500 TL En doğru şekilde nasıl kullanılır?

teknoöneriler

Hectopat
Daha fazla  
Selamün Aleyküm Forumdaşlarım Ben Lisede okuyan bir gencim Geçen yıl ve bu yıl olmak üzere yaz tatilinde bizim dükkanda çalışarak belli bir miktar para kazandım .

Teknolojiye çok meraklı biriyim Şimdi sizden istediğim bazı yardımlar var.

Kazandığım paraları nasıl doğru şekilde kullanırım ?

2 yıl boyunca kazandığım paradan sadece Nokia C6-01 olan telefonumu Değiştirerek 700 liraya GMD aldım Geriye param kaldı.

Şuan elimde bir masaüstüm var ama sistemim çok berbat. (örnek:2 gb 1333 mhz ram Ekran kartı yok işlemci intel i3 kaçıncı nesil bilmiyorum 70 Gb hardısk gıgabyte anakart Samsung Dwd)

Ayrıca evimizde tv de yok onada ben para katıcam 500 lira civarı Ben vericem Samsung 40h6270 almayı düşünüyoruz.

Daha önce hiç laptopum olmadı öncelik bir laptop almak istiyorum. (laptop için bütçe 1500 seviyesinde)

Daha sonradan oyun için masaüstü dizmeyi veya ps4 almayı düşünüyorum.

Sizce elimdeki parayı öncelik neye harcamalıyım ama hepsini değil.

Yani anlayacağınız İlk tv alıcaz aldıktan sonra ben laptop mu alayım yoksa bekleyip veya şimdi ps4 mü alayım yada sistem mi dizeyim ?

Ps4 çok istıyorum fakat oyun fıyatları çok fazla sabahtan akşama kadar işte canım çıkıyor 2-3 günlük kazancımı bir oyuna vermekte üzüyor.

Yazımı okuduğunuz için teşekkürler lütfen en doğru seçimi yapmak istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Leptop alıp daha sonra oyun için masaüstü bilgisayar dizeceğine bütçeni 2000 yapıp şimdi oyun bilgisayarı alabilirsin. Sosyalde seni 2 yıl götürebilecek 2000 TL sistem önerebilecek arkadaşlar mevcut. Ps4'ü çok fazla istemiyorsan bilgisayara daha fazla para yatırabilirsin. Steam ve originden oyunları alıp yüklersin. Ben olsaydım telefona para yatırmazdım. Şahsen bayram ve özel günler dışında telefon kullanmıyorum.

Helal olsun sana kardeşim. Tek kelimeyle helal olsun. Çalışıp kendi paranı kazanman o kadar güzel bir şey ki. İnan bana senin kendi paranla alacağın sistem çoğu kişinin annesine babasına ağlayıp sızlayıp aldırdığı pahalı oyuncaklardan çok daha fazla memnun edecektir seni. Gerekirse sana maddi destekte de bulunacağım. Bütçeni söyle sana güzel bir masaüstü yapalım :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı