500 TL i5 3330 ve Asus P8H61-M Le Sistem

zevheri

Kilopat
Makaleler
6
Arkadaşlar sistemimi satıp;
  • i5 3330
  • asus p8h61-m le r2.0
  • 2x4 GB
bu sistemi 500 liraya buldum. İşlemci 300 lira. Ayrı olarak i7 2600k serisi bir işlemciyi 400 liraya buldum. Sizce i7 ile birlikte mi alayım yoksa i5 ile mi? İ5 piyasanın hakkı olanı istiyor i7 çok ucuz bir fiyat istiyor. Piysanın 100 liraya yakın altında.

Alacağın iki işlemci de eski olmasına rağmen güçlü. İ7 2600K alabilirsen al, daha güçlü İ5 modelinden.
Hocam yorum için teşekkürler. Konuyla alakasız bir şey sormak istiyorum size Sonuçta bu forumda benden daha fazla vakit harcıyorsunuz ve daha fazla tecrübelisiniz. Sorum bu forumda bulunan saçma ceza sistemi ile ilgili. Şuan mesaj yazdığımız bu konunun ilk başlığı "i5 3330 sistem 500 ₺ eder mi?". Fakat herhangi bir admin, moderatör, editör veyahut konuları onaylama, düzenleme yetkisine sahip birisi benim konumu şuan olduğu haline getirmiştir. Sıkıntıları sıralayacak olursak;
  1. Açtığım konunun başlığında herhangi bir yazım, imla, noktalama hatası kesinlikle mevcut değildir. Neden değiştirildi?
  2. Konu başlığı zaten yukarıda da belirttiğim gibi aslında konuyu gayet güzel anlatıyor. Düzenleyen kişi her kimse keşke dönüp konuya baktıktan sonra düzenlemeyi yapsaymış. Şuan ki başlığa bakınca gerçekten o anakart belirtilmese sistemin genel çerçevesi belli olmayacak ve az kalsın bu işlemciyi 1150 soket bir anakartta DDR4 bir RAM ile takacaktım fakat bunun hemen önüne geçildi ve yüce bir el tarafından o başlık düzeltildi. Ben ve bu dünyada bulunan tüm cahiller aydınlığa kavuştuk. Sanırım bu başlığı düzenleyen kişi konu başlıklarının nasıl oluşturulması gerektiğinden haberi yok. Konu başlığı dediğin konunun kısa özeti olur. Tutup konu başlığında detaylara inmek hatadır. Eğer başlıklarda bu kadar betimlemeye yer veriliyorsa konunun başlığının "500 TL Asus P8H61-M Le - Kingston 4 GB 1600 MHz DDR3 CL 10 x2 - Intel® Core™ i7-2600K Processor vs Intel® Core™ i5-3330 Processor" olarak değiştirilmesini istiyorum. Yukarıda yapılan ne kadar mantıklıysa bu istediğim de en az o kadar mantıklı.
  3. TL simgesi olup klavyemizde mevcut olan bir simgeyi "₺" konu başlığında kullandım. Bunu yaparak herhangi bir sosyal kuralını ihlal etmedim. Fakat o da istediğim gibi olmadı ve kaldırıldı.
  4. Konu başlığında soru yöneltmek sosyal kurallarına aykırı değil.
  5. Konu başlığında nokta dışında noktalama işareti kullanmak sosyal kurallarına aykırı değil.
Bu durumda benim herhangi bir suçum yokken, tamamen keyfi ve konuyu düzenleyen kişinin başlığı beğenmemesi sonucu ceza aldığım ortaya çıkıyor. Ha buna nasıl bu kadar emin oluyorum diye soracaksınız. Konu içeriğinin son düzenleyicisi benim. Olay sadece başlıkta bitiyor.
Muhtemelen bu yazıda da "kendince" hata bulan birisi ceza verir. Fakat artık hiç umursamıyorum. Bu forumda bulunan bazı yöneticiler ceza vermeyi artık fantezi olarak uygulamaya başlamış. Bu çok bariz. Zamanında kurallar ve cezalar ile ilgili bir konu açmıştım. Aynı anda başka bir arkadaş daha benim gibi bir konu açmış ve yapılan saygısızlığa bakın ikimizin konusu birleştiriliyor, baştan savma cevaplar verilip bir iki gün içerisini de unutulup siliniyor. Technopat en azından Youtube'da videolarını izlediğim ve bu sosyal ortamını tanıdığım ekip kendini geliştiren, yeniliklere açık, hatası olan bir konuda hatasını kabul edip düzelten bir ekip. Ama şuan karşılaştığımız durum gerçekten çok içler acısı.
@BERWAR bunlar sizin başınıza geliyor mu yoksa nerede bir sıkıntı var ben bunu mıknatıs gibi çekiyor muyum? Kusura bakmayın eğer okursanız sizin de zamanınızı aldım. Başka bir konu açmayıp burada dile getirmememin sebebi ise yukarıda anlattığım olayın aynısı muhtemelen yine yaşanır ve herkes aynı at gözlüklü düzenine devam eder. Okuduysanız da teşekkürler.

O simge yüzünden ceza yemiş olabilirsin tam olarak emin değilim. Moderatörleri etiketleyip sorsaydın keşke. Benim başıma böyle olaylar gelmiyor, çünkü yazım hatası hiç yapmam. Şuana kadar yazım hatasından sadece 1 cezam var. Konu dışı bölümünde şikayetini yerine getirseydin daha iyi olurdu. Madem buraya yazdın moderatörleri etiketleseydin sana ceza ile ilgili mutlaka bilgi verirdiler.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı