500 TL F/P ürünü SSD önerisi

SalvaDorasit

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
MediaMarkt’tan RX480 aldım ve 200 yazma hızı veriyordu bende iade talebinde bulundum. O zaman 490 TL'ye almıştım ve iademi kabul ettiler. Büyük ihitimalle 490 TL geri verecekler. Şimdi aynısı 530 TL. 490 TL'nin üzerine 100 veya 200 TL koyabilirim. Bana fiyat performans SSD önerebilir misiniz? Yüksek okuma yazmalı M.2 SSD daha mı mantıklı?

Son düzenleyen: Moderatör:
M2 SSD ile Sata SSD fiyatları neredeyse aynı, almışken yüksek depolama alanına sahip kaliteli, eli ayağı düzgün Nvme M2 SSD almanız.
Fiyatı düşmüş, alınabilir.

Ben de o işlerle az da olsa uğraşıyorum ve oyunda oynuyorum, o yüzden M.2 önerirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
MediaMarkt’tan RX480 aldım ve 200 yazma hızı veriyordu bende iade talebinde bulundum. O zaman 490 TL'ye almıştım ve iademi kabul ettiler. Büyük ihitimalle 490 TL geri verecekler. Şimdi aynısı 530 TL. 490 TL'nin üzerine 100 veya 200 TL koyabilirim. Bana fiyat performans SSD önerebilir misiniz? Yüksek okuma yazmalı M.2 SSD daha mı mantıklı?
Kingston A2000 SA2000M8/500G M.2 PCI-Express 3.0 SSD Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe Tertemiz, tavsiye ederim kullanıyorum.

SATA olarak en fazla 860 Evo alabiliyorsun:

M.2 NVMe olarak A2000 var bu bütçeye, daha üstü de bütçeni aşıyor.
Şu an D seviyenin en iyisi A2000 bana göre.

Ben de alırsam en azından M.2 alırım. Çünkü kasada daha az yer kaplıyor ve kablo ile uğraşmıyorsunuz. Özellikle benim gibi 1 SSD 2 HDD'niz varsa :)

Sanırım bazı anakartların NVME desteği olmayabilir. Tam bilmiyorum ama buna dikkat etmek gerekebilir.

Geri
Yukarı