500 TL CS:GO için mouse önerisi (Rival 600)

davut cemal

Kilopat
Yer
Konya/Beyşehir
Daha fazla  
Meslek
Mühendis
Sık olarak FPS tarzı oyunlar oynuyorum. Şu anda Motospeed V18 heroleopard model Mouse'u kullanıyorum ve kullanım zamanı itibarıyla yetersiz bulmaya başladım. G502 ve Rival600'ü elimle deneme fırsatı buldum her ikisi de güzel modeller ergonomi ve tutuş açısından fakat G502 FPS oyunları için gereksiz olabiliyor yapısı gereği, sonuçta G502'yi eledim. Rival 600 hakkında birçok konu var, ve başı çeken iki ana problem var, birisi yapışkan sorunu. Yapışkan sorununu her kullanıcı yaşamamış, benim için de problem olacağını sanmıyorum, elim ince işlere yatkındır ve orijinalinden iyi yapıştırırım. İkinci problem ise yine her kullanıcının yaşamadığı donma problemi ki bu problemin yanlış değilsem Firmware güncellemesiyle ortadan kalktığı söyleniyor. Aranızda uzun süre tecrübe etmiş arkadaşlar varsa bu mouse size ne kattı sizden ne aldı benimle paylaşırsanız sevinirim, keşke çok paramız olsa da hiç düşünmeden piyasada başı çekene bassak paramızı ama dolar kuru malum ağlatıyor hepimizi. Alternatif olarak bir arkadaşım Zowie EC1-a modelini önerdi fakat elime nasıl geleceğini hiç bilmiyorum (ellerim büyük, Rival 600 tam oturuyor) ve tasarım açısından o kadar parayı da hakedeceğini düşünmüyorum, burada markacılık değil, albeni ve ergonomi giriyor işin içine, Zowie'nin yüzeyinde tutuşu artıracak ek bir malzeme maalesef yok ve benim ellerim acayip terler ki bu da bayağı kayma sorunu oluşturur silikon yüzeyde bile. Kısacası Zowie mouselar ne kadar sağlam olsalar da bana göre değiller, Çin Mali olan Motospeed'i bile 2 senedir kullanıyorum, ömür açısından teknik problem çıkmazsa sıkıntı olacağını sanmıyorum. Biraz darmadağın oldu sanırım. Bütçe konusunda da 550TL'yi geçemem mouse pad dahil.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı