500 TL hava sirkülasyonu iyi kasa önerisi

Ederleyzi

Hectopat
Yer
Türkiye
Arkadaşlar merhaba, hazırda bir sistemim var ama sıkıntı çekiyorum kasa konusunda, ısı sıkıntısı. İstediğim özellikler: Hacmi geniş olacak, sistemimde sıvı soğutma var. Şu andaki kasamı değiştirme sebebim ısı konusunda sıkıntı çekmem, yeterince hava çıkışı deliği yok, kasa hava akışı konusunda kötü. Bu fiyat aralığında mükemmel olmasını istiyorum, önerilerinizi bekliyorum. Lütfen güvendiğiniz güzel kasaları önerin, kasanın tipi önemli değil çok.

Sistem özelliklerim:
  • Ryzen 5 2600X işlemci
  • Sapphire Radeon RX590 Nitro+ 8 GB GDDR5 256 Bit ekran kartı
  • 2 X Kingston 16 GB DDR4 3000MHz CL15 HyperX Predator Single RAM
  • MSI B450M PRO- M.2 V2 AMD B450 soket AM4 DDR4 3466MHz VGA DVI HDMI anakart
  • Toshiba OCZ TR200 240 GB 2.5" SATA3 SSD 555/540 (THN-TR20Z2400U8)
  • 1 X 1TB HDD
  • 600W 80 Plus PSU
  • Xigmatek Aurora 120 INTEL/AMD 1x120mm AT120 Rainbow fan CPU sıvı soğutucu

Son düzenleyen: Moderatör:
İncelemesi izleyip beğendiğim bir kasa ancak fiyatı rakiplerine göre biraz tuzlu:

Kasalar çok fazla teknolojik cihazlar değil açıkçası o yüzden daha fiyat performans ürünleri de tercih edilebilir.

Ben Sharkoon TG5 kullanıyorum gayet memnunum. İçi geniş ve malzeme kalitesi güzel. Ön tarafı temperli cam olduğu için mesh yapılı kasalara göre daha kötü soğutma performansı var ancak isterseniz ön tarafı da çıkartabiliyorsunuz diye biliyorum. Benim çok sıcaklık takıntım olmadı.

İncelemesi izleyip beğendiğim bir kasa ancak fiyatı rakiplerine göre biraz tuzlu:

Kasalar çok fazla teknolojik cihazlar değil açıkçası o yüzden daha fiyat performans ürünleri de tercih edilebilir.

Ben Sharkoon TG5 kullanıyorum gayet memnunum. İçi geniş ve malzeme kalitesi güzel. Ön tarafı tamperli cam olduğu için mesh yapılı kasalara göre daha kötü soğutma performansı var ancak isterseniz ön tarafı da çıkartabiliyorsunuz diye biliyorum. Benim çok sıcaklık takıntım olmadı.

Sharkoon TG5 kullanıp çok fazla şikayetçi olan gördüm bence önü mesh bir kasa alınmalı arkadaş da hava akışı benim için önemli diye belirtmiş.

Sharkoon TG5 kullanıp çok fazla şikayetçi olan gördüm bence önü mesh bir kasa alınmalı arkadaş da hava akışı benim için önemli diye belirtmiş.
Dediğim gibi ön tarafı çıkartılabiliyor diye biliyorum. Ayrıca kasaların çok fazla soğutmaya katkı sağladığını düşünmüyorum. 10 tane hava soğutucu takarsan evet ama çoğunda 3-5 derece fark olur gibime geliyor. İlla mesh yapılı olsun diyorsa üstte belirttiğim MSI kasayı da tercih edebilir.

500 lira bütceyle seceneğiniz oldukça fazla.
Ön tarafı mesh olmasina dikkat edin.
Rgb görseli için ön tarafı cam olan kasalardan uzak durun.
Kasanın eni en az 21 cm olsun.
Cooler master mb511 ön tarafı mesh olan modelini onereceğim ama fiyatı bayağı ucmus.

500 lira bütceyle seceneğiniz oldukça fazla.
Ön tarafı mesh olmasina dikkat edin.
Rgb görseli için ön tarafı cam olan kasalardan uzak durun.
Kasanın eni en az 21 cm olsun.
Cooler master mb511 ön tarafı mesh olan modelini onereceğim ama fiyatı bayağı ucmus.
PSU olmayan modelini aldım mb511 çok memnunum ama fiyatı 750 lira civarındaydı.

Asus Vento VG06F Arkadaşlar rica etsem buna da bir göz atsanız sizce nasıl memnun kalır mıyım?
Piyasada bir araştırma yaptığımda mesh ön panelli kasalardan fazlasıyla bu öneriyi gördüm benim şu an kullandığım kasa zaten.
Cooler Master MasterBox Lite 5 600W 80 Plus
bu kasa önerilere baktığımda ise bu kasaya fazlasıyla benzeyen bu kasa yer alıyor.
MasterBox MB511 bunun PSU olamayan versiyonunu bulabilir miyim? Acaba açıkcası korkmuyor da değilim bu kasada bu sıkıntıyı çektiğim için yine böyle bir seçim yaparak sıkıntı çekeceğimden çekiniyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı