, ki R5 3600 zaten ısınan bir işlemci. BIOS'dan CPB kapatarak bir daha bakar mısınız.

PF120 ile 50 dereceyi aşacağını düşünmüyorum. Oyundan oyuna da değişebilir, ki R5 3600 zaten ısınan bir işlemci. BIOS'dan CPB kapatarak bir daha bakar mısınız.
3600 ısınma yerine daha çok voltaj sorunu var ve konu sahibi manuel olarak düzeltniş gibi duruyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı