500 TL Intel i5 6500 R9 380 Sisteme Bellek ve PSU Önerisi

YusufSahin1996

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar. Fotoğrafta gördüğünüz parçaları satın aldım. Ekran kartını dün, işlemci ve anakartı bugün aldım. Sistemi tamamlamak için PSU ve belleğe ihtiyacım var. Net göremeyenler için işlemcim Intel i5-6500 modelidir.
  • Tavsiyelerde bulunurken Vatan Bilgisayar' dan önermenizi rica ediyorum.
  • Kart limitim 500 lira. Olabildiğince uygun fiyatlı ürünleri tavsiye ederseniz sevinirim
sistem.jpg

Hocam size 2 öneride bulunacağım. 1.
upload_2016-4-16_15-49-22.png

Buda 2. Aralarında ne fark var derseniz 2. attığım 80 plus sertifikalı,yani daha az elektrik yiyecek.
upload_2016-4-16_15-49-58.png

Bu arada bellek 2 tanedir.

Dosya Ekleri

• upload_2016-4-16_15-49-20.png
    upload_2016-4-16_15-49-20.png
    63,3 KB · Görüntüleme: 251
Hocam size 2 öneride bulunacağım. 1.Eki Görüntüle 154926
Buda 2. Aralarında ne fark var derseniz 2. attığım 80 plus sertifikalı,yani daha az elektrik yiyecek.
Eki Görüntüle 154927

Bu arada bellek 2 tanedir.

Arkadaşın ilk önerdiği Zalman-Zm600-Lx modelini ve Aerocoll Kcas 600w modelini önerecektim bende :D Oldukça iyi öneriler olduğunu düşünüyorum. Tabi eğer istersen rami Kingston Hyperx Savage 8gb' da alabilirsin onunda fiyatı uygundur :)

Önerileriniz için çok teşekkür ederim. Bugün Vatan Bilgisayar' ın Batıkent şubesinden bu belleği ve bu güç kaynağını aldım. Önerdiğiniz güç kağnağının LX modeli stokta olmadığı için GLX modelini almış bulundum. Sistemi denemek amaçlı uzay montaj olarak kurdum. İnanılmaz sessiz çalışmaktalar. Bileşenleri kasaya monte edince "alındı" başlığı ile tekrar konu açmayı planlıyorum. Tekrar önerileriniz için teşekkür ederim.

Not: Monitörüm sadece vga çıkışlı olduğu için sadece vga kablosu kullanabiliyorum. Arada sırada nesnelerin sağına doğru uzayan gölgeler oluşmaktaydı. Bu bileşenlerin yanında bir de altın uçlu vga kablo aldım. Sorun çözüldü. Aynı sorunu yaşayan arkadaşlar için kablolarını değiştirmelerini, altın uçlu kablo almalarını, en azından bakır yoğunluklu kablo tercih etmelerini tavsiye ederim.

Dosya Ekleri

• IMG-20160418-WA0002.jpg
    IMG-20160418-WA0002.jpg
    153,8 KB · Görüntüleme: 310
  • IMG-20160418-WA0003.jpg
    IMG-20160418-WA0003.jpg
    161 KB · Görüntüleme: 224
Önerileriniz için çok teşekkür ederim. Bugün Vatan Bilgisayar' ın Batıkent şubesinden bu belleği ve bu güç kaynağını aldım. Önerdiğiniz güç kağnağının LX modeli stokta olmadığı için GLX modelini almış bulundum. Sistemi denemek amaçlı uzay montaj olarak kurdum. İnanılmaz sessiz çalışmaktalar. Bileşenleri kasaya monte edince "alındı" başlığı ile tekrar konu açmayı planlıyorum. Tekrar önerileriniz için teşekkür ederim.

Not: Monitörüm sadece vga çıkışlı olduğu için sadece vga kablosu kullanabiliyorum. Arada sırada nesnelerin sağına doğru uzayan gölgeler oluşmaktaydı. Bu bileşenlerin yanında bir de altın uçlu vga kablo aldım. Sorun çözüldü. Aynı sorunu yaşayan arkadaşlar için kablolarını değiştirmelerini, altın uçlu kablo almalarını, en azından bakır yoğunluklu kablo tercih etmelerini tavsiye ederim.

O sisteme kasa şart. Uzay montaj ile bir yere kadar. Her türlü tehlikeye açık. Üzerine birşey düşebilir veya kendisi düşebilir. Birşeyler dökülebilir. Kasa alacağınız zamanda Zalman Z1 Neo ya da R1 öneriyorum.

Yok hocam parçaları deneme amaçlı yaptım uzay montajını. Şimdi kasayı topladım. Formatı şimdi bitti. Birazdan yeni başlık açarım.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı