500 TL anakart önerisi

Elindeki işlemci AMD ve Intel ortak yapımı mı? :)
İşlemciyi belirt.

Şuan kullandığım işlemci intel'in işlemcisi i3 m350 fakat parçaları tek tek kendim topluyacağım (işlemci, ekran kartı vs.) O yüzden marka ve model çok önemli değil şuan en önemli şey anakart daha sonra ona uygun bi işlemci alırım. 500 tl anakart öneriniz nedir?

Şuan kullandığım işlemci intel'in işlemcisi i3 m350 fakat parçaları tek tek kendim topluyacağım (işlemci, ekran kartı vs.) O yüzden marka ve model çok önemli değil şuan en önemli şey anakart daha sonra ona uygun bi işlemci alırım. 500 tl anakart öneriniz nedir?
Bence yanlış düşünüyorsunuz. Önce hangi bileşenleri kullanacağınızı kafanızda belirlemeniz lazım. Misal İ7 mi olacak 1151 soket mi 1050 soket mi? Ekran kartı ne model olacak? İşlemciyle ilişkisi nasıl olacak? Ve bütün bunları destekleyebilen bir anakart olacak mı? Aladığım kadarıyla sadece anakart üzerinde düşünüyorsunuz. Diğer bileşenleri de kafanızda netleştirirseniz ona uygun bir anakart önermek daha sağlıklı olur diye düşünüyorum.

Eğer 1151 soket tarzı bir işlemci alırsan önerim MSI B150M Gaming M3 alabilirsin 400 TL civarı bir fiyatı var

Intel Skylake i5 6500 3.20Hz 6MB 1151p İşlemci benim için ideal. Alıcağım ekran kartı da büyük ihtimal

MSI R7 370 GAMING 4G GDDR5 4GB 256Bit AMD Radeon DX12 Ekran Kartı olucak. Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim

Intel Skylake i5 6500 3.20Hz 6MB 1151p İşlemci benim için ideal. Alıcağım ekran kartı da büyük ihtimal

MSI R7 370 GAMING 4G GDDR5 4GB 256Bit AMD Radeon DX12 Ekran Kartı olucak. Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim
İşlemciyi yüksek tutup ekran kartını düşük tutmak ne kadar mantıklı hocam ?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı